• Československo

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1960, 109 min

První příznak dospělosti hollywoodského filmu. 85% Zajímavé komentáře: POMO, ScreamJay , solskjaer, dobytek(24.8.2006)

Psycho jedna radost. Mega vlivný a nezpochybnitelně skvělý horor, fungující i po padesáti (a více) letech.(3.5.2009)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Určitě to byl snímek, který posunul historii filmu o kus dál, jistě se o tomto filmu učí a bude učit v historii filmového umění... Jmenovitě vynikající je kamera, střih, hudba a režie, některé scény jsou úžasné a s opakovanými shlédnutími se mi film líbí stále více. Trailer: http://www.csfd.cz/film/4385-psycho/videa/(27.1.2009)

No ja neviem, keby som sedel v kine pred štyridsiatimi rokmi, tak by som sa asi po*ral od strachu, no teraz, keď sme filmami s žánrom horror prepchatí a prepozeraní, majstrovstvo diela v horrorových scénach až tak necítiť. Samozrejme, štyri hviezdičky si zaslúži plné. Perkins je riadny psycháč. A keď vyletela z izby matka s nožom, to ma skoro pretrhlo. Navyše skvelá hudba! 85%.(14.5.2006)

V koupelně zlověstné ticho, na mysl vloudí se Psycho. Hitchcock si s ohněm hraje, časem však dílo mu zraje.(23.4.2007)