poster

Hrůza na jevišti

 • Česko

  Tréma

 • Velká Británie

  Stage Fright

Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1950, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mahalik
  ***

  Zrovna dneska jsem měl náladu na nějaký starší nebo postarší film. Ne na hrůzy typu Madla zpívá Evropě, ale na něco decentnějšího. A když bylo v programu napsáno jméno Alfred Hitchcock, nemohl jsem jinak. Můj největší problém byl, že jsem televizi zapnul, když už film 15 minut běžel, takže jsem měl mezi postavama docela bordel. Naštěstí orientace se rychle zlepšila a film se mi i docela líbil. Byť budu mít ještě týden noční můry ze vzhledu Marlene Dietrich, určitě to stálo za to. Hitch jako kolemjdoucí rulezzz.(28.7.2007)

 • EdaS
  ****

  Stage Fright se po skvělém úvodu rozjíždí trochu ztuha, ale jakmile definitivně přejde do romanticko-komediálně-detektivní polohy, šlape výborně. Velmi dobrá Wyman, klasicky dramatická Marlene a moc fajn obsazení vedlejších rolí. Hitchcockovská druhá liga, ale pořád prima zábava.(17.5.2009)

 • Cival
  ***

  Na Hitchcockův standard absolutní slabota. Scenáristická hříčka, kterámnohem víc preferuje „sranda-tón“ vyprávění než drcení dusnou atmosférou. Finále možná stylové, ale i to by si v případě zájmu zasloužilo temnější režijní přístup. Nudný Hitchcock. Od Sabotéra pro mě první a snad i poslední.(15.10.2005)

 • cheyene
  ****

  Slibný název a slibný žánr od mistra Hitchcocka. Ale tentokrát jako kdyby zůstal jen u těch slibů. Na 5* to rozhodně není. Úvod se vydařil, prostředek slabší až na několik okamžiků a konec opět lepší. Od Hitchcocka jsem však v tomto případě očekával malinko víc.(2.1.2014)

 • Djkoma
  ***

  Průměrný thriller, který ani kapku mysteriózní jako zde tvrdí udávané žánry. Atmosféra je na mistra Alfreda trochu moc jednoduchá, nezajímavá a nepůsobivá, ale své kouzlo snímek má. Přes překvapivě původně jednoduchou dějovou linii se dočkáme i jednoho malého překvapení, které nebude tak úplně čitelné od začátku, což je jedině dobře. Přesto sledovat 110 minut hledání pravdy, která ve výsledku není vůbec daleko od vašeho prvního nápadu po dvou minutách, je trochu zbytečné a chvílemi až příliš natahované. Už tu byly lepší kousky...(23.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace