The Grand Tour (TV pořad)

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2016, 71 min

Zvuk:

Kiff McManus

1. díl - nelze brát příliš v potaz (nejen) zdejší vysoké hodnocení. Tahle parta má tak silné jméno, že by uspěla i s pořadem o kutilství. Clarkson dále pokračuje v hyperoblíbeném, osvědčeném tv show konceptu (cestování ve stanu je dobrý nápad). Horší to bylo s někdy s nuceným humorem. Vypadlo to dost blbě. Snad postupně více přitlačí na pilu. Na Amazonu se nemusí korektně politicky hlídat a v tom tkví celé kouzlo úspěchu. 74%.(22.11.2016)

Nikdy by mě nenapadlo, že budu dojatá u sledování tří magorů, co řídí auta někde v poušti... Famózní úvod...(25.11.2016)

Zatím mám pocit, že téměř nemomezený rozpočet Clarksona a spol. spíše zkazil. Na Top Gearu mě vždy nejvíc bavily hovadiny typu návrh levnějšího policejního auta, nejlepší bazarové auto apod. Kdežto Grand Tour okatě cílí na "WOW" efekt a chtějí oficiální Top Gear převálcovat hlava nehlava. Druhý díl (akční film) mě nebavil vůbec, demolování Clarksonova domu kvůli sázce ve třetím dílu vyloženě trapné.(19.12.2016)

Jsou zpět a s nimi i jejich klasický humor. Bohužel se tady ale moc tlačí na pilu. Zatímco v Top Gearu humor působil nenuceně a celkem i přirozeně a byl příjemným obohacením show, zde se na něj vyloženě tlačí jako na základ celé show. A to bohužel nepůsobí dobře z několika důvodů. 1) Z každé episody jde cítit silné následování scénáře, přirozenost je ta tam. 2) Zvýšená kvantita vtipů si nědokáže udržet stejnou kvalitu. Některé věci jsou vyloženě trapné. 3) Amazon do pořadu narval nemalé peníze a chce aby to bylo vidět. Megalomanství je vysoce přes čáru a naprosto zbytečné. Abych ale pořád jen nekritizoval, kde pořad exceluje stále stejně jsou samotné recenze. Jeremy, Richard a James jsou prostě v srdci motoristi a srdcaři a ví, jak vtipně podat naprosto zbytečné informace o autě, které si 99,9% procenta populace nikdy nekoupí. Ve výsledku se na to koukat dá, ale stejně jako Top Gear už nebude to co býval bez této trojice, tato trojice nebude co bývala bez Top Gearu.(21.11.2016)

Série dokoukaná, opět jsem se bavil s touhle trojkou. Nasmál se víc než dost a budu se těšit na další jejich šílenosti.(20.11.2016)

• - Amazon získal trojici populárních moderátorů poté, co skončili na BBC. Stanice Clarksonovi neprodloužila smlouvu poté, co v roztržce kvůli jídlu napadl produkčního Top Gearu (od r. 2002). May a Hammond následně uvedli, že bez svého kolegy pořad na BBC nadále točit nebudou. Amazon okamžitě začal s triem jednat a dohodl se na novém pořadu. Na The Grand Tour Amazon hodně vsází, na natáčení prvních tří sérií pořadu uvolnil 160 milionů liber, tedy přes pět miliard korun. (Maulincio)

• - Clarkson a spol. měli neustále za zády právníky BBC, kteří jim říkali, co v pořadu mohou a nemohou dělat, co mohou a nemohou říkat. BBC považuje za součást svého duševního vlastnictví vše, co pod hlavičkou Top Gearu (od r. 1978) vzniklo - veškerou stylizaci, typické fráze. A je připravena producenty The Grand Tour žalovat, pakliže začne mít pocit, že parazitují na tom, co charakterizuje Top Gear. Rozjely i spory o tom, zda James May může použít slovo „cock". Obstrukcí ze strany BBC bylo ale více. The Grand Tour nemůže mít měřená kola v rámci testů ani rekordní čas na kolo. Sekce s novinkami nesmí být zvaná jako Novinky (The News). (Maulincio)

• - V úvodní scéně prvního dílu se objeví 150 vozů v ceně 26 milionů dolarů, tedy 610 milionů korun. (Maulincio)