Hledá se Nemo

Finding Nemo

Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

„Kvôli tomuto som do Sydney neišiel.“ Po TOY STORY 1 - 2, ŽIVOTE CHROBÁKA a MONSTERS A.S. ďalší skvelý rodinný film štúdia Pixar. Tentokrát o pestrofarebnej rybičke, ktorú ulovia do akvária zubárskej ordinácie (PSYCHO!), ale jej ovdovený tatko sa rozhodne (spolu s rybkou, ktorá trpí stratou krátkodobej pamäte) preplávať pol oceánu, aby záchrannú misiu doviedol do šťastného konca. Na svojej vyčerpávajúcej púti sa spozná so žralokmi, ktorí sa chcú stať vegetariánmi (a nenávidia "tie zlaté delfíny"), priplávajú korytnačky a možno priletí aj dobrácky pelikán Geoffrey Rush. Farebné, hravé (bomby), pôvabné, tak akurát dojemné a výborné dialógy k tomu („Ty si klaun? Povedz vtip.“). Kino Považan 2003(31.12.2004)

Být počet vtípků pro odrostlejší kapánek vyšší, byla by to super komedie pro všechny, nikoliv primárně pro caparty. 75% Zajímavé komentáře: Melies, novoten, MIMIC, 3DD!3(11.1.2006)

Příjemná pohádka jak pro malé tak pro dospělé...(27.5.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Animáky normálně nemusím, ale přistihl jsem se, jak při sledování s dětmi těm rybičkám stále více fandím a oceňuji perfektní scénář plný dějových zvratů a gagů, které mne skvěle baví. Každé shlédnutí přidávám hvězičku, zatím čtyři. ;=) Trailery 2: http://www.csfd.cz/film/43924-hleda-se-nemo-finding-nemo/videa/(28.2.2009)

Skvělá animace, výborná hudba, dobrý příběh. To je stručně hodnocení určitě jednoho z nejlepších celovečerních animáků co do dnešní doby byly natočeny (a také jeden z filmů, na který koukám raději s českým dabingem) .... Jo a pak že jsou žraloci krvelační - Brusííííčééék mě naprosto odrovnal :)(27.3.2004)