The Grand Tour (TV pořad)

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2016, 71 min

Zvuk:

Kiff McManus

The Grand Tour navazuje tam, kde Top Gear moderovaný touto trojicí končil. Žádná nová forma pořadu se nekoná. A to je možná dobře. GT je však nápadité, opulentní, buranské a návykově zábavné. Vytknu jedinou věc a tou je místy až příliš strojený humor.(4.2.2017)

Tak vkusne vyhodené hory peniazí som ešte nevidel. Konečne prišiel niekto, kto sa odvážil urobiť show na najvyššej úrovni s megalomanským rozpočtom, tomu adekvátnym obsahom, a hlavne: V 4K!!! Zábery, z ktorých mi nestály len chlpy... :D Absolutly amazing. 2160p, THX, LED meter aj niečo. Audiovizuál: 1000% Umelo generovaný humor: thumbs down. Update: Po štyroch epizódach môžem povedať, že nadšenie z pilotného dielu celkom rýchlo vyprchlo, nakoľko ďalšie diely už nie sú zďaleka tak velkoformátové. Dalo by sa povedať, že pilot ma navnadil na niečo, čo potom séria nedokázala naplniť. To nič nemení na geniálnosti pilotu a nadpriemernosti ostatných dielov.(22.11.2016)

Hodnotím to jako Trabanty, chtěl bych dát méně, ale je to klasa. Na starý Top Gear to upřímně nemá. Je vidět, že tam měli méně peněz k dispozici a nemohli si dělat úplně, co chtěli. A trocha toho přibržďování ve vyjadřování ze strany BBC taky nakonec neškodila. Protože ten jejich skrytý humor byl daleko lepší než ten jejich nekontrolovatelný, co mají teď. Ale stále baví a doufám, že dlouho budou. Je vidět, že mají stále co nabídnout. A pro cestovatele tam mají krásné výlety to úžasných krajin. Pro milovníky aut, zase krásná drahá auta. Stále je prostě na co koukat.(20.1.2017)

První epizoda: Je tu návrat asi nejlegendárnější trojice v historii televizní zábavy. The Grand Tour se zdá jako důstojné pokračování Top Gearu. Upřímně řečeno jsem byl ale lehce zklamán. Je mi jasné, že všechno hodnotit po první epizodě je kravina, proto zůstanu nadále této show věrný, nicméně jsem očekával lehce podobný nádech jako v předchozí show. Bál jsem se, že bude větší důraz na auta a na humor se téměř zapomene, lidé mi tvrdili opak. No a ve výsledku se mé obavy vyplnily. I když první díl byl taky naplněn humorem, který nemohu jednoznačně opomenout. Očekával jsem od toho lehce jiný nádech. Po technické a praktické stránce věci je show udělaná perfektně. Rubriky jsou lehce jiné, aby neošlehly Top Gear a práce s kamerou a efekty v této show je neuvěřitelná. Hlavně při prvních pěti minutách jsem si snad i myslel, že jsem zavítal do filmu a nekoukám na show. Amazon má nakročeno velice dobře. Uvidíme co přinesou zítřky. Celá první série: V jistém ohledu jde o zábavu, která za to stojí. Nicméně jaká první epizoda, taková první série. Člověk dokáže být uchvácen úžasným střihem, úžasnou výpravou a dokonalými kamerovými záběry a hraním si s barvami. Ale stále u člověka převládá pocit toho, že je všechno vykonstruované, nahrané a tak silně teatrální, že to lehce dokáže omrzet. Je to na jednu stranu pořád zábava, ale také velice smutné. V současné chvíli pro mne jde spíš o pořad, který bych ne moc aktivně vyhledával, těšil se na něj nebo tak. Spíš si s láskou počkám na český dabing (pokud vůbec nějaký bude) a dívat se na to čistě z nudy. Věc, za kterou půjdu do pekla: recenze aut jsem přeskakoval, protože mě to upřímně vůbec nezajímalo. Spíš na to koukám kvůli zábavě a jelikož mi nepřijde, že má to kouzlo spontánnosti, ale onu vykonstruovanost, tak se mi nechce ztrácet čas koukáním na recenze něčeho, co mne ani nezajímá.(28.11.2016)

Top Gear, pamatujete jak se u něho dokázal člověk nasmát. No v The Grand Tour mi přijde že se chlapi zaměřili už pouze na humor, což není na škodu. Je to vůbec ještě o autech? Jasně! Podle mě posunuli laťku trochu výš, peníze pořád jsou a Clarkson a spol. si dělají jen co je napadne. Jen tak dál. Zatím VŠECHNY díly stojí za to. Co na to říct? A navíc se Clarkson ze všech těch žalob ani neponaučil, pořád si otvírá hubu.Yep.(6.1.2017)

• - Clarkson a spol. měli neustále za zády právníky BBC, kteří jim říkali, co v pořadu mohou a nemohou dělat, co mohou a nemohou říkat. BBC považuje za součást svého duševního vlastnictví vše, co pod hlavičkou Top Gearu (od r. 1978) vzniklo - veškerou stylizaci, typické fráze. A je připravena producenty The Grand Tour žalovat, pakliže začne mít pocit, že parazitují na tom, co charakterizuje Top Gear. Rozjely i spory o tom, zda James May může použít slovo „cock". Obstrukcí ze strany BBC bylo ale více. The Grand Tour nemůže mít měřená kola v rámci testů ani rekordní čas na kolo. Sekce s novinkami nesmí být zvaná jako Novinky (The News). (Maulincio)

• - Amazon získal trojici populárních moderátorů poté, co skončili na BBC. Stanice Clarksonovi neprodloužila smlouvu poté, co v roztržce kvůli jídlu napadl produkčního Top Gearu (od r. 2002). May a Hammond následně uvedli, že bez svého kolegy pořad na BBC nadále točit nebudou. Amazon okamžitě začal s triem jednat a dohodl se na novém pořadu. Na The Grand Tour Amazon hodně vsází, na natáčení prvních tří sérií pořadu uvolnil 160 milionů liber, tedy přes pět miliard korun. (Maulincio)

• - K postavení a provozu čtyřicetiosmi tunového stanu je zapotřebí 114 členů štábu. Postavení trvá osm dní a samotný stan je složen ze 723 samostatných dílů. Stan je naotlik velký, že pro něj produkce často velice obtížně hledala hezké a velké místo. (DexMASTER094)