Legenda o Jiřím a drakovi

Legenda o Jurajovi a drakovi

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Romantický

USA / Německo / Velká Británie, 2004, 88 min

• Nettrass

Začátek je celkem na draka. Princezna úchylná na velké ptáky zvané drak a jejich vejce. Navíc jí vůbec nedošlo, že největší drak jsem já, vejce mám dokonce čtyři ( z toho dvě v chladničce ) a ještě mám slona. Jenže princezny jsou taky na draka a ona sáhla po vošoustovi ze seriálu Řím, čímž mne i ostatní mužské osazenstvo ČSFD hanebně vynechala. 50%(8.9.2014)

Nebudete-li čekat od této historické fantasy pohádce nic víc, než zaplácnutí sobotního odpoledne nečím jiným než je plastelína, nebudete čelit zklamání. 55% je adekvátních.(22.6.2013)

Pěkný fantasy, který je místy nechtěně vtipný a místy parádní. Drak mi přišel nic moc a v tomto směru je pro mě furt best Dračí srdce. Obsazení je povedené a Purefoy je v hlavní roli dobrá volba. Efekty jsou spíš průměrný a nepřináší nic zajímavého. Hudba stylu filmu sedla. Za mě 70% :)(18.3.2014)

"Vy se znáte ??" - "Já a matka představená jsme přátelé již mnoho, mnoho let.." - "Jedno mnoho by snad bohatě stačilo !!" ;)(23.8.2015)

Úplně netypicky typická pohádka, který by měl každej odpustit to, že je to ve skutečnosti průjmová záležitost. [DVD](10.3.2008)