Další z mistrovských filmů Alfreda Hitchcocka. Mysteriózní atmosféra se příběhem line již od jeho začátku. Tento film je pro Hitchcocka lehce netypický velkou akčností a trochu působí „bondovitě“. Je vidět, jak si s každým záběrem doslova pohrál. Oproti jeho jiným ustrnulým filmům zde není nouze o velké zvraty.(8.5.2009)

Bondovka bez Bonda... to mě napadlo jako první. Zato ale s Hitchcockem, což vše naplno zachraňuje. Napínavý a zábavný film s perfektním finále, který je hravý a dramatický zároveň. Takové kousky se už dnes netočí. Navíc správná role pro Granta.(24.3.2010)

Doslova nesnáším způsob, jakým Hitchcock pracuje s filmovým prostředím, jakkoli je to filmařsky ekonomické a opodstatněné. Není to tím, že bych se nedokázal přenést přes modré pozadí, jen mi ta snaha o co nejlépe nasvícený studiový záběr a jejich plácání s exteriéry (scéna s letadlem) tentokrát hodně kazí celkový zážitek. Asi jako kdyby kapela co pár vteřin střídala u jedné písničky módy plugged/unplagged. Cary Grant také nepatří mezi mé oblíbené herce a vůbec, Hitchcockovi prostě sluší víc černo-bílá. Jinak je to ovšem bez pochyby kvalitní a napínavá podívaná.(30.4.2005)

Tak toto bol skutocny filmovy zazitok, ktory len tak lahko medzi starsimi filmami nevidim. Hitchcockovi sa podaril natocit perfektny dobrodruzny film plny prekvapeni, perfektne prepracovaneho scenaru, ktory dokazal byt rovnako napinavy, ako aj humorny. Scena pri uteku z aukcnej sieni nemala chybu, taktiez aj ta scena s lietadlom a mnohe dalsie. Tento film mi zostane dlho v pamäti a tesi ma, ze pan Hitchcock dokazal natocit aj iny zaner, ako thriller alebo horor... 18.09.2009 _____ Cary Grant - (Roger O. Thornhill) +++ Eva Marie Saint - (Eve Kendall) +++ James Mason - (Phillip Vandamm) +++ Martin Landau - (Leonard) +++ Jessie Royce Landis - (Clara Thornhill) +++ Josephine Hutchinson - (Mrs. Townsend) +++ Leo G. Carroll - (Profesor) +++ Philip Ober - (Lester Townsend) +++ Hudba: Bernard Herrmann +++ Produkcia: Alfred Hitchcock, Herbert Coleman +++(25.9.2008)

U scény, kdy Roger Thornhill čeká v poušti na "pana Kaplana" jsem se musela smát, i když to vlastně ani k smíchu moc nebylo... ale za to může Kusturica. Jinak parádní podívaná.(13.7.2010)

• - James Stewart velmi stál o to, aby mohl hrát Thornhilla a Hitchcocka doslova prosil, aby ho do filmu vzal, ten však tvrdil, že nedostatečný finanční úspěch Vertiga byl způsoben tím, že Stewart vypadá příliš staře, takže z toho sešlo. MGM chtěli Gregory Pecka, ale Hitchcock chtěl Cary Granta, přestože byl o 4 roky starší než James Stewart. (Kulmon)

• - Vagón představený ve filmu byl vyroben roku 1939 firmou Pullman Standard. Tento typ, "Imperial State", obnášel čtyři dvojlůžková kupé, čtyři jednolůžková a dva salónky. Interiér, který vidíme, je ve skutečnosti studiová scéna vyrobená z překližky. (džanik)

• - Cary Grant za roli obdržel na tehdejší poměry značnou sumu, 450 tisíc dolarů + procenta ze zisku. Dalších 315 tisíc dostal jako “odškodné“ za 9 týdnů natáčení navíc nad rámec smlouvy. (džanik)