Půlnoční slunce

• Kanada The Sun at Midnight (více)

Po smrti matky učiní Liin otec těžké rozhodnutí a posílá ji žít do kanadské tundry k babičce, kterou nikdy neviděla. Do svých šestnácti let zná Lia pouze tolik milovaný ruch města na jihu. S růžovými vlasy, kabátem z umělé kožešiny a trochu rebelským postojem se cítí v malé subarktické komunitě babičky jako ryba na suchu. Rozhodnuta vrátit se domů ukradne kanoi a vydá se na cestu na jih. Skončí však uprostřed nádherné, ale nebezpečné krajiny. Narazí zde na lovce Alfreda, který hledá zatoulané stádo polárních sobů a který ji trochu neochotně bere pod svá ochranná křídla. Spolu se vydávají na cestu přes drsnou, ale ohromující oblast Severozápadního teritoria, která jim navždy změní život. (Zlín Film Festival)

hygienik odpad!

Podľa mňa to má veľa logických chýb, nesympatické postavy, iracionálny scenár, ale hlavne je to úplne zbytočný film visiaci v dejovom aj ideovom vákuu. Keď si pomyslím, že som ho rok márne zháňal, je mi z toho smutno. Aspoňže ho odvysielal Cinemax a už to nemusím riešiť. Tých 40 eur mesačne za káblovku sa občas vyplatí. ()

bonovox

Pomaly plynúci film bez výraznejšej katarzie. Zachraňuje to len krásna príroda a sympatická herecká dvojka. ()