Hledá se Nemo

Finding Nemo

Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

Nevím čím to je, ale na animovaných filmech mám nejraději tu barevnou animaci.Humor je jen třešinka na dortu,ale velmi důležitá. Zde vede zejména ta animace.(6.6.2006)

Prozatím nejlepší animák. Je to velmi vtipný film, ale zase dokonale pravdivý obraz života přenesený do mořské říše, tak aby zaujmul všechny věkové kategorie. Malé děti se zasmějí a zamilují si krásnou mořskou flóru a faunu, dospělí se pousmějí při parodiích na známé snímky a scénám, "které dělají, že chtějí být vtipné" a ti nejstarší si (možná) zapláčí na klaunem (depresivní téměř Allenovská figura), který není vůbec vtipný (no není to inspirováno Pratchettem a jeho cechem klaunů?). Hledá se Nemo téměř stírá rozdíly mezi animovanou a hranou formou. Dramatická výstavba příběhů je až neuvěřitelně dospělá, dočkáme se i několika scén, které jako by z oka vypadli známým thrillerům a dokonce nás překvapí humor vybroušený k dokonalosti. Pixar opět překonal sám sebe.(24.5.2005)

Přeceňovaný (jen IMO, jak se tak okolo dívám), hodinu čtyřicet trvající úžasně animovaný spektákl bez čehokoliv co by mě chytlo...když nepočítám superdrsného Willema Dafoea a racky, kteří mě jako jediní dokázali opravdu rozesmát. A český dabing...no...na vraždu? 60% a nikdy víc.(13.6.2006)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle animák mě svou DOKONALOSTÍ úplně citově rozložil. Brečel jsem radostí, brečel jsem dojetím, brečel jsem smíchy. Pokud bych měl někomu doporučit jediný animovaný snímek, po kterém stojí za to zemřít, jistě bych v současné konkurenci lovil dlouho. Určitě bych si ale neodpustil vyzdvihnout, jak skvěle fungující svět má Finding Nemo, jak úžasně dospělý a trhlý humor používá, jak monstrózně vypadají všechny jeho scenérie a jak krásný a dojemný příběh vypráví. Pixar přišlápl pedál až na zem a ujíždí směle k dálavám dětských i dospělých srdcí. Sejdeme se ve snech u západu slunce, jež se zrcadlí v krystalicky čisté barvě usínajícího moře a olizuje jednu malou veselou rybku...(23.6.2003)

Geniální animák co je lidičky všech věkových kategorií. Kdo se nezasměje u tohoto filmu asi nežije. Krátká pasáž v titulcích je výborný joke reřiséra. Celkově je to velká zábava :)(11.11.2004)

• - Spoluautor Bob Peterson daboval třídního učitele - Mr. Raye (rejnok). (D3VIL)

• - Vo filme boli použité aj "rekvizity" z iných filmov štúdia PIXAR, ako napríklad hračka Buzz Lightyear z filmu Toy Story, komix filmu The Incredibles a dokonca aj auto pripomínajúce Luigiho z filmu Cars, ktorý vyšiel o 3 roky neskôr. (smolicek04)

• - Ve starších filmech plavaly ryby nepřirozeně, bez viditelné fyzické námahy, a tak si animátor Dylan Brown s kolegy pořídil stodvacetilitrové akvárium, aby nastudovali jejich pohyb. Natáčeli si je na kameru, studovali jejich zpomalené záběry a své výsledky konzultovali s předními oceánografy a ichtology . (duklak2)