Neprůstřelný mnich

Nepriestreľný mních

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie

USA, 2003, 100 min

• tron

Pozerať sa na to, čo so sebou v Hollywoode (česť výnimkám – VOJNA POLICAJTOV) stvára hongkonská akčná legenda Chow Yun-Fat (ZABIJAK), je smutné. Jeho povestné "kúzelné úsmevy" vyzerajú v americkej produkcii ako zúfalé úškrny rozpačitého retardovaného pedofila. V akčných scénach je jeho bojové umenie nezmyselne (to je, ako keby ste Da Vinciho posadili za grafický počítačový program) nahradzované CGI. Kým Jackie Chan si dokázal po emigrácii z Číny do USA udržať úroveň, Yun-Fat nie (NEPRIESTREĽNÝ MNÍCH je zrejme to najhoršie, čo v jeho americkej filmografii nájdeme). Nanič príbeh o nestarnúcom mentorskom mníchovi, ktorý bojuje proti nacistickému zločincovi na vozíku (toto nemal šancu zahrať ani Roden) s pomocou "chlapca na šikmej streche" (Seann William „Stifler“ Scott). Motajú sa im do toho helikoptéry s rotačným guľometom, nudné modelky, svalnatí zabijaci. Akoby to nestačilo, film (z produkcie Chowovho dvorného režiséra a kamaráta Johna Woo) zasvinený hnusnou akciou, lacným audiovizuálnym "wachowski-štýlom" a beztak odpadový scenár je sťahovaný na dno hlúpym rozprávkovým podtextom. Keď sa „úžasne zamaskovaný“ Chow na konci "filozoficky" stráca v dave ľudí, cítim sa trápne namiesto neho.(4.2.2007)

• kiddo

Já vím, že vidina toho, že mi prdel nakope Chow Yun-Fat, je neodolatelná, ale, milý Karle, tudy cesta k hollywoodské slávě fakt nevede. Uwe Boll nad tímhle masturbuje před spánkem.(3.3.2010)

• Sašenka165

Tak tohle se fakt moc nepovedlo.(28.11.2007)

• 2Pac

nic...neoplati sa to pozerat ani ked chcete zabit nudu.Zaujimavejsie je podla mna cuniet na nejaky dobry plug-in equalizer vo Winampe ;-) Herci stoja za prd, bojove sceny stoja za prd,pribeh stoji za prd,zvitok stoji za prd,mnichova kapsa stoji za prd,a...no neviem...ked to vsetko scitam, vychadza mi z toho jeden velky "prujem"....no plus je tam Kodem, za to hviezdicka naviac.(15.3.2004)

• Trellíno

Bezkonkurenčně shit letošního roku, který je pro našince zajímavý jen díky skvělému Karlu Rodenovi.(3.7.2003)