poster

Hrůza na jevišti

 • Česko

  Tréma

 • Velká Británie

  Stage Fright

Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1950, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ***

  Filmový klasik a lže - no fuj! Ale nakonec mu tu podpásovku ráda odpustím... za dialogovou smršť v zábavném tónu, za tajemný svět divadla, vůni pudru, lesk kostýmů a třpyt padající hvězdy Marlene v totálním nasvícení... Žádná hrůza.(21.10.2014)

 • ClintEastwood
  ***

  Alfred Hitchcock mě poslední dobou začíná dost nudit. Všechny jeho známé kousky (Psycho, Vertigo, Okno do dvora, Provaz, Nepravý muž, Ptáci atd.) jsem už dávno viděl a měl bych radši přestat pátrat po těch dalších, protože se obávám, že už další klenot nenajdu a pouze si tohoto slavného režiséra začínám škatulkovat jako mistra nudy. Upovídané nudy. Po filmu Roztržená opona je zde další zbytečně dlouhý, nezajímavý snímek, který má s hrůzou společného asi tolik co fotbalisté Sparty Praha s Ligou mistrů. Hitch byl evidentně narcis, který se rád nechával vidět ve svých filmech a ani zde si neodpustil krátké, několikavteřinové intermezzo, které je bohužel nejsvětlejším bodem filmu. Fakt nevím co pochválit, je to kýč jako hrom, který neví zda být romancí, thrillerem či nedejbože hororem. Není to ani jedno - jde jen o ukecanou nudu s úsměvným koncem. Sorry pane Hitchcock, radši toho necháme a příště sáhneme do klasiky, kterou už máme nakoukanou. Snad nám po letech nevybledla...(14.8.2014)

 • EdaS
  ****

  Stage Fright se po skvělém úvodu rozjíždí trochu ztuha, ale jakmile definitivně přejde do romanticko-komediálně-detektivní polohy, šlape výborně. Velmi dobrá Wyman, klasicky dramatická Marlene a moc fajn obsazení vedlejších rolí. Hitchcockovská druhá liga, ale pořád prima zábava.(17.5.2009)

 • NinadeL
  *****

  Tenhle film doslova udělaly dvě písně v interpretaci Marlene Dietrich The Laziest Gal in Town (slova Cole Poter) a La vie en rose (slova Édith Piaf), ať se vám to líbí anebo ne. Filmy Hitche nejsou zdaleka protkány jen jeho osobností. Nebo takovými těmi zlepšováky typu nespolehlivý vypravěč. Ale i ve své době se omylem doufalo, že se vedle Marleny dokáže prosadit Jane Wyman. Inu, naivní představa. It's not 'cause I wouldn't / It's not 'cause I shouldn't, honey / And, you know, that it's not 'cause I couldn't / It's simply because I'm the laziest gal in town...(13.2.2009)

 • sud
  ***

  Pominu-li nadčasový šarm Marlene Dietrich a lživý flashback, jedná se o standartní detektivku s malinko prošlou lhůtou. 60%.(28.7.2007)

 • - Hitchcocka lze ve filmu zahlédnout na ulici, kde se ohlédne za Jane Wyman. (Němi)

 • - Většina hereckého výkonu Irene Handi jako slečny Masonové, byla v postprodukci odstraněna. (Kulmon)

 • - Marlene Dietrich požadovala, aby hrála výlučně v kostýmech módního domu Dior. Dior požadoval reklamu a za to poskytl 25% slevu. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace