Časožrouti (TV film)

Langolieri

Časožrúti

Sci-Fi / Mysteriózní / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 3x60 min

Můj oblíbený televizní s film nezaměnitelnou stísněnou atmosféru a blížícím se tajemným zvukem z neznáma. Poctivě natočené, solidně zahrané a nebýt trochu směšných efektů v závěru, tak bych neměl jedinou výtku.(5.11.2014)

Levně vyhlížející (hlavně mizerné triky) televizák v režii Toma Hollanda (HRůZNÁ NOC, DĚTSKÁ HRA) podle Kingovy předlohy, která podle mě podobně jako třeba TEMNÁ POLOVINA měla nakročeno k tomu stát se skutečnou hororovou klasikou (skvělá výchozí situace, jedna vynikající postava a originální monstra), ale k dokonalosti jí něco chybí.(2.11.2015)

• Lulu13

Kingovu poviedku Langolieri zbožňujem a považujem ju za vrchol jeho poviedkovej tvorby, ale sfilmovať ju do údesne dlhých troch hodín pri tak béčkovom spracovaní rozhodne nebol najlepší nápad. Miestami to síce má atmosféru a sem-tam sa tu mihne aj náznak napätia, no všetko to pochovávajú nepresvedčiví herci a mimoriadne lacné efekty. Odvolávať sa pri tom na rok vzniku, ako niektorí tunajší užívatelia mi príde úplne scestné, keďže už v 80.rokoch boli efekty na veľmi dobrej úrovni. Snaha sa síce cení, no toto sa skutočne nepodarilo. Neostáva mi teda nič iné len dúfať, že sa v budúcnosti dočkáme kvalitnejšej adaptácie tohto diela, pretože ten námet si to určite zaslúži .(24.4.2013)

• gudaulin

Stejnojmenná Kingova novela nepatří k tomu nejlepšímu z toho, co mistr hororu kdy zplodil, nicméně hlavním problémem tohoto filmu je chudičká výprava a zejména odbyté, příliš lacině vypadající triky, které jsou ostudou i pro televizní snímek. Z hereckého obsazení stojí za zmínku David Morse v roli pilota, jinak je to velmi průměrná záležitost. Celkový dojem: 45 %.(7.12.2007)

• ilemas

První půlka co se odehrávala v letadle docelá zajimavá, druhá půlka v letištní hale to ale doráží. Triky hrozné.(2.3.2009)