Ziggy Stardust a The Spiders from Mars (koncert) (festivalový název)

Ziggy Stardust and the Spiders from Mars

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 1973, 90 min

D.A. Pennebaker

D.A. Pennebaker

Komentáře uživatelů ke koncertu (15)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $162,547Tržby Celosvetovo $-(27.5.2010)

Hang On To Yourself - Ziggy Stardust - Watch That Man - Wild Eyed Boy From Freecloud - All The Young Dudes - Oh! You Pretty Things - Moonage Daydream - Changes - Space Oddity - My Death - Cracked Actor - Time - The Width Of A Circle - Let's Spend The Night Together - Suffragette City - White Light / White Heat - Rock 'n' Roll Suicide(17.5.2008)

U Velvet Goldmine si člověk říká: "To je ale pěknej film." U tohohle si člověk říká: "To je ale pěknej magor!"(27.11.2010)

Zatímco Bowie jako Ziggy, tedy vyzáblý zmalovaný a zšenštilý záchodový pavouk v bizarních titěrných oblečcích, je pro mě vrchol naprosté asexuality a pravděpodobně bych si o něj ani kolo neopřela, po Bowiem jakožto šedesátiletém "dědovi" bych se utlouct mohla :) David zraje jako víno, čím starší, tím lepší. (čímž ale rozhodně netvrdím, že svoje nejelpší věci nesložil v 70. letech) A i barva jeho hlasu zní mým uším slastněji, než když vesele skotačil po pódiu za mlada. Já ho chci mít doma!!___________ Pátá hvězdička chybí kvůli Pennebakerově typické režijní monotónosti a sterilnosti.(30.6.2009)

• bassator

41st KVIFF 2006 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých(27.6.2009)

David Bowie aka Ziggy Stardust se choval jako úchylák, oblékal se jako úchylák, vypadal jako úchylák - a dobyl s tím svět. Tohle byl prostě nářez, zážitek nad zážitky, až je člověku líto, že nežil před 30 lety aby to mohl prožít na vlastní kůži, zapojit do toho všechny smysly a náležitě si to vychutnat... Omlouvám se jestli se tenhle komentář zdá někomu zmatený či nelogický, ale momentálně nejsem schopná nic hlubokomyslnějšího zplodit. Možná časem. Rest in peace, Ziggy.(30.1.2007)

Z filmového hlediska je hodnota tohoto filmu nula. Z hlediska hudební historie je tohle jedinečný dokument doby.(30.7.2006)

Fantastický koncert z počátku 70. let. Úžasný setlist, jenž je tvořen především skladbami z alb "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars", "Aladdin Sane" a "Hunky Dory", dojde ale i na tituní skadby ze "Space Oddity" a "The Man Who Sold the World" a několik cover verzí (např. The Rolling Stones, The Velvet Undeground). Samotný koncert je špičková a perfektně sehraná glam rocková show, samozřejmě v čele se samotným Bowiem. Songy jsou naživo zahrané s maximální energií, některé tak perfektně, žepřekonávají i studiovou nahrávku (Space Oddity), doprovodná kapela The Spiders from Mars hraje taktéž s plným nasazením, nejde nezmínit především vynikajícího kytaristu Micka Ronsona. Naprostá špička z koncertních záznamů Davida Bowieho (lepší je snad pouze záznam z Reality Tour), závěrečná Rock 'n' Roll Suicide celému koncertu nasazuje korunu. Plných 5*.(24.12.2010)

Toto období Davidovo mě zas zcela nebere, ale Bowie to je Leonardo dneška, nešlo odolat.(2.10.2007)

Tenkrát to bylo úžasné, dnes možná trochu legrační, ale z hlediska kulturního, sociálního a sociologického nesmírně důležité. Glam otevíral dveře punku, protože přinesl estetiku neustálého sebe-vynalézání, estetiku rozostřování hranic mezi tím, co je akceptovatelné jako masová kultura a co už ne; estetiku dekadentní a extrovertní, estetiku zdánlivě chaotickou, mísící brutalitu, kabaretní úšklebek a existenciální osamělost (přihlášení se k Mechanickému pomeranči není náhodné); estetiku, jež kýč povýšila na umění, respektive nahlížela svět jako kýč a v jistých chvílích vytvářela skutečné a zcela nové hodnoty. I když osobně preferuji jiné Bowieho nahrávky, smekám.(2.8.2010)

Od čias Born To Boogie - bezprostredných T.Rex a hudbu expresívne prežívajúceho Marca Bolana - sa teda naozaj veľa zmenilo. A to ide len o jeden rok, ale táto show je na úplne inej úrovni. David Bowie má dokonale premyslenú koncepciu, do detailu prepracované vystúpenie s načasovaným priezlekaním aj oddychom muzikantov. Bowie naozaj prežíva osud Ziggyho Stardusta, je nasvietený ako bytosť z inej planéty, texty svojich piesní podáva ako príbehy, hrá a nezaprie v sebe ani míma... Spiders from Mars sú skvelí a Mick Ronson druhou hviezdou show. Film sprostredkúva plnohodnotný hudobno-vizuálny zážitok, ktorého by som sa naozaj chcela zúčastniť, prekonala by som aj svoju nechuť k davu a tlačeniciam na koncertoch. Naozaj pecka.(23.1.2009)

David Bowie a glam rock. Tohle duo dokázalo přiněst světu geniální muziku a ačkoli je kvalita záznamu přinejlepším pochybná, dávám 5 *, už ze sentimentality vůči tomuto extravagantnímu umělci.(17.7.2006)

Nádherné období Bowieho uměleckého života zdokumentované konečně na DVD v super kvalitě. Stojí za pozornost.(3.3.2009)

Krása! Rockový koncert jako umělecká akce. Jeden z absolutních vrcholů rockových dějin. Absolvovat tohle ve dvaceti naživo, tak mám asi taky problém...(11.1.2010)

Zásadní položka ve videotéce každého fanouška davida..pardon, ziggyho stardusta a glamrocku let dávno minulých. kvalita obrazu není samozřejmě "kubrickovská", ale to se dá pochopit. DVD mé po výtvarné stránce skvěle vytvořené menu a čítá celkem 21 položek (např. all young dudes, moonage daydream, space oddity, time, suffragette city, rock ´n´roll suicide). zajímavé jsou zaběry z maskérny a kostymérny ziggyho stardusta během koncertu, kam si dotyčný sem tam odběhne změnit image. u originálního dvd je navíc přiložený booklet s osobním vyprávěním režiséra o vzniku záznamu koncertu a jeho převedení do kvalitního formátu (opravdu velice zdlouhavá a spletitá historka!). takže: let´s spend tonight together!(12.10.2005)