Zákon přitažlivosti

• slovenský

Zákon príťažlivosti

Komedie / Romantický

Irsko / Velká Británie / Německo, 2004, 84 min

Hned po prvních pár taktech jsem si řekla, že ta zrzka má rajc, umí hrát, ale není komediant. To Pierce, který coby Bond už začínal fotrovatět, byl tady opět zarostlej neoholenej kluk se špatně uvázanou kravatou a šarmem. Nic moc náročného, tohle pošťuchování dvou rozvodových advokátů, ale spolu s rockovou Audreynou matkou a irským folklorem...... se to nechá rádo vidět.(25.8.2005)

• Dadel

Totálně zbytečný a zapomenutelný film. Nic co byste už stokrát neviděli. Brosnan i Mooreová by ve svých filmografiích jen těžko hledali nevýraznější role.(24.5.2005)

Julianne Moore mě nebaví vše vyrovná Pierce Brosnan, který je zábavný. Slabší průměr.(26.5.2014)

Nevím proč, protože zas tolik toho společného nemají, ale vzpomněl jsem si na do češtiny otrocky přeložené Orly Práva s Redfordem (na druhou stranu ono to "přeložit" inteligentně nejde a aspoň ten název vyniká, narozdíl od "Právnických es" nebo něčeho podobného). I když co do hlavních hrdinů by víc na místě bylo Zbožňuju Trable...co to vypovídá o originalitě? Nic zvlášť dobrého;) Naštěstí šarm ústředních představitelů a druhé hlavní dvojice (neodolatelně šáhlých klientů, z nichž jeden je jak jsem si uvědomil až po letech démon tisíce tváří Michael Sheen:)) zachrání leccos. Jenže i tak se neubráníte pocitu nedotaženosti a jakéhosi ochuzení. Což je i vzhledem ke kouzelnému Irsku velká škoda. 60% s dovětkem "Neurazí, nenadchne, ale pokud jste příznivci Brosnana nebo herecky asi nejschopnější zrzky na Zemi, jděte do toho."(12.12.2006)

• Renton

Scénář. Aline Brosh McKenna, Robert Harling .. Křišťálově průhledná romantická sračka ..(30.10.2007)

• - V den, kdy měl film premiéru v Irsku otiskly jedny populární dublinské noviny celostránkový článek o tom, jak urážlivě film ukazuje Iry. (HappySmile)

• - Režisér Peter Howitt si střihl malou roličku na začátku filmu, kde se objevil jako klient Pierce Brosnana - manžel v rozvodovém řízení. (HappySmile)

• - Frances Fisher hraje ve filmu matku Julian Moore, přesto je ve skutečnosti jen o osm let starší. (HappySmile)