Legenda o Jiřím a drakovi

George und das Ei des Drachen

Legenda o Jurajovi a drakovi

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Romantický

USA / Německo / Velká Británie, 2004, 88 min

Slušně odvedená práce. Příběh docela jasně definovaný, trocha klišovitý, hodně špatně vyrobený (na dobu vzniku 2004) 3D drak, ale jinak pár docela známých herců. Pro děti asi 4-5 hvězdiček. Pro nenáročného diváka tak 4. Pro někoho kdo se chce soustředit jen na film 3.(29.4.2006)

Tohle je hlavně komedie. Film je tak špatný až je dobrý. Nejspíš vhodné i pro malé děti, které se tak mohou nacvičit v hledání chyb v uváhách a událostech (např. : rybář může chytit co hodíš do rybníka, takže tam to neschováš). Nečekej Luis De Funése, spíš se připrav, že to budeš ty, kdo si bude tropit žerty (třeba ti to zlepší náladu či sebevědomí) - tož, interaktivní zábava. ___ Spousta scénáře se dělala z recyklovaného papíru, ale některé mi přišli dobré (kdo byl sakra ten třetí rytíř na konci ...) a jiné by mohli být kdyby to (nejpíš) nebrali vážně. ... Sestřičku, co otevřela dveře zapetlicované mečem, a pak ho držela, bych poslal ať si princeznu hledá sama; princezniny "Provdám se jen z pravé lásky" mě nechali na pochybách jestli to ta holka má v hlavě porovnaný tak jako pod suknem a.t.d. ___ DOPORUCENO ___ Přijde mi že to je komedie ze staré školy, se záměnami, zkouškami a náhodami. Zde jsou hlavně ty náhody, přišli mi směšné. Mnohem propracovanější je http://www.csfd.cz/film/5584-oskar-oscar/ a pohádková je http://www.csfd.cz/film/236216-gamers-the/ či http://www.csfd.cz/film/253864-gamers-dorkness-rising-the/ .(22.12.2009)

Kdyby nebyl v hlavní roli James Purefoy, bylo by to za míň. Příjemné obsazení a příjemný výsledek.(15.11.2009)

Dobrodružný/Akční/Fantasy/Romantický... Proč to mlžení, proč nepoužít to jediné odpovídající slovo: pohádka? Pohádka s nečekaně slušným obsazením a očekávaně průhledným scénářem. Není to však jen předvídatelnost, co "Jiřímu a Drakovi" podráží ne úplně chromé nohy: počítačoví draci jsou docela průser, ale u TV produkce se to přežije. Ovšem film se tolik snaží zalíbit dětským spectatorům, až to dospěláka lačnícího po temné fantasy krká. Hned na začátku je divák uvítán kinder vypravěčem, co zasáhne i do děje (samozřejmě pouze v rámci vnucování se publiku 12-, chlapeček je totiž postava těžce nadbytečná). Ještě před úvodními titulky se máme plácat do stehen mnichovi, prchajícímu před pronásledovateli na skateboardu. Hlavní hrdinové při soubojích "vtipně" hláškují, nepřátele likvidují kůůl efektně a prakticky bez krve, princezna pár chvaty zažene na útěk trojici vzrostlých neandrtálců... Nebudu to rozmazávat, prostě jsem moc stará, aby mě křečovitá snaha o humor přiměla k smíchu, namísto otráveného vzdychání nad infantilní nejapností. Jinak dobrý, měla jsem to vidět před 20-ti lety a možná bych zažila svůj první orgasmus. 60%(6.9.2010)

• 666teen

Někdo asi natočil slabší chvilky z Purefoyova šermířského tréninku na Solomona Kanea, doplnil je záběry na protivnou, anorektickou vedoucí bufetu (prej princezna!) a ukecal Hříšného Kance Patrika a několik dalších umělců, aby odhuhňali jakési repliky. Rumburak ve střižně pak přidal malovaného draka, který jen zaštěkat a vytvořil tím fantasy jako stvořenou pro vysílání mezi Šehrezádou a Pitevnou v Morové ohradě.(27.2.2011)

• - Juraj (James Purefoy) podáva ruku chlapcovi Rinovi, potom ju zvesí dole. Nasleduje záber zozadu, kde má ruku opäť hore. (Methodix)