Tajemná vražda na Manhattanu

Scénografie:

Santo Loquasto

Kostýmy:

Jeffrey Kurland

Tohle byl svého času můj úplně první Allen. Plně ho doceňuju až v kontextu jeho zbylé tvorby.(12.12.2009)

Na můj vkus postupem času až nesnesitelně afektované a s motivy, které se vlastně jen neustále opakují. Ale sranda to i tak je.(5.9.2007)

Především skvělé herecké výkony a potom ještě taky dost dobrá zábava (ale ne neinteligentní). Příjemný humor a trocha napětí. Někomu to možná může připadat nudné, tak ten ať si jde pustit libovolný film se Stevenem Seagalem, Jean Claude van Dammem a jim podobným.(18.9.2004)

Woody, tak tohle byla parádička. Manhattan Murder Mystery je strašně "nenápadný" film - do takové 3/4 jeho délky jsem ho vnímal jako hodně slušnou, trochu bláznivou komedii, u které to vypadalo, že 80 % pro ni bude akorát. Jenže pak přišla poslední čtvrtina filmu - scéna s telefonem a magneťáky (nechci spoilerovat) byla naprosto dokonalá (fakt jsem se nasmál) a hlavně závěr byl opravdu parádní. A právě až když se film blížil k úplnému konci, tak jsem pochopil, jak skvělý hold tento film vzdává žánru noir. Navíc mě tento film upozornil na snímek The Lady from Shanghai, který si určitě seženu. A největší pozitivum tohoto filmu? Jednoznačně Diane Keaton. Ačkoliv jsem si Miu Farrow docela oblíbil, Woodyho ideální (filmová) partnerka byla, je a bude vždy jen Diane. Zkrátka a dobře, děkuji, Woody, za tento skvělý snímek. 95 %.(29.11.2012)

4,5*/5...Woody a Diane po rokoch opäť bok po boku a zas je výsledok skvelý! Príjemná kombinácia napätia a vtipu, pričom najmä Woodyho typický humor (ktorý milujem!) je dominantou tohto filmu. Nie taká pecka ako perly typu Annie Hall alebo Deconstructing Harry, ale ako nesmierne zábavná ľahká oddychovka funguje Manhattan Murder Mystery na 110%. No a niektoré hlášky-waw ...starý dobrý Woody:)(2.12.2006)