Hrůza na jevišti

Tréma

Stage Fright

Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1950, 110 min

Ten převratný vypravěčský postup, který tu všichni tak mohutně spiolerují, byl podle Hitchcockových vlastních slov jeho druhým největším režisérským omylem, kterého si údajně všiml až na premiéře. Vida, jak podnětné může být, když se i mistr tesař utne.(29.1.2009)

Decentne rozohraná zápletka, pri ktorej sa síce ani sekundu nenudíte, no ktorej finálna pointa funguje akosi na pol plynu. V porovnaní s TOP hitchovkami režijne pošmatlávajúce, no v rámci žanru a svojej doby stále slušný nadpriemer. Príjemný herecký výkon Jane Wymanovej, Dietrichová až príliš afektuje.(12.11.2003)

Hitch dokázal, že umí točit i detektivky. Trošku snímku chyběla ta klasická Hitch gradace a napětí, ale i tak je Hrůza na jevišti příjemným snímkem, který fanoušky Hitche neurazí.(18.10.2010)

Slibný název a slibný žánr od mistra Hitchcocka. Ale tentokrát jako kdyby zůstal jen u těch slibů. Na 5* to rozhodně není. Úvod se vydařil, prostředek slabší až na několik okamžiků a konec opět lepší. Od Hitchcocka jsem však v tomto případě očekával malinko víc.(2.1.2014)

Vynikající a hlavně vtipný kousek, který mě dost překvapil jak netypickým způsobem vyšetřování vraždy, tak pointou spojenou s oním pastičkovým flashbackem, který tady kolegové vyzdvihují jako snad jen jeden z mála kladů tohoto filmu. Takže jim nevěřte, protože snímek je to zábavný velice velmi a hlavně nečekejte nějaký napínavý thriller, i když v závěru není o nějaký ten krapet napětí nouze.(24.8.2006)