poster

Nepravý muž

 • USA

  The Wrong Man

Drama / Krimi / Film-Noir

USA, 1956, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ****

  Čekal jsem, že film bude víc o pocitech nepravého muže a ne o tom, jak si ověřuje své alibi a co se stalo v soudní síni. Drama je to velice civilní, pravda, ale nakonec ten nejsilnější dojem, jaký ve vás zůstane, je pachuť nad činností jakékoliv výkonné moci.(25.6.2007)

 • Ony
  *****

  Byla jsem napjatá, až jsem málem popraskala.(26.8.2007)

 • T2
  ****

  Rozpočet $1,2miliónaTržby USA $2,000,000Tržby Celosvetovo $2,000,000║ Alfred Hitchcock je génius ako tu vie pracovať s napätím /75%/(19.5.2010)

 • Radko
  ****

  Náhle zatknutie a obvinenie nič netušiaceho muža - otca stredostavovskej rodiny - z lúpežných prepadnutí túto rodinku takmer vykĺbi z pántov. Dôkazy sú jednoznačné, svedkovia neomylne presvedčení o vine. Muž ako obarený sleduje rýchlosť s akou je usvedčovaný zo zločinu. Mašinéria pracuje svižne a spoľahlivo. Hrozba podobného jednania s kýmkoľvek z nás pôsobí mrazivo (vystihol to Pohrobek pripodobením situácie hlavného hrdinu s osudmi Jozefa K. z Kafkovho Procesu). Manželka ťažko znáša súbeh negatívnych udalostí a začne sa obviňovať z celej situácie, pričom jej duševné rozpoloženie sa zhoršuje. Napriek obratu v závere, tiesnivá atmosféra, v ktorej sa vytráca nádej na možnosť obhájenia neviny, zotrváva aj po skončení.(2.8.2006)

 • Djkoma
  ***

  Alfred Hitchcock mě dokáže překvapit i zklamat. Tentokrát mě zklamal, protože Wrong man není vůbec takový film jak jsme očekával. Henry Fonda jako "ten nepravý" působí velmi příjemně, ale celá zápletka včetně pointy a poučení mi přijde natolik samozřejmou a jednoduchou, že jsem vlastně jen sledoval film a čekal až dojde k očekávanému. Škoda, že se nedostavilo nějaké originální překvapení či zvrat, který by film a jeho hloubku, která je jinak dost chudá, vylepšil. (spoiler: v závěru mi "pravý muž" nepřišel natolik podobný, aby si ho někdo s takovou jistotou spletl...)(9.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace