Roku 1875 přijíždí jezdec na koni do údolí Jeremyho Rodocka. Zda se jmenuje jinak než Rodockovo údolí neví, ale i koně v něm se nazývají Rodockovými. Když vstupuje na toto území, je mladým mužem, když jej opouští, už jím není. Dozvěděl se, že muži v něm umírají rychle, ale také co dělat, aby žili déle. Naučil se, jak být krutý a jak ne, co je láska a co není. Hned na začátku své cesty potká Jeremyho Rodocka, postřeleného od zlodějů koní, kterým byl v patách. Rodock nabídne mladíkovi práci na svém ranči a brzy nato se vydávají po stopách bandě, která ukradla koně a zavraždila jednoho Rodockova rančera. Do příběhu ze života kovbojů zasáhne také láska, která zachvátí hlavního hrdinu, mladičkého kovboje Steva Millera. (cheyene)

Martin741

Nadpriemerny western z 50. rokov, kedy este nebola westernova inflacia a obrovskym plusom pre mna je aj zapletka - chlap navstivil udolie, kde mladi muzi umru rychlo, kde sa da zistit co je krutost a kde ma hranice a co este je laska a co uz nie : aspon ze tu nebola ta otrepana zapletka a la kradez koni : 72 % ()

aLPaC

Podle počtu zdejšího hodnocení (38 uživatelů) se dá snadno vydedukovat, že se jedná o u nás naprosto neznámý film. A přesto, že westerny 50. let úplně nemusím, tenhle mi docela učaroval. Ani popravdě nedokážu říct proč, jelikož nic světoborného nenabízí, ale prostě to tak cítím, takže ty čtyři hvězdy si to určitě zaslouží. ()

Cascabel

Psychologizující western je vždycky riskantní počin, ale bez herců se širším rejstříkem, než měl Cagney nebo Dubbins (na Irene Papas tíha filmu nespočívá), sklouzává do banality, jejíž esencí jako by se stala závěrečná scéna se zadní projekcí. Téma bylo zpracováno v řadě westernů lépe. Zajímavý je ale motiv trestného pochodu, kterým se možná inspiroval Sergio Leone. 2,5* ()

cheyene

Průměrný nebo jen lehce nadprůměrný western, v němž potěší zejména James Cagney, příroda a některé akční scény. ()

• Původně měl zvtvárnit Jeremyho Rodericka Spencer Tracy, ale byl nahrazen James Cagneyem. Tracy si totiž stěžoval a spolupráci odkládal, protože se mu nelíbilo, že místo natáčení je ve vysoké nadmořské výšce ve skaliských horách. To mělo za následek hercovo propuštění od firmy MGM, ve které byl Tracy již od roku 1935. (Mol)
  • Herečka Irene Papas spievala vo filme pieseň „They Giving My Sweetheart Away“ v gréčtine. (westerns)