Legenda o Jiřím a drakovi

Legenda o Jurajovi a drakovi

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Romantický

USA / Německo / Velká Británie, 2004, 88 min

• 666teen

Někdo asi natočil slabší chvilky z Purefoyova šermířského tréninku na Solomona Kanea, doplnil je záběry na protivnou, anorektickou vedoucí bufetu (prej princezna!) a ukecal Hříšného Kance Patrika a několik dalších umělců, aby odhuhňali jakési repliky. Rumburak ve střižně pak přidal malovaného draka, který jen zaštěkat a vytvořil tím fantasy jako stvořenou pro vysílání mezi Šehrezádou a Pitevnou v Morové ohradě.(27.2.2011)

Není to žádný zázrak, což se dá rozhodně čekat a i když autoři věděli, že žádný zázrak nezplodí, hrdě se do toho všeho opřeli a nechali vzniknout fantasy příběhu, s komediální vsuvkou, která mě docela potěšila, ale beztak mi to všecko přišlo, jako by to ušili pro děti, protože je to chvílemi docela nesmysl, a hudba se do toho všeho vůbec nehodí. Pokus se známými herci, kteří zahráli, co uměli s průměrnými efekty. Prostě jednoduchý průměrný film na nedělní odpoledne, tak mi to všecko příjde. Tak nějak na jedno brdo.(21.4.2005)

Především to není legenda, ale film, kde je Jiří a drak, přesněji dva (dva draci nikoli Jiří). Jiří je krásný, ušlechtilý, moudrý, hotový světec, jenže o nějakou svatost tu nejde. Princezna je zrzavá. O jejím půvabu či nepůvabu, inteligenci či sympatičnosti se nedokážu vyjádřit, protože všechny tyhle vlastnosti má ode zdi ke zdi během minuty - ano i ne. Padouch je padouch až ve finále a maurský přítel je evidentně společně s bratrem Bernardem relikt z jiného filmu, konkrétně z Robina Hooda. Drak je slabý odvar toho z Dračího srdce. Piktové jsou z počítačové hry, odhaduji to na Diablo 2. A samotný závěr je ze zlého snu. Nicméně jako pohádková parodie s hezkým hlavním hrdinou to může posloužit i opakovaně.(1.11.2011)

Úplně netypicky typická pohádka, který by měl každej odpustit to, že je to ve skutečnosti průjmová záležitost. [DVD](10.3.2008)

• Gilmour93

Hříšný kanec, Piktové s flanelkama ze sekáče, legendární Jirka, co má na hrudi v erbu jelena s televizními anténami, jeden digitální triceratops postrádající vejce a krev měnící se ve víno.. Rozjuchaná pohádka, u které se všichni zúčastnění nejspíše královsky bavili - já však ne. Kdyby ji uvedl Muf ve Studiu kamarád, byl bych asi shovívavější, takhle se mi zdálo, že největším mučedníkem legendy je samotný divák a jeho zcela zcestná očekávání. James Purefoy by měl vzhledem k charakteru svých rolí už pouvažovat o členství v nějaké skupině historického šermu..(24.6.2013)