Legenda o Jiřím a drakovi

George und das Ei des Drachen

Legenda o Jurajovi a drakovi

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Romantický

USA / Německo / Velká Británie, 2004, 88 min

Tvůrci se očividně bavili o něco víc než diváci, ale i tak je to docela zábava a dokazuje, že Swayze ještě nepatří do starého brnění! A kdyby mě někdo před 8 roky řekl, že Patrik Swayze bude hrát v Lucemburském filmu asi bych se mu vysmál.(18.10.2006)

Jame Purefoy sympaťák, Piper Perabo roztomilá, drak ne zcela povedený, pohádka slušná.. Patrick Swayze vůl (zabraňuje tomu, abych dal o hvězdu víc)..(31.3.2009)

Dobrá ... drak byl mizerně odvedený, ale špinavé exteriéry a vtipné dialogy s několika známými herci mne nakonec přesvědčili, že i když jde o německou koprodukci, tak vliv britského cítění je silnější ... jen je škoda, že třeba Val Kilmer neměl víc prostoru :)) každopádně na odpočinkový promítací večer je to OK :)(8.3.2008)

Soundtrack Gast Waltzing: 1. Intro [1:55] 2. Titles [0:45] 3. Celtic Monk [2:21] 4. Coming Home [3:14] 5. Village Cabillo [2:02] 6. Dragon Horn [0:47] 7. Search Loona [1:20] 8. Battle of the Pics [3:34] 9. George and the King [1:52] 10. Cave [2:54] 11. Meet Princess [3:07] 12. Egg Roll [1:33] 13. Hunt Cabillo [2:28] 14. Monastery [1:21] 15. George Sad [2:00] 16. Kidnap [0:54] 17. Rescue Princess [3:19] 18. Heroes [1:48] 19. Battle and Birth [3:45] 20. Last Battle [4:55] 21. The Dragon [1:07] 22. George and the Dragon [3:56] 23. Last Ride [1:18] 24. Love [1:37] 25. It Will Always Be You [5:30(7.5.2011)

Místy neuvěřitelně absurdní scény, ale v žánru fantasy (pseudo)historické pohádky pracující opravdu osobitě s legendou o svatém Jiří akceptovatelné... Navíc se jedná o film slušně obsazený a Jamesi Purefoyovi to v brnění opět opravdu sluší.(18.6.2010)

• - Juraj (James Purefoy) podáva ruku chlapcovi Rinovi, potom ju zvesí dole. Nasleduje záber zozadu, kde má ruku opäť hore. (Methodix)