Sen noci svatojánské

Midsummer Night's Dream, A

Sen noci svätojánskej

Komedie / Fantasy / Romantický

Itálie / Velká Británie / USA, 1999, 116 min

Nejpohádkovější Shakespeare jakého jsem kdy měla možnost vidět a kdyby film viděl on sám, byl více než spokojen.Víly,elfové,raraši to všechno tu je (s tím make-upem si někdo musel dát sakra práci).Dále se tu objeví plejáda hereckých hvězd v čele s vynikajícím Kevinem Klinem,scéna z konečného představení nemá obdoby xD.(2.5.2010)

Takovej film, kterej vás neurazí, ale zároveň nepobaví, má takové hodnocení protože si ho pouští jen fandové tohoto příběhu, ale nebudu jim ho moc kazit, ale pro mě za dvě :: (((28.11.2005)

• Morien

Já jsem na pohádky, hodně. Na takové ty pohádky, kde drak poníží krále a princeznu zjizví na obličeji a bude potřeba hodně krve, potu a slzí, než si všichni padnou do náruče. A tady si všichni padají do náruče už od začátku, navíc v ještě tak umělých kulisách lesa, až z toho srdce bolí úplně neromanticky. Tato adaptace mi přijde velmi otrocká, velmi otrocká v tom smyslu, že jsem nedokázala uvěřit, že tu je opravdu důvod, proč by se mžitky mezi stromy měly proměňovat v mýtická stvoření a proč by všichni měli mluvit ve verších. Žádný z herců ve mně nevzbudil dojem, že opravdu je tou postavou, jak ji Shakespeare napsal, a že mluví, jak mu jazyk narostl. Byli mnohem blíže tomu, co já nazývám zaplacenými rutinéry. Prokrista, vždyť v tomto filmu i Christian Bale působil jenom jako nemyslící hora svalů! Ten Christian Bale, který za rok bude Patrikem Batemanem. Jsem smutná, že někdo z tvůrců nenašel odvahu/zazemí, aby to vzal pořádně od podlahy.(25.1.2011)

No páni! Nečekal jsem nic a to více jsem byl překvapen! Skvělé obsazení, brilantní scénář a to vše odehrávajíc se v tak dokonalém prostředí, že nemám sebemenší problém dát ČISTÝCH pět hvězdiček. A to jsem si myslel, že Calista Flockhart neumí hrát. :-)(21.2.2008)

Že se tady nejedná o "divoký" athénský "prales", že byl příběh přesunut do idylické krajinky Toskánska 19. století, že se film stal skutečně hutným filmem v pravém slova smyslu, je jen dobře a toto téma si nějakou režijně i klasicky vyzrálou a nebojácnou adaptaci bezesporu zaslouží.(12.5.2005)