Odstřelovač

USA, (2016–2018), 21 h 39 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

John Hlavin

Předloha:

Stephen Hunter (kniha)

Hudba:

Bobby Krlic

Cynthia Addai-Robinson, Ryan Phillippe, Omar Epps, Bayardo De Murguia, Tembi Locke, David Marciano, Roman Mitichyan, Tom Sizemore, Shantel VanSanten (více)

Série(3) / Epizody(31)

Bob Lee Swagger (Ryan Phillippe) je elitní odstřelovač Námořní pěchoty ve výslužbě. Do akce se znovu vrací, když ho jeho bývalý nadřízený, kapitán Isaac Johnson (Omar Epps), požádá o pomoc. Johnson teď pracuje pro Tajnou službu a má na starost zajistit bezpečnost během setkání amerického a ukrajinského prezidenta v Seattlu. Chce, aby Swagger zkontroloval všechna potenciálně nebezpečná místa, ze kterých by mohl odstřelovač spáchat atentát. Swagger souhlasí, ale v kritický okamžik nedokáže zabránit tomu, aby někdo na prezidenty skutečně nevystřelil. Okamžitě se stává nejen hlavním podezřelým, ale i obětí spiknutí. Zjišťuje, že Johnson chce z něho udělat obětního beránka, a nezbývá mu nic jiného než se dát na útěk. Podaří se mu zůstat vždy o krok vepředu před pronásledovateli z Tajné služby a FBI? Musí! Swagger má jedinou šanci. Aby se mohl znovu vrátit k manželce a dospívající dceři, musí odhalit zákeřné spiknutí a dopadnout skutečné zrádce. (TV Prima)

T2

Rozpočet $-miliónov║ Rozsiahlejšia kópia kino filmu, herci újdu, akcia tu aká taká je. Prvý diel to slušne rozbehol ale ďalšie už idú v miernejšej razancii. /65%/ ()

Fr

,,POKUD BUDE NAŽIVU DOST DLOUHO, ZA TO, CO JSME MU PROVEDLI, SE NÁS POKUSÍ VŠECHNY ZABÍT...“ /// Bob Lee Swagger je donucenej vyrazit na lov. Nejdřív ho honěj ho jako Uprchlíka, ale von je vždycky o vteřinku napřed. Má totiž z pekla štěstí! Bez něj by totiž neměl šanci vobjevit stůl, kolem kterýho seděj velcí chlapi, co rozhodujou…. Je to celkem jednoduchý – tři hlavní postavy, kolem kterejch se všechno točí a vobčas dost pitomá berlička k další zápletce. Rozhodně se nejedná vo nezapomenutelnej (uměleckej) zážitek. Prostě to „jen“ svižně ubíhá a vyhrávaj „naši“. Debilita nebije do vočí a nesmrtelnost má nastavenou rozumnou míru. Nejvíc škody napáchaj v posledním díle, kdy místo fajnovýho finále uvařili břečku plnou klišé. Ale přinávám, že mě to bavilo víc než film. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Románovou sérii od Stephena Huntera neznám. 2.) Thx za titule „cricket277 a Valada06“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Segrestor

Zprvu akčně vlažnější seriál jdoucí ve stopách filmu Shooter 2007, pak se to rozjede a ke konci vás to už vyloženě baví. Problém Boba Lee je především v tom, že přesně víte, co udělá, jelikož jste viděli předlohu. A nepomůže ani klíčová obměna - tj. předtím Boby Lee vyčistil CIA od plev kvůli mrtvému psovi. Seriálový Boby psa nemá, má však ženu a malou holčičku. Ale osa příběhu je stejná, ocasem však vrtí nikoliv pes, ale jeho manželka. (Nekňubu Peňu zastoupila chytrá agentka) Ovšem pozor, zhruba v polovině, když už neustálé akce překroucené tak, aby se vždy řešily snajprovkou, začnou nudit pro své schématické opakování, dojde k radikálnímu odklonu od originálu a příběh si jede v jakýs takýs vlastních kolejích, čímž se nyní stává i docela napínavým. Nakonec člověk musí uznat, že to byl zdařilý, ryze akční (s mini prvky thrilleru) séroš, kde vás někdejší hošan Ryan Phillippe velmi překvapí, resp. utáhne to v podstatě na výbornou. Vlastně je akorát škoda, že znáte filmovou předlohu. Neexistovala-li by, jednalo by se vskutku o výjimečný seriál, který by pokořil slavné předchůdce jako např. Prison break apod. Nadto přihazuji jednu plusku za vedlejší postavu. Nebudu jmenovat, ale musím velmi ocenit, že ryze a jasně daná záporná persona projde charakterovou proměnou. Nečernobílost postav je tak vyloženě k dobru. Druhá řada bude jistě skvělá, jelikož od prvního dílu nebudeme absolutně tušit, o co jde. Super. ()

Real Tom Hardy

"NOTHING IS CERTAIN IN AFGHANISTAN." ------------ S prerábkami filmov na seriály sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Drvivá väčšina z nich sa ani trošičku nechytá na ich filmové náprotivky. Shooter je však blyšťavou výnimkou a dovolím si povedať, že svojho parťáka z roku 2007 v mnohých smeroch ďaleko predčil. O obsahu nie je nutné moc hovoriť, všetci sme film videli. Dej sa nemenil, len sa venuje viac konšpirácii a jej zloduchom. Postavy sú aj tu bez nejakých výrazných čŕt, až na Williama Fichtnera, ktorý si bohužiaľ zahral len v jednej epizóde. Záverečné epizódy prvej série boli prakticky o tom istom stále dokola a až na pár scenáristických vychytávok žiadne terno. S nádejou však idem do druhej série, kde očakávam dodatočné zlepšenie a viac prekvapení. ()

mzss1

|1.-3.epizoda po 3*, 4.-9.epizoda po 2* a 10.epizoda – 1*| = |celkově za 44%| Původní Odstřelovač s Wahlbergem je film, který mám rád a občas si ho pouštím. Tento desetidílný remake mě určitě přitáhnul, ale moc mi nesedl. Celý víkend jsem se s tímto seriálem mořil, dával si pauzy, abych to vydržel do konce. Nic světoborného a i musím říci, že je to naprostá ztráta času. Dějově se tu najde i pár nelogických děr, především v chování postav. Vyskytovalo se tu mnoho zvratů a některé mi přišli úplně debilní. Hlavní hrdina Ryna Phillippe mi moc nesedl – takový moc zachmuřený, zamračený, nesympatický. Ostatní herci mě též moc neoslovili. První 3 díly ještě šly, ale díl od dílu to bylo pak horší, nudnější a zbytečně zamotanější. Hudba? Té jsem si nevšiml. Co se týče akce, občas se tu pár akčních kousků objevilo, ale nestálo to ani za řeč. Bitky byly neohrabané a nebylo na nich moc k vidění. Celkově z toho nevyplývá nějaký odpad, ale podprůměrný miniseriál, který by si spíše zasloužil zkrátit tak na 6 epizod, přidat kvalitnější akci a vylepšit děj. Krom toho to má takový typický, obyčejný televizní look. Do konce jsem to dodíval bez újmy na zdraví, přeci jen jsem byl zvědav na poslední díl, který byl tak nevýrazný, že ani to finále mě trochu nezaujalo. ()

Arsenal83

Ja som našťastie film s Wahlbergom nevidel, a tak môžem vyjadriť len spokojnosť. Jediné, čo mi trochu vadilo, bola preťahovaná stredná časť série, v pohode by postačilo, keby seriál mal len 6 častí. Začiatok a koniec bol ale naozaj dobrý, napriek otrepanom klišé o zlých Rusoch. Prekvapil ma hlavne Ryan Phillippe, ktorý herecky verne stvárnil drsňáka s dobrým srdcom. Výhodou seriálu je tiež fakt, že sa všetko točí okolo ústrednej postavy Swaggera a dej nezachádza príliš ďaleko do bočných línií. Navyše tu fungovala rodinná chémia. Vzťah muž - žena - dcéra sa zdal byť prirodzený, ako by boli rodinou aj v skutočnosti. ()

Lacike

1. seria: Dejovo to dost kopiruje filmovu predlohu, ale vzhladom na väcsiu stopaz ju obohacuje dalsimi liniami. Najviac sa rozvinulo pozadie ludi, ktori vymysleli celu tu konspiraciu ohladom atentatu. Scenar je miestami vtipne prekombinovany a postavy na nespravaju prilis logicky. Niektore veci sa vyriesia podla toho ako sa to prave hodilo scenaristom. Trochu mi to pripomenulo tie slabsie neskorsie serie Prison Breaku. Herecke obsadenie dopadlo slusne. Najslabsie je na tom hlavny hrdina a jeho rodinka. Pôsobia dost nudne a ich dojimave rozhovory ma vôbec nebavili. Niezeby mi Ryan Phillippe vadil, ale prilis som mu toho megaschopneho snipera neveril. Chcelo by to nejakeho charizmatickejsieho herca. O nieco zaujimavejsia je agentka, ktora hlavnemu hrdinovi pomaha. Z postav ale najlepsie dopadli zaporaci. Slizky Tom Sizemore, ktory ma po dlhsej dobe, co hrat. Ostrelovac Desmond Harrington s ktorym si v neskorsich dieloch Phillippe pomeriava kto ma dlhsiu ehm pusku. Ale najlepsi je Omar Epps, ktory behom serialu prejde velkym vyvojom. Potesi aj par epizodnych uloh z ktorych je najlepsi William Fichtner ako stary skuseny ostrelovac. Skoro som mal chut fandit zaporakom, lebo ich pribeh ma bavil viac ako Swaggerov. Skvele je, ze prva seria pôsobi ako jeden do velkej miery uzavrety celok s malymi dvierkami pre dalsiu seriu. No a poslednym plusom su akcne sceny. Väcsinou prestrelky na väcsiu vzdialenst, aby sa vyuzila sniperka a sem tam nejaka ta kvalitna bitka. Potesi, ze akcia obsahuje aj dostatok krvi a sem tam sa dockame aj nejakej tej lahôdky ak odstrelenie ruky alebo detailny vybuch zbrane do xichtu. Takze celkovo som spokojny. Hlad po akcnom zánri, ktory je viacmenej mrtvy, serial zasýti dostatocne. Druha seria, ktora uz nebude kopirovat zapletku filmu by mohla byt este lepsia. 6/10. __2. seria:__ sa po dejovej stranke zmenila na prekombinovane politicke pikle v style tych horsich trapnych poslednych serii serialu Prison Break. Pritom sa to zacne celkom nadejne atentatom na byvalych kolegov hlavneho hrdinu, kvôli urcitym udalostiam z minulosti. Ale postupne sa ukaze, ze namiesto pomsty jednotlivca je za vsetkym tajomna organizacia Atlas. Takze väcsinu dielu tvori prekombinovana a postupne stale nezazivnejsia dejova vata, ktoru obcas prerusia solidne akcne sceny. Tie uz netvoria len sniperske prestrelky, ale casto klasicka akcia. A aj ked je stale dostatocne krvava, tak mi pripadala menej kvalitna ako v prvej serii. Vlastne ma nenapada ziadna akcna scena z celej druhej serie, ktoru by som vypichol, ako nieco fakt dobre. Proste taky akceptovatelny priemer. Co sa tyka zapletky, tak nastve, ze nie je behom serie uzavreta, ale evidentne sa s touto otravnou liniiou pocita aj pre pripadne dalsie serie. Takze nakoniec nedôjde ani na suboj s hlavnym zaporakom, ktory celu seriu kántri jedneho clena Swaggerovho timu za druhym. Linia so Swaggerovou zenou je este zbytocnejsia ako v prvej serii, takze celkovo ma tato seria uz vôbec nebavila a siroko otvorenymi dverami pre tretiu seriu rozhodne neprejdem. 4/10. Pozrel som si este prvy diel tretej serie lebo som chcel vidiet ako picnu Solotova. Dockal som sa a na dalsie pikle, ktore sa rozbiehaju v tejto serii uz kaslem a so serialom koncim. () (méně) (více)

Ouwen

Lituju, že jsem pokračoval. Stupidní scénář, opět... nezajímavé postavy. Akční scény nic moc. Chování postav nelogické a ke konci to už bylo zbytečně natahovaný. Děj předvídatelnej. Phillippe je sympaťák, ale na Marka se zdaleka nechytá a nejhorší na tom všem je agentka FBI, která působí úplně nepřirozeně a klišovitě, její chování mi už lezlo krkem. Záporáci cajk. Pár solidních bitek, který však kazí strašná kamera (bud snímá slunce, nebo je zoom příliš blízko u těla). Občas se i střílí. Krvavé to je, taktické jakž takž, ale přišlo mi to celé úplně lhostejné. Jakoby tam o nic nešlo. Celé to vyvrcholí v posledních dvou dílech, do té doby hlavní postava ač je všude hledaná, si vesele chodí mezi lidmi, maskuje se kšiltofkou a v akci to žádnej profík není. Vizuál je opravdu strašnej, drží to solidní soundtrack. Druhou sérii nechci vidět. ()

agentmiky

Odstřelovače s Wahlbergem mám zařazeného v kolonce oblíbených filmečků, a tak mě překvapilo, že tomu chtějí dát prostor na seriálovém poli. Antoine Fuqua dohlížel na pár dílů z pozice producenta, což se projevilo zásadně na kvalitě tohoto seriálu. Ryan Phillipe je dost neobsazovaným hercem, ale po zhlédnutí opravdu nechápu, proč tomu tak je. On sám seriál táhl svým charismatem a sympatickým projevem, možná se do role hodil víc než samotný Wahlberg. Podal brilantní výkon se vším všudy. Ostatní herci nebyli špatní, ale někdy jejich výkony nebyly úplně ideální. Z vedlejších herců bych chtěl vyzdvihnout výkon Toma Sizemora, který na mě již v prvních minutách utvrdil, že jeho obsazení má smysl. Akce je zde spíše druhořadá, ale když už na ni přijde, tak to stojí za to (zejména poslední dva díly). Je ale pravda, že akční sekvence měly být zastoupeny primárně, což je jeden z mála záporů. Nejlepší byl podle mě asi předposlední díl, a to zejména konec dvou hlavních záporáků. Hodnocení: 80 % ()

joker.george

1. série Když musím jako jednu z hlavních výtek použít pro mě nehodící se hudbu, tak je to, myslím, dobrá vizitka. Na obsazení jsem si zvykl poměrně rychle a oblíbil jsem si ho celé bez rozdílu v chování. Akce je až překvapivě drsná a užil jsem si i klidnější, krásnější, a o to smrtelnější odstřelování. I přes znalost zápletky jsem se bavil i napodruhé, a to dokonce o něco víc, než tomu bylo ve stejnojmenném filmu. (Netflix) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Když se seriál snaží o něco ambicióznějšího, tak mu to vychází. Musí se ale pořádně soustředit, jinak totiž sklouzává k obyčejnému, nicméně stále zábavnému akčnímu výplachu. Navázání na první sérii mi přišlo nenucené a rozšiřování dějových linek bylo děláno rozumně. Výsledný dojem mi hodně zkazilo zjištění, že osmý díl ukončuje druhou řadu, protože jsem dva týdny marně čekal na pravé finále, než mi došlo, že už dorazilo. (Netflix) ()

sir-dave

Od filmu už uplynula nějaká ta doba a přesně si ho nepamatuji, ale hlavní motiv bude zřejmě totožný. Zde jsou první čtyři díly pecka. Rozjezdovka, akce, křivé obvinění, snaha se osvobodit. Zbytek už je nad hranici průměru. Zatímco zpočátku vše působilo reálně, později se to změní pouze na potyčku, přestřelku mezi 5-6 postavami. Místy trochu chaotické. Policie, noviny a veřejnost ustoupí víceméně do pozadí. Přesto jsem první sérii zhltl jak malinu. 2. Druhá má opět slibný rozjezd a poté začne docházet dech, navíc díky atentátu v Dallasu brzy ustřižený závěr, což se muselo natáhnout na další sérii, se slabým dějem. Perlička, ve třetím díle opět na place "Jacob Carter" a "Bra'tac" doplněný Harry Hamlinem. 3. Třetí to už nerozdýchala. Trochu očekáváný konec, ikdyž důstojné zakončení a asi bych si přál, kdyby se toho někdo ujal a udělal ještě čtverku. Potenciál tam je. (hodnocení za 1. - 3. sérii - konec) ()

Jizni Tlapa

První série za čtyři hvězdy, protože sem tam to pokulhává. Dvojka je však perfektní a díl od dílů to graduje ve skvělý akčňák! Nemohu se však smířit se závěrem, finálního, 8meho dílu, který působí naprosto nezávěrečně a víc, než otevřeně... ()

kenkaku

1. série: Remake vydařeného filmu Ostřelovač nafouknutý do deseti dílů seriálu. První a poslední epizoda jsou asi nejzajímavější. Zbytek je jen vata (byť poutavě natočená). 2. série: Tentokrát už není kde opisovat, tak je děj o něco poutavější. Natočený je skvěle. Boužel sérii zabíjí debilní scénář (kdyby měla série epizod polovinu byla by to pecka). Takhle se v osmi epizodách tolikrát otočí děj, že to přijde až vtipné. Seriál má potenciál, jen prosím vyhoďte ty hovada co ho píšou. 3. série: tbd ()

Petr.Kocfeld

Tento serial se mi docela libi.Videl jsem jen par epizod.Omar Epps v roli agenta docela zari...Atentat v tomto serialu je klicovym tematem tohoto vynikajiciho serialu.Omyl je take zde klicovym tematem,nebot zkuseny ostrelovac se mine strelnou zbrani a americky prezident neni kulkou ze zbrane zasahnut.Avsak je zde trefen kulkou ukrajinsky prezident a razem je vsechno jinak a ostrelovac je v "pasti". Kolotoc akci a uteku a uvezneni ve vezeni na sebe nennecha dlouho cekat... ()

TheSpearCZ

Po prvních dvou dílech nejistota, ale potom se to parádně rozjelo, tuna akce se střelbou nechyběla a skvělý Ryan Phillippe absolutně tahal celý seriál. Pro lidi co mají rádi stejnojmenný film s Wahlbergem velice doporučuju. 1. série - 80% ()

jasanka

Uvodni dil byl priserny, malem jsem ho vzdala. Od druhe epizody ale serial uplne zmeni smer. Po shlednuti vsech trech serii: prvni a druha rada 4*, treti me nebavila a hlavniho hrdinu jsem mela chut profackovat kdykoli kdy se objevil na scene. ()

mala_kea

Tohle je přesně ten typ seriálu, od kterého nechcete víc čekat, ale stejně vás nějakým způsobem vtáhne do hry. Modlíte se, ať všichni badass chcípnou, ale zároveň si přejete, aby napáchali ještě nějakou škodu. Americká agitka (rozuměj náborový seriál) působí na oko pěkně, scénářově si taky na nic nehraje, ale zbytečně protahovaný tah do finále, které následně přebije závěrečných 15 minut je spíše smutné. Já to však celé dokoukal. ()

tranquill

"Bobe, co budeš dělat? .. To, co umím nejlíp, budu lovit!" Na této sérii se mi líbilo to, že většina postav byla docela nekompromisních, to není v hollywoodských seriálech zvykem. S přibývajícími díly šla ale úroveň dolů. "Přestaň zachraňovat svět, teď zachraň svoji rodinu!" ()

Anduril

Boby Lee má riadny nos a šťastie na vládne prevraty, spiknutia, zákulisné hry, celosvetové mocenské organizácie a tak ďalej... Je až nemožné, ako sa to všetko môže, na jedného človeka, nalepiť. Nečakajte žiadne hlboké myšlienky, iba trochu akcie, drámy, romantiky, zrady, nejaké tie dejové zvraty... proste taká oddychovka. ()