Hledá se Nemo

Finding Nemo

Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

No.1 medzi animákmi. Nádherný dobrodružný film s perfektnými postavičkami, ktoré nepôsobia trapne, so super animáciou, a cool príbehom a dobrou hudbou. Pixari sa film od filmu zlepšujú a už sa teším na autíčka.(2.6.2004)

Hudební variace na Herrmanovu sprchovou scénu při příchodu té nechutné neteře mě rozsekala. Pěkné, ale nedojalo mě to. Jinak: Nebojte se dabingu. Je výborný.(23.11.2003)

Soundtrack Thomas Newman: 1. Wow ,2. Barracuda ,3. Nemo Egg (Main Title) ,4. First Day ,5. Field Trip ,6. Mr. Ray, Scientist ,7. The Divers ,8. Lost ,9. Short-Term Dory ,10. Why Trust A Shark ,11. Friends Not Food ,12. Fish-O-Rama ,13. Gill ,14. Mt. Wannahockaloogie ,15. Foolproof ,16. Squishy ,17. Jellyfish Forest ,18. Stay Awake ,19. School Of Fish ,20. Filter Attempt ,21. The Turtle Lope ,22. Curl Away My Son ,23. News Travels ,24. The Little Clownfish From The Reef ,25. Darla Filth Offramp ,26. Lost In Fog ,27. Scum Angel ,28. Haiku ,29. Time To Let Go ,30. Sydney Harbour ,31. Pelicans ,32. Drill ,33. Fish In My Hair! ,34. All Drains Lead To The Ocean ,35. ...P. Sherman, 42 Wallaby Way, Sydney... ,36. Fishing Grounds ,37. Swim Down ,38. Finding Nemo ,39. Fronds Like These ,40. Beyond The Sea,,(27.5.2011)

Velice podařený rodinný film s ohromujícími animacemi a zdařilím příběhem.(19.12.2003)

Pěkné, ale až moc dětské. Mohlo by to být stejně přívětivé mladším, aniž by se ale místy zapomínalo na odrostlejší publikum. Jiným bych to nevyčítal, ale pixar takové věci umí. Proč ne teď?(11.12.2009)

• - Dno akvária ve kterém byl Nemo uvězněn pokrývalo 111 998 modrých oblázků. (EMMY)

• - Darla je pojmenovaná po producentce Pixaru Darle K. Anderson. (D3VIL)

• - Dabér Nigela Geoffrey Rush se ve scéně, kdy má pelikán v zobáku Dory a Nema, držel při mluvení za jazyk. (D3VIL)