Epizody(4)

Jde o filmové ztvárnění osudů někdejší první dámy USA, Jacqueline Kennedyové, ze které se po atentátu na jejího manžela, prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, v životě po Camelotu stává Jackie O. (Film+)

fabecc1222

Už ani původní Kennedyové na mě onehdá na ČT tolik nezapůsobili. Tady mě nalákala ke sledování hlavně přítomnost Matthew Perryho, kterého už není v posledních letech moc vidět, a tady zas tedy pro změnu zabírá velkou část obrazovky... Určeno asi převážně pro USA publikum, které se více orientuje v dané problematice. Pro nezaujatého Evropského diváka je to klasické konverzační drama bez větší přidané hodnoty. ()

rikitiki

Ve srovnání s první řadou, druhá působí unaveněji a stereotypněji. Hlavní důraz je na Jackie, kterou tvůrci vykreslili jako světici nadpozemských kvalit. Přesto, kupodivu, vždy závislou na podpoře a úsudku mužů okolo ní. Zajímavé - pokus o portrét nezávislé ženy způsobem, který ji zobrazuje jako maximálně závislou. Zajímavěji působí osudy posledního žijícího syna klanu - Edwarda. Patrně proto, že ho ukazují jako - na rozdíl vždy perfektní Jackie - sice nesympatickou, přesto aspoň lidsky ukázanou postavu. Za některé dialogy by se styděla i soap opera. ()