Cigarettes et chocolat chaud

• USA The Fabulous Patars (festivalový název)

Zdá se, že vlády konečně přišly na způsob, jak se zbavit otravných levičáků – zvyšovat životní náklady takovým tempem, až se jejich odpůrci dostanou do životní situace, kdy starost o druhé přehluší jejich vlastní nouze. Přesně tak jako Denis Patar (Gustave Kervern), dřívější bouřlivák, který dnes bojuje s tím uživit vlastní rodinu. Štve se mezi dvěma zaměstnáními, z denní práce v zahradnickém supermarketu míří přímo na noční do sexshopu. Není divu, že občas dojde k přešlapu s dcerami. Je totiž na jejich výchovu sám, před třemi lety jim zemřela máma. Když už po několikáté nestihl vyzvednout dceru ze školy, úřady na něj vyrukovali s žalobou o zanedbávání rodičovské péče. Pro tamější OSPOD jsou Patarovi jednoznačně nefunkční rodinou. Máloco je ale vzdálenější pravdě. Bude nicméně chvíli trvat, než na to jejich sociální pracovnice Séverine Grellot (Camille Cottin), do jejíchž příruček se prostě ani otec ani dcery – tím spíše, že u té starší se s pubertou objevil Tourettův syndrom – nemohou vejít, přijde. (chamonix)

hygienik

Sympatické postavy a vtipný začiatok boli nádejné, ale tá hippie atmosféra mi stále viac a viac prekážala. Kľúčové zvraty (Turretov syndróm), ktoré mohli urobiť dej zaujímavejším, boli využité tak na 50%, čo vystihuje aj môj dojem z celého filmu. ()