Lucie: Příběh jedný kapely

Dokumentární

Česko, 2016, 89 min

David Sís

Jan Turek ml.

Musím říci, že českou hudební scénu moc nemusím, ale Lucie je kapela, kterou si rád poslechnu, ale prakticky jsem o ní nic dopodrobna nevěděl, jen mlhavě o tom, jak se rozpadla, slepovala a podobně. Čekal jsem hodně ze zákulisí a emočních scén, kde se dozvím zpovědi jednotlivých členů, pikantností, křivd, něco na způsob výborného dokumentu Amy..... bohužel jsem se nedočkal nebo v hodně konzervativním balení. Je to vlastně slepenec všeho, co jsme již viděli, prokládáno spoustou klipů a přehledu největších hitů. Bavil jsem se jen tím, neboť mám kapelu rád, ale v rovině dokumentu to není sláva, spíše reklama na letošní turné..... 6/10(28.7.2016)

KVIFF 2016 - Městské divadlo v Karlových Varech, plno prakticky absolutně, do toho na pódiu Marek Eben a jeho pořad Na plovárně s kapelou Lucie. Ukočírovat čtyři berany na jednom podiu bylo hodně náročný, ale Marek Eben z toho standardně dobře vybruslil a ještě jsme se místy docela zasmály. To se mimochodem povedlo i samotnému dokumentu, jehož jediný mínus vnímám v tom, že vypráví různé kousky ze života kapely hodně na přeskáčku. Je otázka, kolik materiálu bylo a kolik se dotáčelo do dokumentu. Nicméně kapela se ospravedlnila a život jde dál. Konečně už odtrhli závoj tajemna a plno věcí potvrdili nebo vyvrátili. Dokument tedy účel splnil.   (11.7.2016)

Jako velká fanynka této kapely jsem se hodně bála, jakou formou bude tento dokumentární film pojat. Naprosto předčil má očekávání. Vtipné, dojemné, vzpomínkové dílo pro fanoušky i nefanoušky všech věkových kategorií ukazuje všechna zásadní období, kterými si kapela prošla. Přestože příběh nejde chronologicky, lze se v něm snadno zorientovat. 100%(7.7.2016)

Príjemná, zábavná ukážka štyroch pohoďákov ktorý sa hnali za snom aj napriek nejakej tej ponorke ktorá ich niekde v polovici chytila.(15.7.2016)

Dokument nabídl pár úsměvných scén, záběry z koncertů, rozhovory se členy kapely...Člověk si nostalgicky zavzpomínal na raná devadesátá léta a to je tak asi vše. K podobnému naladění možná stačilo pustit si pár klipů kapely na youtube.(8.7.2016)