Časožrouti (TV film)

Langolieri

Časožrúti

Sci-Fi / Mysteriózní / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 3x60 min

Režisér Tom Holland se Kingovi knižní předlohy drží seč může a dělá dobře. Filmovat jeho knihy je práce věru něpříjemná a jak jsme se už sami přesvědčili jen, málo kdy to dobře dopadne. Časožrouti neurazí ani nenadchnou.(6.10.2003)

Můj oblíbený televizní s film nezaměnitelnou stísněnou atmosféru a blížícím se tajemným zvukem z neznáma. Poctivě natočené, solidně zahrané a nebýt trochu směšných efektů v závěru, tak bych neměl jedinou výtku.(5.11.2014)

Tvůrci se drželi předlohy téměř do posledního písmene. Tedy žádné překvapení a navíc levné triky, díky kterým na mě časožrouti působili spíš směšně než děsivě.(5.10.2003)

Knižní předlohu jsem bohužel nečetla, takže jsem byla v první části docela příjemně napjatá a plná očekávání, co se vlastně nakonec stane - jenže když pak na řadu přišly ty neuvěřitelně lacině a směšně vypadající trikové sekvence, takřka všechna tísnivá atmosféra byla tatam. Přesto nemůžu říct, že by se mi snímek vyloženě nelíbil - dokonce bych se klidně ráda podívala znovu.(20.9.2006)

Na to, že to bylo pro televizi, to docela ušlo. Triky (radši) rozebírat nehodlám, potěšila mě dost napínavá atmosféra.(4.6.2004)