Zákon přitažlivosti

• slovenský

Zákon príťažlivosti

Komedie / Romantický

Irsko / Velká Británie / Německo, 2004, 84 min

Průměrná komedie z právnického prostředí. Milé výkony obou hlavních představitelů dávají zapomenout na nevýrazné dialogy. Je tu sice několik vtipných scén, ale od podobného filmu bych jich asi čekal více. Největším překvapením pro mě rozhodně byl Pierce Brosnan, který si konečně zahrál roli, která se alespoň trochu vymyká bondovské škatulce. Není to sice výkon oscarový, ale rozhodně se nejedná o těch pár naučených pohledů královnina agenta. Brosnan je tu postavou Julianne Moorové docela trápen a jeho výkon vzbuzuje soucit i baví. Do kina to asi není, ale domů, třeba k žehlení(12.9.2005)

Nic moc, ale na druhou stranu to zas tak špatné není. Prostě průměrný film, který bych si představoval během v týdne večer v televizi (kdybych se k ní někdy náhodou zatoulal).(2.8.2006)

"Vypadáte jako neustlaná postel !!" - "Děkuji.. Takže buď jsem se vám z nějakého důvodu od prvního okamžiku znelíbil nebo se mnou zcela nestydatě flirtujete.." - "Přihořívá u první možnosti !!" - "Co byla ta druhá ??" ;)(31.1.2015)

Mí dva oblíbení herci jako pár v romantické komedii o tom, že co se škádlívá, rádo se mívá? Oho, to musí být super, říkal jsem si. Jenže nebylo. Spousta slovních přestřelek, spousta bláznivých situací, dokonale protikladná dvojka, úsměvně trhlí klienti, přesto spokojenost nějak ne a ne propuknout naplno. Možná proto, že jsem po razantní a zábavné první třetině čekal něco výraznějšího než nevýraznou romantiku okořeněnou občas nějakým vtípkem.(7.8.2011)

Kdysi jsem ten film viděla, připomněli mi to ti dva rozvodoví ujetci na irském hradě, ale ač mě nesympatie k Brosnanovi odrazovala, pár prvních minut s překrásnou Julianne mě udržela na sedlici a nakonec to bylo docela fajn i v případě neoblíbence Pierce. Jak stále opakuji, člověk je mínící, život měnící, tak to má sakra být a mě vždy taková zdánlivá maličkost obohatí a někam dál posune.;-)(18.9.2014)