poster

Legenda o Jiřím a drakovi

 • USA

  George and the Dragon

 • Německo

  George und das Ei des Drachen

 • Slovensko

  Legenda o Jurajovi a drakovi

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Romantický

USA / Německo / Velká Británie, 2004, 88 min

 • kombajn
  ***

  Slušně odvedená práce. Příběh docela jasně definovaný, trocha klišovitý, hodně špatně vyrobený (na dobu vzniku 2004) 3D drak, ale jinak pár docela známých herců. Pro děti asi 4-5 hvězdiček. Pro nenáročného diváka tak 4. Pro někoho kdo se chce soustředit jen na film 3.(29.4.2006)

 • depony
  ***

  Dobrá ... drak byl mizerně odvedený, ale špinavé exteriéry a vtipné dialogy s několika známými herci mne nakonec přesvědčili, že i když jde o německou koprodukci, tak vliv britského cítění je silnější ... jen je škoda, že třeba Val Kilmer neměl víc prostoru :)) každopádně na odpočinkový promítací večer je to OK :)(8.3.2008)

 • Shakers
  **

  Ale hej dá sa to. Nie je to žiadna vyhrá (hlavne tie efekty), ale keď vám herci padnú do oka (Purefoy, Duncan, Perabo, Swayze) nebudete sa nudiť. Vlastne pri takej krátkej stopáži sa to až tak moc nedá. Bavila ma výprava, kostýmy a dobová atmosféra, ale všetko čo je v žánri napísané tu moc nefunguje. Jedine tak ta akčná stránka šmrncnutá s tým dobrodružstvom lebo romantika a humor tu vlastne nefunguje vôbec. A fantasy a drak ? Ten vyzerá najlepšie asi len na plagáte. Na jedno pozretie sa to dá, Purefoy a Duncan sú sympaťáci, ale najviac čo ma pobavilo boli nepodarené scény v záverečných titulkoch, tak to hneď nevypínajte. 50% - 2*(17.11.2015)

 • Fallen_One
  **

  Výprava, přírodní scenérie a kostýmy dobré, ale příběh nic moc a opět spousta klišé, které jinak zajímavý námět krapet sráží. To i dračí doupě 2 mělo lepší zápletku.(15.11.2009)

 • Lavran
  ***

  Patrick Swayze v komediální fantasy s bizarním scénářem a ještě bizarnějšími scénami (Jiří prozkoumává obří hromadu dračích výkalů, přesouvání dračího vejce)?:) K tomuhle filmu se musí jednoduše přistupovat s nadhledem.(28.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace