Hledá se Nemo

Finding Nemo

Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

Hudební variace na Herrmanovu sprchovou scénu při příchodu té nechutné neteře mě rozsekala. Pěkné, ale nedojalo mě to. Jinak: Nebojte se dabingu. Je výborný.(23.11.2003)

Skvělá animace, výborná hudba, dobrý příběh. To je stručně hodnocení určitě jednoho z nejlepších celovečerních animáků co do dnešní doby byly natočeny (a také jeden z filmů, na který koukám raději s českým dabingem) .... Jo a pak že jsou žraloci krvelační - Brusííííčééék mě naprosto odrovnal :)(27.3.2004)

Po prvním zhlédnutí jsem s nadšením "Nemovi" udělil čtyři hvězdičky - byl jsem spokojený s rychle ubíhajícím příběhem, mnoha nápady, vtípky, pečlivostí detailů a se spoustou vychytávek především pro starší diváky (žraloci, dialekty velryb, jednotlivé druhy ryb atd. atd.). A především jsem odcházel s dojmem, že "Hledá se Nemo" je skutečně film pro celou rodinu... Nedávno jsem ovšem "Nema" viděl podruhé - vychytávky sice zůstaly, ale ono celkové kouzlo, které jsem měl v paměti, se vytratilo pryč. A já si najednou všimnul, že až na některé detaily je "Nemo" skutečně především podívaná pro děti, která mě už nedokáže strhnout (tak jako to pořád umí třeba "Toy Story")... Asi jsem už zestárnul - jen mě děsí, že během dvou let :).(16.4.2007)

Aspoň pro mě dosud nepřekonaný animák, jaký kdy byl natočen. Ani u vychvalovaného Shreka jsem se prostě nepobavil jako u tohohle snímku. Doporučuju všem. Fakt se Nemo povedl.(1.6.2007)

8 / 10 Ja si jednoducho nemôžem pomôcť, no už od dôb prvého dielu Toy Story som si Pixarov skutočne zamiloval - páči sa mi, že až na jednu výnimku nerobia len ďalšie a ďalšie pokračovania osvedčených filmových trhákov, aj napriek tomu, že je to nepomerne jednoduchšie, rýchlejšie a hlavne lacnejšie, a stále sa púšťajú do niečoho nového - to je v dnešnej dobe vlastnosť hodná obdivu. A nielen to! Ono im to aj vždy vychádza - a Hľadá sa Nemo nie je výnimkou. Jednoduchý príbeh, ktorý sa dá opísať jednou vetou a ktorý pochopí aj to najzadubenejšie detsko na svete, poprepletaný vtipmi a narážkami, nad ktorými ohrnie nos len ten najsuchárskejší prďola na svete. To všetko v prekrásnom digitálnom háve s pôsobivým hudobným podmazom - čo iné ako päť hviez-... ááááálebo predsa len nie - zostaňme jednoducho pri skutočne výbornom animáku. Nič viac, nič menej. Nestačí?(3.6.2005)

• - Jména devíti lodí, jež můžeme zahlédnout v přístavu v Sydney, jsou: Sea Monkey, Major Plot Point, Bow Movement, iBoat, Knottie Buoy, For the Birds, Pier Pressure, Skiff-A-Dee-Doo-Dah a The Surly Mermaid. (D3VIL)

• - Když Marlin těsně po únosu hledá Nema na hladině oceánu, musí se po chvíli vrátit zpátky pod vodu, aby se nadechl. Ale ve scéně, kdy Dory a Marlina chytí vodní ptáci, oba bez problému dýchají vzduch nad hladinou. (LoLaa)

• - Kladivoun velký se neživí rybami, takže by se neměl objevovat ani na srazu anonymních žraloků. (LoLaa)