poster

Tajemná vražda na Manhattanu

 • USA

  Manhattan Murder Mystery

 • Slovensko

  Tajomná vražda na Manhattane

 • Slovensko

  Záhadná vražda v Manhattane

Komedie / Mysteriózní / Krimi

USA, 1993, 104 min

Režie:

Woody Allen

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Carlo Di Palma

Střih:

Susan E. Morse

Scénografie:

Santo Loquasto

Kostýmy:

Jeffrey Kurland
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Tohle byl svého času můj úplně první Allen. Plně ho doceňuju až v kontextu jeho zbylé tvorby.(12.12.2009)

 • berg.12
  ***

  Na můj vkus postupem času až nesnesitelně afektované a s motivy, které se vlastně jen neustále opakují. Ale sranda to i tak je.(5.9.2007)

 • Galadriel
  ****

  Především skvělé herecké výkony a potom ještě taky dost dobrá zábava (ale ne neinteligentní). Příjemný humor a trocha napětí. Někomu to možná může připadat nudné, tak ten ať si jde pustit libovolný film se Stevenem Seagalem, Jean Claude van Dammem a jim podobným.(18.9.2004)

 • viperblade
  *****

  Woody, tak tohle byla parádička. Manhattan Murder Mystery je strašně "nenápadný" film - do takové 3/4 jeho délky jsem ho vnímal jako hodně slušnou, trochu bláznivou komedii, u které to vypadalo, že 80 % pro ni bude akorát. Jenže pak přišla poslední čtvrtina filmu - scéna s telefonem a magneťáky (nechci spoilerovat) byla naprosto dokonalá (fakt jsem se nasmál) a hlavně závěr byl opravdu parádní. A právě až když se film blížil k úplnému konci, tak jsem pochopil, jak skvělý hold tento film vzdává žánru noir. Navíc mě tento film upozornil na snímek The Lady from Shanghai, který si určitě seženu. A největší pozitivum tohoto filmu? Jednoznačně Diane Keaton. Ačkoliv jsem si Miu Farrow docela oblíbil, Woodyho ideální (filmová) partnerka byla, je a bude vždy jen Diane. Zkrátka a dobře, děkuji, Woody, za tento skvělý snímek. 95 %.(29.11.2012)

 • jojinecko
  ****

  4,5*/5...Woody a Diane po rokoch opäť bok po boku a zas je výsledok skvelý! Príjemná kombinácia napätia a vtipu, pričom najmä Woodyho typický humor (ktorý milujem!) je dominantou tohto filmu. Nie taká pecka ako perly typu Annie Hall alebo Deconstructing Harry, ale ako nesmierne zábavná ľahká oddychovka funguje Manhattan Murder Mystery na 110%. No a niektoré hlášky-waw ...starý dobrý Woody:)(2.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace