Neprůstřelný mnich

Bulletproof Monk

Nepriestreľný mních

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie

USA, 2003, 100 min

Pohodoví herci, slušná akcia, pár vtipov, no ten príbeh(dobre to vystihol Melies)...(26.5.2007)

• tron

Pozerať sa na to, čo so sebou v Hollywoode (česť výnimkám – VOJNA POLICAJTOV) stvára hongkonská akčná legenda Chow Yun-Fat (ZABIJAK), je smutné. Jeho povestné "kúzelné úsmevy" vyzerajú v americkej produkcii ako zúfalé úškrny rozpačitého retardovaného pedofila. V akčných scénach je jeho bojové umenie nezmyselne (to je, ako keby ste Da Vinciho posadili za grafický počítačový program) nahradzované CGI. Kým Jackie Chan si dokázal po emigrácii z Číny do USA udržať úroveň, Yun-Fat nie (NEPRIESTREĽNÝ MNÍCH je zrejme to najhoršie, čo v jeho americkej filmografii nájdeme). Nanič príbeh o nestarnúcom mentorskom mníchovi, ktorý bojuje proti nacistickému zločincovi na vozíku (toto nemal šancu zahrať ani Roden) s pomocou "chlapca na šikmej streche" (Seann William „Stifler“ Scott). Motajú sa im do toho helikoptéry s rotačným guľometom, nudné modelky, svalnatí zabijaci. Akoby to nestačilo, film (z produkcie Chowovho dvorného režiséra a kamaráta Johna Woo) zasvinený hnusnou akciou, lacným audiovizuálnym "wachowski-štýlom" a beztak odpadový scenár je sťahovaný na dno hlúpym rozprávkovým podtextom. Keď sa „úžasne zamaskovaný“ Chow na konci "filozoficky" stráca v dave ľudí, cítim sa trápne namiesto neho.(4.2.2007)

• Gilmour93

Už dlouho jsem se u filmu tak nenudil, jako u téhle šaolinsko-kapsářské slátaniny a jak mám Chow Yun-Fata docela rád, tak jsem si chvílemi přál, aby ho zabalili do pletiva a na dně Orlické přehrady zkusili, jestli je krom bulletproof i waterproof.. Někteří se možná ptají: Karle, proč..? Ale ať už se v jeho rovnici sčítá, dělí, násobí, či odečítá, vždycky je za rovnítkem nějaká ta suma dolarů a udržení vlastního jména v podvědomí hollywoodského průmyslu. Neodsuzuji, chápu. Co by za to jiní dali..(7.6.2010)

• kiddo

Já vím, že vidina toho, že mi prdel nakope Chow Yun-Fat, je neodolatelná, ale, milý Karle, tudy cesta k hollywoodské slávě fakt nevede. Uwe Boll nad tímhle masturbuje před spánkem.(3.3.2010)

• Trellíno

Bezkonkurenčně shit letošního roku, který je pro našince zajímavý jen díky skvělému Karlu Rodenovi.(3.7.2003)

• Yun-fat Chow

• - Jaime King si během natáčení zlomila prst. Ve filmu je mnoho akčních a bojových scén, jenže Jaime si prst zlomila při chůzi do schodů, když právě telefonovala. (Stocki)

• - Herci, ktorí hrali mníchov, boli skutoční žiaci bojových umení školy "Sunny Tang Martial Arts Center" v Toronte. (Raccoon.city)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 37. (Zdroj: ČSFD.cz)