• Gilmour93

Božíčku, to bylo tááák roztomilé.. Důsledně vyplněná jedna z šablon americké romantické komedie (cizinec dělající na novém místě tlustou čáru za minulostí), krkolomně zasazená do českých reálií. I když reálií.. Spíše jakési utopické vize bezstarostného a za každých okolností dobře naladěného venkova, za kterou jde cítit Vejdělek stejně neomylně, jako když jedete za vlečkou s hnojem. Vtipné mi to moc nepřišlo a tak jsem si nezabaven musel klást otázky, proč hraje při tradiční kompilační scéně sbližování anglicko-jazyčná píseň, proč to tak často sklouzává k pitvoření či jakpak se asi Božíček nachystá ve své improvizované venkovní umývárně na romantický večer. Chápu tu sázku na jistotu se zaměřením na cílovku, co prahne po něčem feel-good z domácího hřiště, ale mně přišlo to „nejisté čekání“, jestli Koprovka uteče hrobníkovi z lopaty, či ukáže znuděnému Langošovi, že je jednička, falešně idylické a místy až vlezlé. Jediné pozitivum asi je, že si Václav Kopta zašoféroval autobus..(20.2.2017)

Tak tohle byla moc příjemná letní komedie. Neurazila mě, a to je u české komedie nebývalý úspěch. Petra Hřebíčková byla krásná a měla skvěle napsanou roli. Jen teda...byli autoři někdy na vesnici? Aspoň pár hodiny? Je to strašně nereálné. Milé, ale nereálné. Romantické, ale nemůžu tomu věřit. Byla to zábava, ale znovu to vidět nemusím.(5.4.2017)

V žánru romantické komedie už se jen výjimečně objeví něco opravdu nápaditého. Tenhle film na to zcela rezignoval a jen se snaží napasovat obvyklé žánrové schéma na bohatou paničku náhle přesazenou do idealizované verze české vesnice. A ta mechaničnost kopírování schémat je na něm prostě moc vidět. Nejsem cílová skupina, takže jsem vlastně nepochopil ani název, ale zejména ženy se zalíbením v o generaci starších mužích budou nejspíš spokojeny.(13.10.2016)

Po prvních deseti minutách jsem se zalekl, že uslyším vypnout, kravina. Naštěstí se z toho vyklubala normální tříhvězdičková komedie se všemi plusy a mínusy včetně amerického závěru. Hřebíčkové to s Vetchým sluší, Langmajer si v roce 2016 zahrál už druhou podobnou roli, Ruml a Svarinská jsou pěkným vzkazem pro filmové fanoušky. Komedie roku to zrovna není, ale oddechovou zábavu nabídne.(6.3.2017)

Je to mile blbý, to se bude líbit!(12.11.2016)

• - Václav Kopta, který si ve filmu zahrál řidiče autobusu, je znám svým dlouholetým zalíbením v této profesi. Ve svých padesáti letech si splnil sen a stal se držitelem řidičského oprávnění skupiny D. Jeho velkým koníčkem jsou i autobusy Škoda 706 RTO. (Martin_L)

• - Plakát filmu Bezva ženská na krku je inspirován plakátem filmu Pretty Woman (1990). (Bau.Baushka)

• - Jedním z pozůstalých, kteří se dohadují, kdo vykope hrob místo zraněného hrobníka, je scenárista a producent filmu Jiří Vejdělek. (Martin_L)