poster

Tajemná vražda na Manhattanu

 • USA

  Manhattan Murder Mystery

 • Slovensko

  Tajomná vražda na Manhattane

 • Slovensko

  Záhadná vražda v Manhattane

Komedie / Mysteriózní / Krimi

USA, 1993, 104 min

Režie:

Woody Allen

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Carlo Di Palma

Střih:

Susan E. Morse

Kostýmy:

Jeffrey Kurland
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berg.12
  ***

  Na můj vkus postupem času až nesnesitelně afektované a s motivy, které se vlastně jen neustále opakují. Ale sranda to i tak je.(5.9.2007)

 • emma53
  *****

  Tajemná vražda na Mahattanu bude patřit mezi mé nej filmy, které zařazuji do kategorie :"Léky na blbou náladu". To, že začínám Wodyho milovat, jsem už někde psala, ale že dokáže z každého filmu udělat něco tak příjemného, co laská celé mé já, jako v tomhle případě, to přihazuji navíc a myslím, že těch superlativů bude přibývat. Už jen ty hlášky, absurdní situace, které se zdají nemožné a přece k nim v jiných obdobách dochází i v reálu (kromě vražd), je něco, co dělá filmy Allena tak famózní. Někdy mně přišlo, že to Diane s Woodym snad ani nehrají, pouze senzačně improvizují. Vtipné, napínavé s úsměvem na tváři, má to spád, jiskru...........(21.2.2016)

 • misterz
  ****

  W. Allen hviezdi v iskrivých a inteligentne-humorných dialógoch, hlavne so svojou filmovou manželkou D. Keaton. Je vidno, že táto dvojka je zohraná absolútne dokonale. Samotné ich vyšetrovanie záhadnej smrti susedky je síce zaujímavé a dokáže upútať pozornosť diváka, to však nič nemení na tom, že vo filme išlo predovšetkým o perfektne vyskladané dialógy a trefné poznámky, ktoré sa tu sypú doslova z každej Woodyho vety. Ďalší geniálny scenár od tohto filmového velikána. 85/100(16.7.2015)

 • novoten
  ****

  Můj první Woody. Na dávnou večerní televizní projekci už vzpomínám s úsměvem a nostalgií, protože netuše, kdo je onen obrýlený a odhodlaný popleta, nechal jsem se vtáhnout do komedie střídané s opatrným tajemnem. A protože vtípky, neurózy, Diane Keaton a vůbec všechno fungovalo, zkusil jsem to s mistrem Allenem zanedlouho znovu. To, že jeho filmů ale uvidím více než tři desítky a stane se mojí režisérskou jedničkou, mě ale tenkrát nenapadlo ani omylem.(4.1.2011)

 • FrodoF
  ****

  Tradiční průměrná allenovka říznutá detektivkou, kdyby to natočil někdo jiný než můj oblíbenec Allen byl bych nadšený takhle jsem "jen" velice potěšen.(17.2.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace