poster

Ani stín podezření

 • USA

  Shadow of a Doubt

 • slovenský

  Ani tieň podozrenia

Film-Noir / Thriller

USA, 1943, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kareen
  ***

  Čím víc sleduji Hitchcockovy filmy, tím je mi stále jasnější jedna věc. Snad jen s výjimkou Normana Batese, jsou jeho zločinci cynické, egoistické osobnosti, více méně zbavené výčitek svědomí, páchající své zločiny tu z nudy, k vlastnímu prospěchu nebo prostě jen testující hranice své vlastní inteligence. A téměř vždy se jedná o chytré, charismatické osobnosti. Kámen úrazu je, že jen málokdy jim Hichcock přihraje důstojného kladného protivníka. I přes to, že mi byla rodina Charleyho sestry sympatická, jejich naivita byla chvílemi až do nebe volají. Stejně jako naivita Charlie, která teprve až v tváří v tvář pravé povaze svého strýčka prohlédne a ztrácí tak všechny své iluze. Nejvíc mě ale mrzí ten happy end, skončit to opačně, hned by měl film větší výpovědní sílu.(21.2.2015)

 • jonyyy
  ****

  Pěkné, uhlazené, klasický Hitchcock. 75%(13.10.2008)

 • berg.12
  ****

  Jak Hitchcocka uznávám jako režiséra se smyslem pro využití hudby ve filmu, tady je toho expresivního symfonizmu na komorní příběh až příliš. Jinak je to ovšem brilantní rodinná vztahovka a tak trochu jiný Hitchcock.(12.2.2008)

 • EdaS
  *****

  Až na poněkolikáté jsem strýčka Charlieho a spol. plně docenil. Hitchova režie tu na sebe příliš neupozorňuje (což mi jako jeho obdivovateli přijde trochu škoda), ale jinak je to prostě brilantní, do detailu promyšlený biják.(5.4.2010)

 • Superpero
  ***

  Bavily mne scénky z rodinného života průměrných amíků. Zvlášť brýlatá holčička měla furt nějaký hlášky. Super byl i kamarád Herb, co se s vždy dohadoval s hlavou rodiny, jak by toho druhého zabil. Je to dobré i po příjezdu strýčka Charlieho. Jeho temná stránka funguje a když se zamyslíte nad tím co tam ke konci předváděl, tak to byl fakt dobrej psychouš. Bohužel ten film je i přez všechno zmíněné takový naivní. Bezskurpulózní strýček se chová nelogicky a konec je vyloženě odfláknutý.(26.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace