poster

Nepravý muž

 • USA

  The Wrong Man

Drama / Krimi / Film-Noir

USA, 1956, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Zcela netypický Hitch - skoro bez stylizace, důraz na skutečnost.(14.6.2002)

 • Legas
  *****

  Nepravý muž je nádhernou ukázkou toho, jak Hitchcock našel sám sebe v reálném světě, respektive objevil v něm námět, skutečnou událost, kterou podává divákovi svým nezaměnitelným způsobem. Pocity zmaru hlavnímu hrdiny jsou vykresleny velice převědčivě, Hitchcockovo nasnímání chladné, samotou a depresí nasáklé vězeňské cely rovněž. Moc se mi líbila Vera Miles ve stavu duševně chorém.(3.11.2007)

 • ClintEastwood
  *****

  Je jen málo filmů, které vás vtáhnou do děje takovým způsobem, že hlavnímu hrdinovi držíte palce, jako by šlo o váš vlastní život. Nepravý muž je jedním z nich. Naprosto přesný a uhrančivý Henry Fonda, jako slušný člověk a hudebník Manny, v bravurním krimi-noir příběhu, jenž je skvělou studií lidské povahy, psychiky i nedokonalosti (tehdejšího) právního a sociálního systému. Snímek je věrnou rekonstrukcí skutečného případu z 50. let a po Psychu a Vertigu je pro mě osobně nejlepším Hitchcockovým dílem, kterému po opětovné projekci zvedám hodnocení na maximum. Tohle bych přál každému vidět, ale nikomu zažít.(14.11.2016)

 • Jellini
  *****

  Nečekal bych, že mi Hitchcockův film připomene Bressona! :)(17.2.2013)

 • Chrustyn
  ****

  Už na začátku upozorňuje sám režisér Hitchcock, že se bude tentokrát jednat o zcela odlišný snímek a vše se při sledování jen potvrzuje. Vynikající snímek o neprávem odsouzeném muži, kterému falešné obvinění prakticky zničí život. Výborně civilní Henry Fonda.(5.1.2014)

 • - Victor Moore Arcade bylo strženo v roce 1990. (Kulmon)

 • - Příběh je inspirován událostí z roku 1952 a je téměř bezvýhradně autentický. Hitchcock kvůli němu spolupracoval s lidmi zapletenými do případu, aby mohl určité události zreplikovat co nejpřesněji. Později této preciznosti litoval a dal by přednost větší konzistentnosti a vyšší míře dramatičnosti. (Hwaelos)

 • - Lékaři z ústavu pro duševně choré, byli skutečnými psychiatry a hráli tedy sami sebe. (Hwaelos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace