Mám rád filmy Alfreda Hitchcocka, pretože ma dokážu vtiahnuť do deja tým najprirodzenejším spôsobom a žeriem každé slovo jeho hercov a jeho vkus na blondínky proste tiež nemá chybu. Ohromne som rád, že po The Lady Vanishes, Psychu, Vertigu a The Birds na mňa čaká ešte slušná rada jeho cenných kúskov.(21.2.2010)

Rozpočet $4miliónyTržby USA $13,275,000Tržby Celosvetovo $13,410,000║ Tak týmto ma Alfred Hitchcock milo prekvapil, zauzlený príbeh z množstvo zákulisných hier, napätie či dokonca aj odľahčenie povyšuje dej na úžasnú dobrodružnú cestu do neznáma, lebo až do záveru človek netuší o čo presne ide, k tomu tu je skvelý herecký výkon Cary Granta a nemenej pôsobivej Evy Marie Saint ktorá je kúzelná a až neskutočne zvodná, veľké plus pre film je taktiež kamera a triky. /90%/(31.12.2009)

No zatim je to určitě nejlepší film od Hitchcocka, co jsem viděl. Hitchcock pro mě neni žádná modla, takže po slavnejch Ptákách a ještě slavnějšim Psychu (ani jeden z těchto filmů se mi vůbec nelíbil), jsem k tomuto filmu přistupoval hodně skepticky. Bylo mi jasný, že přestože má film tady 90%, tak nemůžu čekat žádnej zázrak a taky jsem se žádnýho zázraku nedočkal. Na sever severozápadní linkou je dost těžko zařaditelnej, poněkud zbytečně roztahanej film s děravym scénářem a totálně odfláknutym koncem. Těch několik světlejších okamžiků to už nevytáhne na víc, než průměrný hodnocení. Jinak na celym filmu mě nejvíc zaujalo, když na začátku jede Cary Grant taxíkem, tak v pozadí za nim jede Spartak. To docela nechápu, kde ho v USA sebrali.(6.6.2007)

Bondovka bez Bonda... to mě napadlo jako první. Zato ale s Hitchcockem, což vše naplno zachraňuje. Napínavý a zábavný film s perfektním finále, který je hravý a dramatický zároveň. Takové kousky se už dnes netočí. Navíc správná role pro Granta.(24.3.2010)

z dnešního pohledu velice pomalé plynutí času, tak pomalé, až je nesnesitelně napínavé...(8.9.2007)

• Cary Grant

• - Cary Grant za roli obdržel na tehdejší poměry značnou sumu, 450 tisíc dolarů + procenta ze zisku. Dalších 315 tisíc dostal jako “odškodné“ za 9 týdnů natáčení navíc nad rámec smlouvy. (džanik)

• - Píseň, kterou můžeme slyšet v hale hotelu, předtím, než Thornhill vstoupí do Oak baru, je "It's a Most Unusual Day" (Toto je nejneobvyklejší den). (džanik)

• - Jde o jediný film Alfreda Hitchcocka uvedený pod hlavičkou studia Metro-Goldwyn-Mayer. (džanik)