poster

Sen noci svatojánské

 • Itálie

  Midsummer Night's Dream, A

 • Slovensko

  Sen noci svätojánskej

Komedie / Fantasy / Romantický

Itálie / Velká Británie / USA, 1999, 116 min

 • MISSha
  ****

  Nejpohádkovější Shakespeare jakého jsem kdy měla možnost vidět a kdyby film viděl on sám, byl více než spokojen.Víly,elfové,raraši to všechno tu je (s tím make-upem si někdo musel dát sakra práci).Dále se tu objeví plejáda hereckých hvězd v čele s vynikajícím Kevinem Klinem,scéna z konečného představení nemá obdoby xD.(2.5.2010)

 • Jamal
  ***

  Takovej film, kterej vás neurazí, ale zároveň nepobaví, má takové hodnocení protože si ho pouští jen fandové tohoto příběhu, ale nebudu jim ho moc kazit, ale pro mě za dvě :: (((28.11.2005)

 • Morien
  **

  Já jsem na pohádky, hodně. Na takové ty pohádky, kde drak poníží krále a princeznu zjizví na obličeji a bude potřeba hodně krve, potu a slzí, než si všichni padnou do náruče. A tady si všichni padají do náruče už od začátku, navíc v ještě tak umělých kulisách lesa, až z toho srdce bolí úplně neromanticky. Tato adaptace mi přijde velmi otrocká, velmi otrocká v tom smyslu, že jsem nedokázala uvěřit, že tu je opravdu důvod, proč by se mžitky mezi stromy měly proměňovat v mýtická stvoření a proč by všichni měli mluvit ve verších. Žádný z herců ve mně nevzbudil dojem, že opravdu je tou postavou, jak ji Shakespeare napsal, a že mluví, jak mu jazyk narostl. Byli mnohem blíže tomu, co já nazývám zaplacenými rutinéry. Prokrista, vždyť v tomto filmu i Christian Bale působil jenom jako nemyslící hora svalů! Ten Christian Bale, který za rok bude Patrikem Batemanem. Jsem smutná, že někdo z tvůrců nenašel odvahu/zazemí, aby to vzal pořádně od podlahy.(25.1.2011)

 • viperblade
  *****

  No páni! Nečekal jsem nic a to více jsem byl překvapen! Skvělé obsazení, brilantní scénář a to vše odehrávajíc se v tak dokonalém prostředí, že nemám sebemenší problém dát ČISTÝCH pět hvězdiček. A to jsem si myslel, že Calista Flockhart neumí hrát. :-)(21.2.2008)

 • Pohrobek
  ***

  Že se tady nejedná o "divoký" athénský "prales", že byl příběh přesunut do idylické krajinky Toskánska 19. století, že se film stal skutečně hutným filmem v pravém slova smyslu, je jen dobře a toto téma si nějakou režijně i klasicky vyzrálou a nebojácnou adaptaci bezesporu zaslouží.(12.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace