Hrůza na jevišti

Tréma

Stage Fright

Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1950, 110 min

Slušná ukázka Hitchcockovy nápadité a efektivní režijní práce. Sice tentokrát nenahání hrůzu (jak slibuje český název), protože tahle detektivní hříčka je čirá zábava, ale výsledek rozhodně stojí za vidění. Z hereckého týmu mě nejvíc bavil Alistair Sim v roli otce hlavní hrdinky (70%).(27.9.2007)

Klasická detektivka, což je pro Hitchcocka jev vcelku netypický, neboť tato povětšinou v průbehu děje postrádá napětí, ale Hitch vymlátil i z detektivky napětí vcelku bravurní. A ta lživá retrospektiva je cool.(8.7.2002)

Zrovna dneska jsem měl náladu na nějaký starší nebo postarší film. Ne na hrůzy typu Madla zpívá Evropě, ale na něco decentnějšího. A když bylo v programu napsáno jméno Alfred Hitchcock, nemohl jsem jinak. Můj největší problém byl, že jsem televizi zapnul, když už film 15 minut běžel, takže jsem měl mezi postavama docela bordel. Naštěstí orientace se rychle zlepšila a film se mi i docela líbil. Byť budu mít ještě týden noční můry ze vzhledu Marlene Dietrich, určitě to stálo za to. Hitch jako kolemjdoucí rulezzz.(28.7.2007)

Filmový klasik a lže - no fuj! Ale nakonec mu tu podpásovku ráda odpustím... za dialogovou smršť v zábavném tónu, za tajemný svět divadla, vůni pudru, lesk kostýmů a třpyt padající hvězdy Marlene v totálním nasvícení... Žádná hrůza.(21.10.2014)

Pominu-li nadčasový šarm Marlene Dietrich a lživý flashback, jedná se o standartní detektivku s malinko prošlou lhůtou. 60%.(28.7.2007)

• - Marlene Dietrich požadovala, aby hrála výlučně v kostýmech módního domu Dior. Dior požadoval reklamu a za to poskytl 25% slevu. (Kulmon)

• - Předlohou filmu byla povídka Selwyna Jepsona s názvem „Muž utíká“, první z několika detektivek, ve kterých vystupuje soukromá detektivka Eve Gillová. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)

• - Dcera Alfreda Hitchcocka Pat si ve filmu zahrála svou první roli v celovečerním filmu. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)