Tajemná vražda na Manhattanu

Scénografie:

Santo Loquasto

Kostýmy:

Jeffrey Kurland

Především skvělé herecké výkony a potom ještě taky dost dobrá zábava (ale ne neinteligentní). Příjemný humor a trocha napětí. Někomu to možná může připadat nudné, tak ten ať si jde pustit libovolný film se Stevenem Seagalem, Jean Claude van Dammem a jim podobným.(18.9.2004)

70%. velmi slusnych 70%. no tentoraz sa priklanam k nizsiemu hodnoteniu, pretoze v porovnani s inymi allenovymi filmami ide o slabsi odvar. nech je uz diane akokolvek uchvatna a allen tradicne genialne komedialny, neda sa mi teraz zabudnut na to, ze tomu proste nieco chybalo.(17.3.2007)

Tradičně zábavný Woody, tentokrát šmrcnutý záhadou a napětím. Tajemná vražda sice chvilkami trochu pokulhává, ale některé hlášky to bohatě vynahradí.(9.2.2008)

Zhlédnutí Manhattan Murder Mystery jsem dost dlouho odkládal. Velká chyba! Je to totiž naprosto odzbrojující a promyšlená allenovka u které jsem se bavil jako dlouho ne. Woodyho hlášky v tomto filmu jsou snad jedny z nejlepších z jeho filmografie. Za zmínku stojí i vynikající jazzový/swingový soundtrack (Sing, Sing, Sing !!!). Pro mě nejoblíbenější Woodyho film.(12.6.2009)

Co se zprvu zdá být klasickou allenovskou konverzačkou, se záhy vybarví jako napínavá detektivka, která má vtipu a inteligence na rozdávání. A ten závěr! Orson by měl radost...(14.8.2008)

• - Ve filmu je zmíněn muž z Indiany, který rozsekal šest lidí a snědl je. Jde o referenci na Jeffrey Dahmera, známého sériového vraha a kanibala z Ohia. V novinách New York Post je vidět i článek o něm hned na první místě. (don corleone)

• - V jedné ze scén projíždí autobus s reklamou na znovu uvedenou premíéru filmu Vertigo, nejedná se však o odkaz na tento film, autobus se do scény dostal náhodou. (Witta)

• - Jedná se již o sedmý film, na kterém spolupracovali Diane Keaton a Woody Allen. Předchozí snímky byly Spáč (1973), Láska a smrt (1975), Annie Hallová (1977), Interiéry (1978), Manhattan (1979), Zlaté časy rádia (1987) a Tajemná vražda na Manhattanu (1993). (Nancy...)