Sen noci svatojánské

Midsummer Night's Dream, A

Sen noci svätojánskej

Komedie / Fantasy / Romantický

Itálie / Velká Británie / USA, 1999, 116 min

Rozpočet $11miliónovTržby USA $16,071,990Tržby Celosvetovo $25,011,645║ úžasné obsadenie, dobré kostýmy a aj som sa snažil z týmto recitátom bojovať ale to sa nedá toto fakt ide mimo mňa /40%/(29.11.2009)

Pro mě výtvarně nejpříjemněji pojatá verze toho nejpohádkovějšího ze všech Shakespearových děl. Obsah není nijak narušován - zůstává klasickým příběhem lidí, co pro všechen všední shon zapomněli na sladké a mámivé snění a najednou jsou vhozeni do prostředí Athén (v této verzi však nikoli starobylých, ale naopak plných bicyklů), do okouzlujícího světa skřítků, víl, elfů, duchů, kterým vládne Oberon a Titánie... Atmosféra letní noci v lese, společně s hudbou má kouzlo snu... (co se hudby týče, dojde i na klasické italské opery). Veškeré dialogy jsou veršované, takže na jedné straně velice zajímavé a poutavé, ale na straně druhé také dosti náročné na neustálé soustředění se... Většina starších verzí Snu noci svatojánské vypadá stále "jako na divadle", ale tady skutečně vznikl dojem jakési "pohádkové reality", ve které se člověk touží ztratit...(19.11.2003)

Soundtrack Simon Boswell: 1. Overture A Midsummer Night's Dream [11:31] ,2. Brindisi - Renee Fleming/Marcello Giordani [2:52] ,3. Che Gelida Manina - Luciano Pavarotti [4:37] ,4. The Course of True Love [3:23] ,5. Between the Cold Moon and the Earth [3:20] ,6. Hot Ice [2:22] ,7. The Forgeries of Jealousy [3:53] ,8. I Know a Place Where the Wild Thyme Blows [4:15] ,9. Casta Diva - Renee Fleming [7:05] ,10. Intermezzo [2:16] ,11. What Fools These Mortals Be [2:46] ,12. Strange Snow [3:34] ,13. Fair Lovers You Are Fortunately Met [1:46] ,14. Una Furtiva Lagrima - Roberto Alagna [3:40] ,15. Wedding March [5:01] ,16. A Most Rare Vision [5:55] ,17. Non Piu Mesta - Cecilia Bartoli [3:06],(11.5.2011)

Dosud jsem zcela nepochopil smysl poezie, nedokázal jsem vykoumat ani krátkou báseň, nevymyslel jsem jiný než sprostý rým a jambický pentametr bych nejspíše využil při opravě radlice u kombajnu. Jsem prostě nekulturní tvor přízemně neoceňující velké umění, ale přesto jsem se odvážně vrhnul do poetického lesa, kde jsem však zklamaně zjistil, že excelentní sestava herců si jenom zarecitovala verše velkého alžbětince. Přesto jsem přesvědčen o tom, že jsem byl svědkem skvělých hereckých výkonů, zejména Kline a Tucci mi padli do noty, ale míra zábavy u mne rozhodně nepřesáhla tři hvězdičky.(17.11.2012)

• mandes

rozpočet : $11 million tržby americké : $16,071,990(28.1.2007)