• Anglie
  ****

  Menzel je dobrý jako zpívající profesor a tak je to nadprůměr(i na dobu svého vzniku). Spíše ale pro pamětníky.(12.1.2003)

 • cariada
  **

  Blbina na entou! Pár slušných písní a Jiří Menzel to je tak za dva body a ještě za pár hezkých holek . Jinak to za mnoho nestojí. Je hodně chaotický aspon pro mě .(23.12.2007)

 • Rodriguez
  *****

  Hudební komedie s hereckými hvězdami. Pythagorova věta pojatá novou metodou zpěvu v hodině. Třicet panen, tedy školaček naučit matematiku a fyziku je těžký úděl. 90%(12.1.2013)

 • Adam Bernau
  ****

  "Kdo jste a co chcete?!" "Jsem profesor Ludolf a chci dovnitř!" Zdánlivě druholigová blbůstka, nicméně chytré, vkusné, veselé a velmi příjemné dílko, na které se rád někdy podívám znovu a až budu senilní stařec, budu si ho pouštět obden. Estetizující dobová hříčka „matikář kontra 30 slečen“, krásně provedená, frivolně si pohrávající s prvky prvorepublikových školských komedií, mísíc staré s novým, vše absolutně husákfrei, s rozkošným Menzelem, zhudebněnou Sókratovou anamnésis a třiceti nebezpečnými údajnými pannami s archetypální Schallerovou v čele. Krásně se předvádí Lenka Filipová. Školník rulez. (Vsadím všechny své body, že na ředitelovu otázku „Komenský?“ měl původně odpovědět „Visí“, kdežto stávající „V pořádku“ je náhražka po zásahu cenzora.) Pěkným unikátkem je lehce suchařípovský fousatý Brodský. Úvodní Högerův komentář mě odboural, závěr už byl slabší. Cítím z toho filmu labutí píseň zlatých českých šedesátých. Jakoby zakonzervoval tu přesnou vteřinu přechodu k sedumdesátým (ač už v beznadějně normalizačním roce 1973). Kouzlo nechtěného: Ludolf vystupující v Lucerně vypadá už přesně jako typický normalizační popový panák. Na druhé straně je to jediný film, v němž Káju Gotta žeru i s chlupama. Z jiného světa: Ve sborovně sedí mlčící autor dialogů dr. Svěrák, mezi reportéry nepřehlédněte dr. Bruknera.(19.2.2011)

 • Master19
  ***

  Docela pěkný holky a Menzel je místy i vtipný: - "Víte, že vás ještě nikdy nevypískali?" - "Vím, pracuju na tom..."(30.10.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace