Hitchockova bondovka si papundeklový ateliér vynahrazuje břitkými dialogy a Cary Grantem v hlavní roli, a tomu se říká výhodný obchod.(5.3.2010)

Popravdě řečeno, moje čtyřhvězdové hodnocení stojí především na jako vždy bezchybném Cary Grantovi a jeho nezamněnitelnému šarmu a vtipu. Jinak jsem dostal zhruba to, co jsem čekal - špionskou, paranoidní jízdu, tajemnou blondýnu a několik kultovních scén (útok dvouplošníku, finále na Mt. Rushmore)... Nemůžu se ale zbavit pocitu, že to sir Alfred trošku přetáhl se stopáží, osobně by mi nevadilo sestřihnout pár minut. Legenda, ale osobně dávám přednost Vertigu. 80%(9.5.2007)

NFR 1995, Oscar 3 nominace: Výprava, Střih, Scénář(23.2.2004)

Vybroušené dialogy, dokonalý styl, nadpozemsky charismatický Grant, hitchcockovská mnohoznačnost a Humor...Nepravý muž na nepravém místě v nepravou dobu-ale v tom Pravém filmu. Ten popis je zoufale chabý, ale okouzlení nelze popsat slovy, protože při přemýšlení nad vzletnými adjektivy mi na rtech bloudí připitoměle zasněný úsměv a ožívají dialogy. Pokud to neuvidíte, bude vaše filmová sbírka chudší o Modrého Mauricia. Hitchcock Number One. TOP 10 movie.(23.4.2007)

Po dvaceti minutách jsem zapomněl, jak se jmenuju a ke konci opět útočí Hitchcock na napětí, při kterém jsem "skoro" nedýchal. EXISTOVAL BY JAMES BOND?(27.7.2012)

• Cary Grant