Ani stín podezření

• slovenský

Ani tieň podozrenia

Film-Noir / Thriller

USA, 1943, 108 min

Tohle je o dost lepší podívaná než předchozí Sabotér. Napětí se neustále stupňuje, pochybnosti houstnou a Hitchcock si s divákem pohrává stejně jako strýček Charlie s rodinou Newtonových. Zkrátka bezvadně napsaný, zahraný i natočený noir se stoprocentním nervákem na konec.(10.4.2016)

Pár měsícu jsem Hitche neviděl a docela se mi zastesklo po jeho režii, ak jsem neváhal a sáhl na Shadow of a Doubt, čím jsem tak nějak ukončil jeho eru nejslavnejsich filmu, protoze tohle byl ten posledni, ktery jsem nevidel. Asi jsem hodně náročný Hitchofil, proto mi tohle zase tak brilantní nepřišlo, režie bezchybná, Cotten - i když i není nejbližší - byl přesný, ale příběh měl pár trhlin, občas mu chybělo nahuštění atmosféry, které by noirku slušelo, scénář byl místy hodně překombinovaný a závěr trošku divný.(19.9.2008)

Když nevíte co by, obírejte vdovy… Light thriller s rozdanými kartami, kde o nějaké napínavosti nemůže být příliš řeč, neboť než strýček "Merry Widow" Charlie s nenechavými prsty škrtiče přestoupí na druhou kolej, čas se na Hitchovy poměry hodně vleče. Ta holčička-profesůrek v brýlích by si báječně rozuměla s malým Vašíkem Klausů..(9.12.2010)

Po Vertigu najlepší Hitchcock, akého som videl. Do najmenšieho detailu premyslené, bezchybne napísané a zahraté (Joseph Cotten aj Teresa Wright excelujú) a brilantne zrežírované. Klenot (nielen) žánru thriller. 10 / 10(2.4.2008)

Na scénáři spolupracovala manželka Alfyho a spolu s novinářkou S. Bensonovou jej pak ¨doladily¨. Interiéry se točily ve studiu. Majitelé domu chtěli aby jejich dům vypadal fajnově a když posléze Alfy zjistil, že dům vymalovali a spravili fasády museli malíři celý dům opět restaurovat do původní zašlé podoby. Skvostné scénické vyřešení ůhlů pro záběry kamerou si povšimne né jeden gurmán. ¨Když kamera přijíždí dovnitř, odjíždí nebo projíždí domem, aby natočila akci, okna se otvírají, zápraží jde stranou, střecha se odkloní.¨.....¨Vždy zničíme to co milujeme.¨(8.10.2011)