Příšerný host

Príšerný hosť

Krimi / Thriller / Horor

Velká Británie, 1927, 75 min

Předloha:

Marie Belloc Lowndes (kniha)

Alfred Hitchcock

Ashley Irwin

Michael Balcon

Alfred Hitchcock už v dobách nemého filmu dokázal vtisnúť svoju pečať napínavým príbehom. Tento je od začiatku poctivo postavený na stupňujúcom napätí a pochybnostiach. Takto poznáme Majstra všetci. Dva razy tu bolo použité prelínanie sa obrazov a v oboch prípadoch sú skvelo natočené.(14.10.2009)

Alfred Hitchcock už ve svých počátcích dokázal, že v oblasti Thrilleru na něj po dlouhou dobu nikdo nebude mít. Bez zvuku, ovšem s naprosto nepřekonatelnou atmosférou a téměř klasickou Hitchcockovskou zápletkou...(11.1.2010)

Parádní záležitost. Nečekal jsem to nějak moc dobré ale nakonec paráda. Ten herec v roli vraha byl neuvěřitelnej, jeho pohled byl vražednej. A celej příběh se mi líbil. Viděl jsem několik remaků a ty nebyly ani z půlky tak dobré. Hitchcock dokonale vytvořil atmosféru. Sice je škoda té občas divné barvy co film vrhá, a i ty pokusy o humor či co to bylo do filmu moc neseděly. Ale Jinak paráda.(18.11.2013)

For ME 84%(4.1.2009)

Rozpočet £12,000(31.10.2009)