poster

Zpovídám se

 • USA

  I Confess

Drama / Thriller

USA, 1953, 95 min

Kamera:

Robert Burks

Producenti:

Alfred Hitchcock

Střih:

Rudi Fehr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ****

  Neprávem obviněný muž byl Hitchcockovým oblíbeným námětem. Tady je na mistra sice až podezřele mnoho postav a dlouhý flashback na čas naruší jinak pečlivě budovanou atmosféru a napětí. Výborný Montgomery Clift ovšem smazává tyto výtky a film řadí k Hitchcockovým povedenějším kouskům.(29.9.2007)

 • Legas
  *****

  Po celou dobu jsem byl nervózní, jak to s tím přiznáním vlastně dopadne. Udusí kněz v podání Montgomery Clifta tajemství v sobě, nebo půjde s pravdou ven, když je nyní sám obviněn z vraždy? Závěr filmu je vynikající. Byl jsem s výsledným rozřešením navýsost spokojen, stejně jako s napínavým průběhem celého filmu. Měl jsem také možnost poprvé na plátně vidět charizmatického Montgomeryho Clifta a neodolatelnou Anne Baxter. I Confess řádím mezi mé nejoblíbenější Hitchcocky.(9.9.2007)

 • Flego
  ****

  Vynikajúca dráma mladého kňaza, ktorý musí dodržať spovedné tajomstvo aj za cenu vlastného ohrozenia. Napínavý príbeh, založený väčšinou na dialogoch, má stupňujúcu tendenciu až do logického záveru.(11.8.2007)

 • EdaS
  ****

  Méně známý, přesto velmi dobrý Hitchcock s jeho oblíbeným nespravedlivě obviněným hrdinou, kterým je tentokrát překvapivě kněz. Slušnou gradaci poněkud brzdí jeden dlouhý vysvětlující flashback, zbytek je Mistr ve výborné (byť ne životní - ta podle mě přišla až s Oknem do dvora) formě.(7.10.2007)

 • Pumiiix
  *****

  Další výborný Hitchcock. Každý jeho film (který jsem spatřil) je přinejhorším lehce nadprůměrný, ale většinou se jedná o filmové orgie. Tenhle příběh je celý vyprávěn pomalým tempem, které ale s každou minutou nabírá pořádnou gradaci. Divák je z průběhu ukován v křesle a usilovně přemýšlí jak vše dopadne, div si nehty neukouše ;-). Skvělé napsané, obsazené role včele s Montgomery Clift, Anne Baxter. Pozadu ovšem ani o píď nezaostává O.E. Hasse – jako řádný slizoun. 9/10*(1.11.2009)

 • - Alfred Hitchcock se ve filmu objeví již v úvodní scéně jako muž nahoře na schodech. (Kulmon)

 • - Když Logan jde městem, mine kino, ve kterém právě běží Enforcer s Humprey Bogartem. (Kulmon)

 • - V roce 1947 získal Alfred Hitchcock práva ke zfilmování divadelní hry Paula Anthelma „Nos deux consiense“ z roku 1902, kterou před časem viděl v Anglii. Natáčení tohoto filmu neustále odkládal a po mnoha úpravách jej pod názvem Zpovídám se zahájil až v roce 1952. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace