Hledá se Nemo

Finding Nemo

Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

Tenhle film mi přišel orientovaný hodně na malé publikum (i když i dospělí si najdou svoje) a vůbec u Pixaru jde zatím jednoznačně nejslabší dílko s poměrně nepovedeným příběhem. Musím říct, že mnohými kritizovaný Příběh žraloka se mi líbil víc. Naprosto mě ale fascinovalo zpracování Nema a výtvarná stránka - totiž že voda vypadá opravdu jako voda, což jsem ještě v žádném jiném počítačem animovaném filmu takhle realisticky stvárněné neviděla. O příběh tady vlastně ani nejde - ztratí se Nemo, dříve bojácný tatínek se ho vydá hledat a samozřejmě ho najde. Důležitější je ale již zmíněné prostředí, gagy a detaily. Mimochodem - tentokrát musím pochválit i český dabing, který je vysoce nadprůměrný. A ještě jedna věc - neodcházejte z kina (nebo nevypínejte video) před titulky :-)(24.11.2003)

Tyhle animáky dělají nám vegetariánům lepší službu než ti pomatení šílenci, metající dlažební kostky do výloh McDonalda. Tak jako asi Slepičí úlet odebral řadu zákazníků společnosti KFC, po zhlédnutí Nema jistě část publika vynechá filé. ;o) I jinak je to skvělý film, pokud ho přijmete takový, jaký být chce a nečekáte od něj Shreka. Shrek je sofistikovaná parodie pro dospělé, kdežto Hledá se Nemo je něco ještě vzácnějšího - dětský film, který dospělé strhne s sebou. A mimochodem - má taky nejlepší český dabing, jaký jsem dosud u 3D animáku zaznamenal. Paranoidní rybku Marlina už považuju za jednu z životních rolí Ivana Trojana. :o) 100%(1.11.2006)

Najlepšia z disneyoviek, sústrediacich sa viac na epizódkový humor, než na rozvoj príbehu. Vizuálne krásne a vďaka Newmanovej hudbe osobito kúzelné. I keď počuť pri oslobodzujúcomvykupení rýb zo siete majestátnu hudbu z vyvrcholenia Shawshanku (s tým, že nejde o paródiu) je trochu zvrhlé. :)(10.11.2003)

Přestože Příšerky jsou pro mne ještě o trochu větší srdcovka, Hledá se Nemo je přesně TÍM filmem, který zcela výmluvně definuje nedefinovatelné - kouzlo Pixaru. Pět hvězd sečteno a posledním záběrem podtrženo. Nádhera.(26.4.2006)

rozpočet : $94 million tržby celosvetovo : $864,625,978(14.12.2006)