Výborná atmosféra, ale až příliš jednoduchý příběh bez zvratů a překvapení. Film nedokázal překvapit a to mě dost mrzí. Od první minuty bylo jasné co se bude dít. První nabídka a bylo jasné, jak to bude pokračovat. Slabší 4*, které se možná změní v pevnější, ale pochybuji, že se podívám podruhé...(18.2.2007)

Thriller par excellance. Už od počátečních záběrů nohou je snímek strhující, originální a poutavý. Pak jsem čekal, že nějak děj zabředne do steotypní detektivky, jak se to stalo v případě Hrůzy na jevišti. Ale není to v žádném případě pravda. Po vraždě na pouti (velice zajímavý záběr na vraha skrz brýle na zemi) se příběh naplno rozjede a do konce se nezastaví. Všechny dialogy jsou dokonalé a do sebe zapadající, žádný není zbytečný. Konečná akční scéna na kolotoči je neuvěřitelně napínavá. Alfred Hitchcock opět zazářil, Cizinci ve vlaku jsou právoplatně jednou z jeho největších legend. A za podpory skvělých hereckých výkonů nesmělého Farleyho Grangera, velmi krásné Ruth Roman a neodolatelně podlého Roberta Walkera (nevím , jaký má hlas v originále, ale v dabingu s úlisným hláskem Vladislava Beneše to byl taky zážitek) jede film na sto procent.(8.8.2007)

Tak já vám nevím, jestli s tím Hitchcockem mám praštit, nebo né....Vertigo mě nebavilo vůbec, tohle mělo dost dobrý začátek, ale ke konci došel Cizincům úplně dech. Zatím to u Hitche mám 3:2, ale do všeho dalšího půjdu asi jen v nějakém návalu odvahy a odhodlanosti, abych to kladné skóre zbytečně neprznil. 60%(30.1.2015)

Z výborného námětu velmi dobrý film. Skvělý záporák a vynikající finále, což je u Hitchcocka zvykem.(23.12.2005)

Mám rád filmy Alfreda Hitchcocka. Cizince jsem ve vlaku jsem poměrně dlouho sháněl a když už je mám na krásném originálním dvd, hned jsem si tento thriller pustil. V podstatě už od samého začátku mi bylo jasné, že se mi bude film líbit. Jakmile došlo na vraždu v lunaparku, která byla ztvárněna s nepopsatelně dokonalou atmosférou, očekával jsem se zaujetím každou další minutu snímku! Výborní herci, hudba, kamera a stále hutná atmosféra a napětí bylo náplní prostřední části filmu, přičemž strhující konec neměl chybu! 5*(1.1.2014)

• - Mezi knižní předlohou a filmem lze zaznamenat několik rozdílů. V původním románu se Bruno Antony jmenoval Charles Anthony Bruno, Anne Morton se jmenovala Anne Faulkner a Guy Haines nebyl tenista, ale architekt. (Dreadd)

• - Počas nakrúcania filmu posadil Alfred Hitchcock svoju dcéru Patríciu na ruské kolo, nechal ju vyviesť úplne hore a odišiel natáčať do inej časti Hollywoodu. Nechal ju tam pol dňa, až začala prepadať panike. (shimik77)

• - Americká verze končí scénou, kdy Guy a Anne jsou ve vlaku do Washingtonu a ministr se ho ptá, zda je onou proslulou tenisovou hvězdou. Britská verze tuto scénu neukazuje. (Kulmon)