Legenda o Jiřím a drakovi

George und das Ei des Drachen

Legenda o Jurajovi a drakovi

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Romantický

USA / Německo / Velká Británie, 2004, 88 min

Tohle je hlavně komedie. Film je tak špatný až je dobrý. Nejspíš vhodné i pro malé děti, které se tak mohou nacvičit v hledání chyb v uváhách a událostech (např. : rybář může chytit co hodíš do rybníka, takže tam to neschováš). Nečekej Luis De Funése, spíš se připrav, že to budeš ty, kdo si bude tropit žerty (třeba ti to zlepší náladu či sebevědomí) - tož, interaktivní zábava. ___ Spousta scénáře se dělala z recyklovaného papíru, ale některé mi přišli dobré (kdo byl sakra ten třetí rytíř na konci ...) a jiné by mohli být kdyby to (nejpíš) nebrali vážně. ... Sestřičku, co otevřela dveře zapetlicované mečem, a pak ho držela, bych poslal ať si princeznu hledá sama; princezniny "Provdám se jen z pravé lásky" mě nechali na pochybách jestli to ta holka má v hlavě porovnaný tak jako pod suknem a.t.d. ___ DOPORUCENO ___ Přijde mi že to je komedie ze staré školy, se záměnami, zkouškami a náhodami. Zde jsou hlavně ty náhody, přišli mi směšné. Mnohem propracovanější je http://www.csfd.cz/film/5584-oskar-oscar/ a pohádková je http://www.csfd.cz/film/236216-gamers-the/ či http://www.csfd.cz/film/253864-gamers-dorkness-rising-the/ .(22.12.2009)

Slušně odvedená práce. Příběh docela jasně definovaný, trocha klišovitý, hodně špatně vyrobený (na dobu vzniku 2004) 3D drak, ale jinak pár docela známých herců. Pro děti asi 4-5 hvězdiček. Pro nenáročného diváka tak 4. Pro někoho kdo se chce soustředit jen na film 3.(29.4.2006)

Slabšia rozprávka pre deti a mladistvých, neoslní ničím, vôbec neprekvapí. Jediné čo poteší je herecké obsadenie. Mal som radosť iba z Duncana a Vlala Kilmera, ktorý sa však objavil len na pár sekúnd. Patrick Schwayze ma nepotešil, myslím, že mu úloha veľmi nepasovala. Čakal som, že aspoň drak bude lepšie spracovaný, ale chyba, aj v Dračej búrke boli draci na lepšej úrovni. Dej je pomerne dosť slabý a nezaujímavý. Je to len taká rozprávka určená pre TV. Je to presne medzi 2 a 3*, ale vďaka Duncanovi sa prikláňam k 3. 50%(11.4.2008)

• Jacinda

Kdyby ty boje nebyly trapné a v případě princezny ještě nereálné, bylo by to o hvězdu víc. Protože žádná holka na světě, pokud nemá aspoň nějaký ten pásek s aikida, karate, juda.... nikdy nepřepere tři chlapy, ještě takové barbary...Pozn.: scéna před jeskyní, jak se k banditům přibližuje Lunna s klackem, je přímo směšná. Dostala se k nim na dva metry blízko, aniž by ji slyšeli. I v normálním prostředí nereálné, natož v lese...(1.2.2009)

Nebudete-li čekat od této historické fantasy pohádce nic víc, než zaplácnutí sobotního odpoledne nečím jiným než je plastelína, nebudete čelit zklamání. 55% je adekvátních.(22.6.2013)