Záskok (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 95 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Stano Slušný

...Té lípy se nevzdáááám...(28.12.2006)

Cimrman dramatik nosil na dně své neklidné duše jeden velký sen: DOČKAT SE UVEDENÍ SVÉ VLASTNÍ HRY NA PRKNECH NÁRODNÍHO DIVADLA. On se toho nedožil. Já, 31.12. 1997 ANO!!..... Ano, ZÁSKOK si to zaslouží! Hra klade důraz na HERECKÉ DESATERO Járy Cimrmana (např. Citová hnutí vyjadřuj raději zády k publiku. Jak smích, tak pláč uděláš nejlépe škubáním ramen./ Za předměty házené na jeviště neděkuj./ Po nápovědě neopakuj všechno. Některé věty patří kolegům./ Při potlesku na otevřené scéně se neukláněj. Patří patrně někomu jinému./ Pamatuj, že některé dveře jsou jen namalované. A Z.Svěrák, vlastně jediná vtipná postava - VYNIKAJICÍ !! Neméně dobrej je i úvodní seminář! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) V divadle si sedám zásadně vlevo. 2.) Jsem obdivovatelem absolutního herectví Oty Plka. 3.) Jsem z Českých Budějovic. PŘÍBĚH **** HUMOR *****(8.12.2010)

I podle mě to je jedna z nejlepších her od Járy Cimrmana. A to hlavně díky Zdeňku Svěrákovi v roli Prácheňského, to je něco úplně neuvěřitelného. Ale i scénář (děj/příběh atd.) jsou tu podle mě nejlepší (z toho, co jsem viděl)(14.10.2003)

Podle mě nejlepší Cimrmanova hra. Pokaždé se u toho neuvěřitelně nasměju. Mohl bych se na to dívat pořád dokola. Hlavně Svěrák jako Práchenský tomu dává velký šmrnc, protože do toho neustále tahá jiné hry: "Lucernou vám paní kněžno, posvítím, ale té lípy se nevzdám." :D(31.1.2013)

Jednoznačně nejlepší Cimrmanova hra - můžete vidět několikrát a stejně se pobavíte vždycky :)(26.5.2013)