Saiki Kusuo no Psi-nan - Season 1

(série)
Promo
Japonsko, 2016, 10 h (Minutáž: 25 min, Alternativní 120x5 min)

Předloha:

Šúiči Asó (komiks)

Hiroši Kamija, Ai Kajano, Micuo Iwata, Hisako Kanemoto, Tomoaki Maeno, Jumiko Kobajaši, Makoto Jasumura, Eidži Takemoto, Satoši Hino, Ajaka Suwa, Ai Kakuma (více)

Epizody(24)

Druhák na střední škole Kusuo Saiki jako dítě přísahal, že své schopnosti uchová v tajnosti. I tak mu ale dělají v životě problémy. (Netflix)

Promo

Finil

Musím povedať, že plagát s ružovo-vlasým chlapcom s anténami na hlave mi pripomenul nejakú typickú internetovú feministku.  A samotný protagonista je rovnako neznesiteľný.  Psychotický rýchly vnútorný monológ, emocionálna škála Kristen Stewartovej, predstava že sa nájdu až dvaja ľudia, ktorí by sa s ním chceli až nasilu kamarátiť a celkovo akýsi pocit nadradenosti.  Nezaujímavý dej a krátke epizódy naznačujú, že tento seriál sa najlepšie hodí ako doplnok k reklamnému bloku, ako to niekedy robievajú detské a anime TV. Za mňa 1* za to, že animátori márnili na toto svoj drahocenný životný čas. ()

TruthPreveal

Je to komediální anime, nebudu se tu moc rozepisovat páč není proč. Tohle anime se nebude líbit všem. Saiki K má specifický druh humoru, který se né všem bude zamlouvat. Takže rozhodně dokážu pochopit nízká hodnocení některých uživatelů. Já osobně jsem se bavil, ba dokonce bylo i pár scén kdy jsem vyprskl smíchy. Humor je jednoduchý a je ho tam plno, což mně osobně jako jednoduchému jedinci vyhovuje. Není místo prázdné a pořád se tam něco děje. Děj tu prakticky není (což se větou co jsem psal hned předtím dává krásně smysl no :D ), anime se odehrává v cca pětiminutových úsecích, takže není vlastně důvod děj ani hodnotit. Určitě se na tohle anime nedívejte pokud jste s anime začali teprve nedávno, protože by jste se v určítých pasážích jako někdo kdo anime ještě tolik nezná, mohli ztrácet. Každopádně pro někoho kdo už nějaký ten pátek anime sleduje, bych tuhle komedii doporučil. Saiki K je za mě vtipné anime s příjemnými charaktery co vás zabaví a rozesměje. Ikdyž musím znovu zmínit, určitě to není každého šálek kávy. 4 hvězdy (8/10) No a jde se na druhou sérii. ()

kirmakX6on

těch pět minut není díl, ale spíš kapitola. Jednotlivý pětiminutovky nejsou odděleny např. úvodní znělkou, ale jen cca tři vteřiny trvajícím názvem dalšího "dílu" na nějakým obrázku. A navíc je zavádějící tvrdit, že děj těch minidílů nenavazuje. Jde samozřejmě o situační komedii, takže anime v zásadě žádný hlavní děj přes všechny své díly ani nemá, ale jinak víceméně každý další z těch minidílů začíná tam, kde předchozí skončil -- tzn. když např. v jednom se chystá školní výlet, v druhém se jede na výlet a třetí a čtvrtý už jsou na tom výletě. Sice nevím, proč tyto kapitoly nazývají díly, ale je to jen formalita. V praxi lze za díl považovat jednotlivý soubor, tj. každý díl má těch cca 24 minut, jak jsme zvyklí z jakéhokoliv jiného anime. Pokud jde o kvalitu humoru, tak mně osobně teda hodně sedl. Sice nevyhledávám přímo komedie, vyhledávám většinou anime, kde jsou nějací hrdinové s nadpřirozenými schopnostmi, takže možná nemám dostatečný přehled o žánru, ale pro mě osobně jde o jeden z nejlepších komediálních seriálů vůbec (tj. i se započítáním normálních hraných, nejaponských komedií). Fakt jsem se bavil. Ne, že bych se řehtal celou dobu, skutečně jsem vyprskl jednou za dva, za tři díly, ale rozhodně jsem se nedíval znuděně jako u běžných komedií, které jsou šíleně předvídatelné a jejich humor typicky laciný, pokud vyloženě ne stupidní (takto hodnotím skoro každou komedii, proto taky komedie nejsou mým oblíbeným žánrem). Taky bych neřekl, že jde o parodii na seriály o superhrdinech. Vidím to, když už, tak jako jako parodii různých lidských povah (kterým odpovídají hlavní hrdinové). Ale spíš bych ani neřekl, že autoři měli nějaký podobný "velký záměr". Hlavní zápletkou je téměř vždy Saikiho cíl být v klidu a sám, mít jak on říká "volno" ...a jeho přátelé mu to vždy nějak zkomplikují a pokud ne ti, tak si to zkomplikuje sám svou sice lehce odtažitou, ale ve skutečnosti milou povahou. Ani jeden díl z první série nebyl hluchý (teda..krom 100. dílu - to byl, ehm, výroční přešlap), všechny postavy do jedné jsou podle mě supr, každá je originální a žádná není otravná a to ani žádná holčičí postava, což je na Japonce se svými totálně klišé holčičími postavami fakt co říct. Snad jedinou výtku bych měl, že tam schopnosti fakt nikdo jinej než Saiki a jeden jeho kámoš (který má navíc jen jednu) nemá - není tam žádnej padouch ani žádný vážnější příběh v pozadí. Ono to vlastně ani nejde, protože Saiki má těch schopností tolik a jsou tak šíleně silné, že je téměř jako Bůh. I přes tuto omnipotentnost rozhodně nemůže řešit vše lusknutím prstu (což by mimochodem asi byla pro diváka děsná nuda), ale musí si pomáhat důvtipem a pečlivým plánováním - neboť chce schopnosti přede všemi tajit a nechce žádným způsobem vyčnívat. Seriál mi svou hutností a spádem trochu připomínal Gintamu (no, nevím, zda je to opravdu dobré srovnávat -- spíš jde o to, že Gintama je druhý téměř čistě komediální seriál, který znám - jak už jsem psal, komedie záměrně nevyhledávám), na rozdíl od ní k pochopení vtipů není potřeba žádných znalostí japonských reálií a hlavně, tento seriál není tak uřvaný. Komentující hlas hlavního hrdiny je sice vtipný, ale zároveň velmi klidný a nad věcí. Z Gintamy občas člověku třeští hlava, jak tam všichni řvou. () (méně) (více)

Monoxid

Toto je vlastně parodie na smršť seriálů s OP superhrdiny, mimozemšťany, vojáky v utajení... doplňte si sami. Saiki se snaží zapadnout. Chce, aby si ho nikdo nevšiml, chce vystudovat střední s průměrným skóre a chce v klidu pojídat kávové želé. A je pro to ochotný obětovat cokoli... Většinu času maskuje a napravuje, co sám způsobil, zbytek času napravuje, co způsobili jeho šílení spolužáci (najdete tu v přemrštěné podobě skoro každý stereotyp). Vidím, že se to tu s velkou slávou nesetkalo. Inu, zda je to zrovna váš šálek kávového želé zjistíte pouze tak, že se mrknete na první epizodu... (Na MAL to má 82%) ()

Víteček

Yare Yare. Komediální seriál parodující hlavně na začátku spoustu klišé v jiných anime. Nejsem ani nějaký expert, který by měl nakoukány desítky anime a přesto jsem přesně věděl, jaká témata jsou parodována. A většinou jsem se dost pobavil. Sledoval jsem to ve formě 20 minutových epizod na Netflixu a myslím, že většinu času to fungovalo dobře. Bylo to hezky parodické, ale často i vtipné samo o sobě a s dobrým komickým načasováním. Jasně, není to vždy trefa do černého, ale častěji se dostavilo pobavení, než trapné rozpaky. Postupem času, hlavně ve druhé řadě už to nepřinášelo tolik nových zajímavých nápadů, bylo tam větší množství zdaleka ne tak dobrých segmentů a častěji se to opakovalo, ale pořád to nebylo špatné. První řadu bych ohodnotil 4*, druhou spíš 3* ale jako celek jsme spokojen, tudíž celkově za 4*. ()