Jsem ráda, že jsem film sledovala beze svědků, protože jinak by mě asi neminula svěrací kazajka. Smích/pláč - to byla moje reakce na film, který přes množství postav, emocí a dějových linek nepostrádal prokreslení charakterů, vtip ani laskavost. Přestože se jím line předvánoční atmosféra, byl dalek patetického závaží, jak to známe z amerických filmů. Spousta humorných situací byla naprosto neotřelá a nová, ať už to byl Colin Firth se svou portugalskou služkou v anglickoportugalských rozhovorech, nebo Bill Nighy v roli vyžilého rockera (jak už ho známe ze Still crazy a o to je to vtipnější) s bezskrupulozními hláškami, nebo "Mr.Bean" balící dárek Alanu Rickmanovi nikoli pro jeho ženu v šatech po Pavarottim , atd. atd. Téma " All we need is love" bylo tady zpracované na 1O hvězdiček a ,vám tvůrcům, za to velké díky.(6.8.2004)

Nezapírám, že romantická komedie je jedním z mých nejoblíbenějších žánrů, a anglické filmy miluju. O to víc jsem se těšil a o to víc jsem se bál, že budu zklamán ..... Nestalo se ! Je to romantická komedie, která se hned postavila na "bednu" tak pevně, jak to ještě žádná nedokázala. Richard Curtis svými scénáři k Mr. Beanovi, Čtyřem svatbám, Notting Hillu, Deníku B.Jones... dokázal, že je obdařen vzácným citem pro anglický humor. Tímhle filmem dokázal, že je i výborným režisérem, který za vydatné pomoci největších (a mně nejsympatičtějších) anglických filmových hvězd natočil film tak nabitý, že si říkáte že je to plýtvání nápady na jeden snímek.... P.S. Po prvním sestříhání měl film 3 a půl hodiny a většinu scén, které Curtis s těžkým srdcem vystříhnul najdete na DVD.(24.3.2004)

Film není tak nebeský, jak se prezentuje. Viděla jsem lepší!(17.4.2016)

Miluju britské filmy a zejména komedie. A z téhle dýchá tak neuvěřitelně pohodová atmosféra, že mě totálně dostala. Richard Curtis napsal skvělé mikropříběhy, které tvoří takřka dokonalou romantickou komedii o lásce všeho druhu. Jako režisérský debutant dokázal tyhle příběhy oživit a natočit tak, že drží výborně pohromadě. Jde o velmi vtipný a příjemný film, jemuž vévodí nespočet hereckých hvězd a zejména můj velký oblíbenec Colin Firth je naprosto úžasný. Za ním ale nezaostává ani Hugh Grant nebo Alan Rickman.(11.11.2003)

Slzy jsem měl (a při každé repríze stále mám) na krajíčku. A to prosím pěkně já, takový cynik nevycválaný. ♫ Hodnocení písničkového OST: 4/5(22.8.2004)