poster

Sen noci svatojánské

 • Itálie

  Midsummer Night's Dream, A

 • Slovensko

  Sen noci svätojánskej

Komedie / Fantasy / Romantický

Itálie / Velká Británie / USA, 1999, 116 min

 • kingik
  ***

  Zpracovat klasiku, jakou je Shakespeare, se musí umět. Tenhle film to nepotvrdil dost přesvědčivě. Sice v něm hrají Kevin Kline, Stanley Tucci, Michelle Pfeiffer nebo Christian Bale a další, ale tohle hvězdné obsazení nestačí pro dobré uchopení náročné látky, která zde má podobu neobvyklého experimentu. Občas se objeví skvělá scéna výborně obrazově ztvárněná, a hned po ní zase přijdou nudné scény, jejichž vynechání by pomohlo k celistvějšímu vyznění filmu. Jako celek má film hodně rušivých míst, a naštěstí, v zásobě celou řadu zvučných hereckých jmen.(30.10.2010)

 • Anthony
  ****

  Absolutně mistrovská scéna (vtipná scéna): závěrečné představení ochotnické společnosti - zbytek je spíše romantický, ale tato scéna je jak z grotesky (úžasný Kline a Rockwell)(7.6.2003)

 • mandes

  rozpočet : $11 million tržby americké : $16,071,990(28.1.2007)

 • MISSha
  ****

  Nejpohádkovější Shakespeare jakého jsem kdy měla možnost vidět a kdyby film viděl on sám, byl více než spokojen.Víly,elfové,raraši to všechno tu je (s tím make-upem si někdo musel dát sakra práci).Dále se tu objeví plejáda hereckých hvězd v čele s vynikajícím Kevinem Klinem,scéna z konečného představení nemá obdoby xD.(2.5.2010)

 • Jamal
  ***

  Takovej film, kterej vás neurazí, ale zároveň nepobaví, má takové hodnocení protože si ho pouští jen fandové tohoto příběhu, ale nebudu jim ho moc kazit, ale pro mě za dvě :: (((28.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace