Sen noci svatojánské

Midsummer Night's Dream, A

Sen noci svätojánskej

Komedie / Fantasy / Romantický

Itálie / Velká Británie / USA, 1999, 116 min

Absolutně mistrovská scéna (vtipná scéna): závěrečné představení ochotnické společnosti - zbytek je spíše romantický, ale tato scéna je jak z grotesky (úžasný Kline a Rockwell)(7.6.2003)

Dosud jsem zcela nepochopil smysl poezie, nedokázal jsem vykoumat ani krátkou báseň, nevymyslel jsem jiný než sprostý rým a jambický pentametr bych nejspíše využil při opravě radlice u kombajnu. Jsem prostě nekulturní tvor přízemně neoceňující velké umění, ale přesto jsem se odvážně vrhnul do poetického lesa, kde jsem však zklamaně zjistil, že excelentní sestava herců si jenom zarecitovala verše velkého alžbětince. Přesto jsem přesvědčen o tom, že jsem byl svědkem skvělých hereckých výkonů, zejména Kline a Tucci mi padli do noty, ale míra zábavy u mne rozhodně nepřesáhla tři hvězdičky.(17.11.2012)

Takovej film, kterej vás neurazí, ale zároveň nepobaví, má takové hodnocení protože si ho pouští jen fandové tohoto příběhu, ale nebudu jim ho moc kazit, ale pro mě za dvě :: (((28.11.2005)

Veľmi príjemná adaptácia s krásnou a dobre zvolenou hudbou a výborným hereckým obsadením, ktorému kraľuje trojica Tucci - Kline - Everett. Nie je síce jednoduché odsledovať komplikované verše, ale tým silnejšie film zapôsobí. Prvá polovica mala síce pomalší rozbeh, ale druhá polovica a hlavne záver sú úchvatné. Aj vďaka skvelému koncu za 5. A už len jedna veta na záver - "Let me play the moon."(11.8.2010)

No páni! Nečekal jsem nic a to více jsem byl překvapen! Skvělé obsazení, brilantní scénář a to vše odehrávajíc se v tak dokonalém prostředí, že nemám sebemenší problém dát ČISTÝCH pět hvězdiček. A to jsem si myslel, že Calista Flockhart neumí hrát. :-)(21.2.2008)