Legenda o Jiřím a drakovi

George und das Ei des Drachen

Legenda o Jurajovi a drakovi

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Romantický

USA / Německo / Velká Británie, 2004, 88 min

"Vy se znáte ??" - "Já a matka představená jsme přátelé již mnoho, mnoho let.." - "Jedno mnoho by snad bohatě stačilo !!" ;)(23.8.2015)

Bohužel silně nízkorozpočtová fantasy pohádka, kde se z pokusů o zevtipnění děje stávaj dost trapný situace a celkově celej příběh stojí za dost velký hovno. Nicméně tady Patrick Swayze prožívá zmrtvýchvstání a zase nemůžu říct, že bych se nudil, jen prostě nejde nevidět, že je to strašná kravina, ale koho to sere, když je tam rozkošná Piper Perabo a pobaví to(29.12.2007)

Soundtrack Gast Waltzing: 1. Intro [1:55] 2. Titles [0:45] 3. Celtic Monk [2:21] 4. Coming Home [3:14] 5. Village Cabillo [2:02] 6. Dragon Horn [0:47] 7. Search Loona [1:20] 8. Battle of the Pics [3:34] 9. George and the King [1:52] 10. Cave [2:54] 11. Meet Princess [3:07] 12. Egg Roll [1:33] 13. Hunt Cabillo [2:28] 14. Monastery [1:21] 15. George Sad [2:00] 16. Kidnap [0:54] 17. Rescue Princess [3:19] 18. Heroes [1:48] 19. Battle and Birth [3:45] 20. Last Battle [4:55] 21. The Dragon [1:07] 22. George and the Dragon [3:56] 23. Last Ride [1:18] 24. Love [1:37] 25. It Will Always Be You [5:30(7.5.2011)

Komediální fantasy nikdy moc nadšení na první pohled nevzbudí, obzvláště pokud je natočená v koprodukci Německa a Lucemburska. Ale když už se odvážíte do toho jít a dát Legendě o Jiřím a drakovi šanci, respektive pokud se přenesete přes béčkovost, která kouká z každého okénka tohoto devadesátiminutového spektáklu, extrémně digitální draky, znuděného hlavního hrdinu, nesympatickou hrdinku a nevýrazného záporáka, který vám tak dlouho bude připomínat hodně obtloustlejší verzi Patricka Swayzeho, až se podíváte na přebal a zjistíte, že je to Patrick Swayze, můžete se u něj i docela dobře bavit. Příběh vypadá, jakoby vypadl z prvního Shreka. Chlap nevěří na draky, přijde do království, kde princeznu zřejmě unesl drak, a on se rozhodne, že ji vysvobodí. Jenže princezna o takového vandráka nestojí a po docela milém drakovi zůstalo vejce, jenže láska a odvaha zvítězí. Místo Farquada je tam Patrick Swayze, místo Oslíka malý kluk, některé scény vykrádají Robina Hooda: Krále zbojníků a vůbec to celé vypadá jako kompilace mnoha jiných filmů. Jenže, světe, div se, nevadí to... Tvůrci evidentně tušili, že s tím minimem financí z toho filmu dalšího Pána prstenů nevymlátí, takže si uvolněné natáčení (jak dokazují nepovedené záběry během titulků) i užívali.(15.11.2005)

Patrick Swayze v komediální fantasy s bizarním scénářem a ještě bizarnějšími scénami (Jiří prozkoumává obří hromadu dračích výkalů, přesouvání dračího vejce)?:) K tomuhle filmu se musí jednoduše přistupovat s nadhledem.(28.12.2007)

• - Juraj (James Purefoy) podáva ruku chlapcovi Rinovi, potom ju zvesí dole. Nasleduje záber zozadu, kde má ruku opäť hore. (Methodix)