poster

Vertigo

 • Česko

  Závrať

 • USA

  Vertigo

 • Slovensko

  Vertigo

Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1958, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pan Hnědý
  ****

  Tenhle skvostný kousek s nablýskaným obalem Alfreda Hitchcocka jsem odkládal velmi dlouho a po závěrečných titulkách jsem zjistil, o jakou krásu jsem se tak dlouho okrádal. Scénáristicky originální a překvapující, herecky vyvážené, romanticky provoněné dílo až do krimi/thrillerového ponořeného koutu. Film, který je postupem času pro nás stále významnější.(25.2.2012)

 • Hellboy
  ****

  Hitchcock je neskutečnej mástr režie, ale ten scénář je přitaženej za vlasy jak nějaká sto let stará detektivka se Sherlockem Holmesem.(28.12.2010)

 • dobytek
  **

  V první polovině se občas daří Hitchcockovi vytvořit nějaký napětí a dá se říct, že se mi Vertigo celkem líbilo, což jsem moc nečekal. Ve druhý polovině ovšem dojde k dost ujetýmu zvratu v ději a od tý chvíle už mě to vůbec nebavilo. Navíc mi to přišlo tak neskutečně naivní a hloupý, že jsem nad tim jen kroutil hlavou. Sice chápu, že v 50. letech se točily ještě naivnější a hloupější filmy, ale já se opravdu neumim přepnout do pohledu diváka v roce 1958 a pak to timhle pohledem hodnotit. Jinak mam pocit, že snad půlka filmu byla točená někde v ateliéru s naprosto příšernou zadní projekcí a občas dokonce s kreslenym pozadim, což teda vypadalo fakt hodně blbě. Hitchcock mě prostě nebere.(31.8.2012)

 • H34D
  ****

  Opět a zase vynikající režijní umění Alfreda Hitchocka, kdy komponuje záběry s dokonalostí sobě vlastní a buduje příběh s citem mistra. Ke zvláštně zamlžené, tajemné atmosféře značně dopomáhá krásná hudba a pár na svou dobu zajímavých vizuálních vychytávek. Okouzlující je také ústřední herecké duo, zejména tedy J. Stewart se mi vskutku zamlouvá... Bohužel nemohu popřít, že v určitých pasážích mě ona snová atmosféra začínala uspávat, zkrátka dialogy už nejsou zcela aktuální a také závěr se mi zdál poněkud rozpačitý. Ovšem to jsou jen mé "problémy" se starými filmy, k Vertigu i tak chovám velký respekt. 8/10(12.12.2008)

 • TheMaker
  ***

  No nevím....... !!!!!!!!!!! POZOR SPOILER !!!!!!!!! Nemůžu pochopit proč mu ta ženská alespoň nějak nenaznačovala, že to jenom hraje, že je cvok .... pak by se na to podruhé krásně dívalo a vše zapadalo..... Asi jsem to vůbec nepochopil nebo co. Hitchcock byl zvláštní ! Ptáci, Severozápadní linka a Psycho mě dostali víc. :-0 Zklamání. Snad příště to dopadne lépe. Snad.(27.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace