Časožrouti (TV film)

Časožrúti

Sci-Fi / Mysteriózní / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 3x60 min

• WANDRWALL

Stephen KING je úžasný člověk. Ale že by to byl velký umělec, tedy ten, co háže hodně podnětů k přemýšlení, tak to pro mě ne. Ale natají se se svou kuchyní, takže kdo se o něho zajímá, tak rozhodně by měl občas si číst v jeho knize - O PSANÍ...(3.8.2010)

Tenhle film jsem viděl jako malej, sice jsem čekal nějaký příšery, už jenom proto že jsem Kinga tolik neznal, a nakonec jsem dostal docela solidné film který mě bavil. Když jsem to viděl teď tak jsem viděl jen slepenec scén které se odehrávaly skoro všechny na jednom místě a čekaly mě fakt neuvěřitelně stupidní dialogy které neměly hlavu ani patu. Navíc tu máme neuvěřitelně špatné herce který režisér rád snímal z nejbližšího možného úhlu. No a závěreční Časožouti? Ty byly spíše k smíchu. Je až zajímavé co se mi v mládí líbilo ale aspoň z nostalgie dávám 3*.(6.2.2013)

Takže další filmová adaptace Kingova románu, která dopadla lehce nadprůměrně z mého pohledu. Obsazení není nijak světoborné, na TV produkci ovšem ucházející. Knihu jsem četl a pár postav bych si představoval rozhodně jinak, hlavně Nicka a Dinah. Největší problém je délka filmu, já ho viděl jako jeden celek, tedy „tříhodinový“ film - 45 minut by se dalo bez problému odebrat. Jinak se film drží knihy dost podrobně, cituje dokonce i některé věty. 7/10*(1.8.2009)

• - Autor předlohy Stephen King si ve filmu zahrál malou roli předsedy bostonské rady, která se objeví na letištní dráze v představách Craiga Toomeyho (Bronson Pinchot). (fisus)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (Terva)