Tajemná vražda na Manhattanu

Scénografie:

Santo Loquasto

Kostýmy:

Jeffrey Kurland

Woody Allen v nejlepší formě! Jako by nestačilo, že napětí, které se nenápadně vyklubalo z úsměvného stihomamu, bylo totálně pohlcující, ještě stíhalo odbíhat od hlavního tématu, aby se vracelo s přívalem vtipných narážek a navíc řešilo náznaky krize středního věku i partnerských deziluzí. Řeknu vám, mít Woodyho doma, odpustím mu i sexuální obtěžování adoptovaných nezletilek, neznám lepšího léku na splín, než jeho uštěpačné poznámky typu: "Šetři si blázniviny na menopauzu"... "Nemůžu Wagnera poslouchat, mám nutkání podrobit si Polsko"... či "Život mi probíhá před očima, nejhorší je, jak řídím ojetý auto" :-D. Krom vizuálního ohromení zrcadlovou noir scénou za plátnem mě čekalo i příjemné překvapení v podobě jindy mnou špatně přijímaného, šedesátizubého Alana Aldy i oblíbené Anjelicy Huston... špatně se mi to říká - jsem zbavená výhrad, jsem umlčená!... Snad jen, kde ta Keatonová šije? ;-)(4.9.2013)

Tradičně zábavný Woody, tentokrát šmrcnutý záhadou a napětím. Tajemná vražda sice chvilkami trochu pokulhává, ale některé hlášky to bohatě vynahradí.(9.2.2008)

Najdou se tam trošičku nudný pasáže, jenže ty zbývající jsou tak neuvěřitelně humorný, až mě z toho začalo bolet podpaží(6.6.2010)

Tak mě při sledování sklepní sekvence napadlo, že vlastně hrozně toužím po tom, aby Woody natočil horor.(17.1.2013)

Rozpočet $13,5miliónaTržby USA $11,330,911Tržby Celosvetovo $16,600,000(18.11.2009)