poster

Moonlight

 • USA

  Moonlight

 • Slovensko

  Moonlight

Drama

USA, 2016, 111 min

Režie:

Barry Jenkins

Scénář:

Barry Jenkins

Kamera:

James Laxton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sheen
  ***

  To je ten zázrak co dostal sošku? Letos to bylo opravdu vtipné. Viděl jsem 6 z 9 nominovaných filmů a všechny byly lepší než tento :)(27.2.2017)

 • MontyBrogan
  ***

  Matka feťáčka+otec neznámy=zakríknutý dealer. Tento odtieň čiernej sme tu hádam ešte nemali. A tak šup ho rovno na oscary. Netradičný komorný film, ktorý má niečo do seba, ale netreba to znásilňovať.(20.2.2017)

 • H34D
  ***

  První třetina otevře sympatickými charaktery v zajímavém prostředí, které dává vyniknout chvílím pohody i pichlavosti reality. Druhá třetina začíná dávat najevo, že cílem filmu není realistické mapování černošské subkultury, ani života v chudinské čtvrti, naopak v Moonlight jde o jakousi přiteplenou emocionální cestu (nic proti gayům) jednoho čokoládového bubáčka se zaraženými větry. Poslední třetina je pak jednoduše úplně mimo - lacinný zvratek vykonstruovaný jen za účelem lovu ocenění. Pokud takový lov bude úspěšný, znamená to, že s naší společností je opravdu něco v nepořádku... 5/10(8.2.2017)

 • StarsFan
  ****

  Past na Oscary? Asi ano. Jenže taky precizně natočené drama s chytře vystavěným příběhem, který se odehrává ve třech časových osách a řadu významných momentů úmyslně nezobrazuje. Trojice Alex Hibbert, Ashton Sanders a Trevante Rhodes dokázala nesmělost, nejistotu a nemluvnost vystihnout tak přesvědčivě, že jsem v nich Chirona viděla bez ohledu na měnící se podíl svalové hmoty, a James Laxton by si za kameru a umění najít krásné modro-fialové tóny na černošské kůži nějakou tu cenu jistojistě zasloužil. Můj jediný problém s Moonlight tedy nakonec spočívá v posledním aktu, od kterého jsem po zvratu ze středoškolské fáze přece jen čekala něco víc. Snad jasnější odpovědi na otázky z předchozích částí, snad větší náhled do Chironova života, snad výraznější katarzi.(25.2.2017)

 • zlabus
  ***

  Rozhodně ne špatné, jen poněkud tuctové bez silnějšího závěru. Dojem, že jsem podobných filmů viděl desítky mi divácký zážitek přeci jen poněkud kazí. 70%(6.2.2017)

 • - Scéna, ve které učí Juan malého Chirona plavat, je autentická. Mahershal Ali opravdu učil Alexe R. Hibberta plavat. Až do této scény Hibbert plavat neuměl. (monaMis)

 • - Mahershala Ali (Juan) a Janelle Monáe (Teresa) se společně objevili ve dvou filmech z roku 2016, které byly oba nominované na Oscara. Tím prvním bylo Moonlight, kde si společně zahráli pár, a druhým byla Skrytá čísla (2016), v nichž se společně také objevili v několika scénách. (hansel97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace