poster

Gojira-Minira-Gabara: Oru kaijű daishingeki

 • anglický

  Godzilla's Revenge

 • anglický

  Godzilla, Minilla, Gabara: All Monsters Attack

 • anglický

  Attack All Monsters

Rodinný / Sci-Fi

Japonsko, 1969, 70 min

Režie:

Iširó Honda
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spinosaurus
  *

  Zatímco Fukuda Godzillu znásilnil opakovanými záběry, hloupostí a infantilitou, tohle je vyloženě kudla do zad od jejího tvůrce. Těžko říct, zda mě více vytočil tenhle díl, nebo Godzilla vs. Megalon, ale celkově se dá říct, že ten Fukudův, protože tenhle film je takový omyl, že ho skoro jako Godzillu ani nepočítám. Spíš jako jakýsi spin-off pro děti. Těžko lze vůbec něco hodnotit. Děj kolem chlapce mě vzhledem k tomu, že se koukám na Godzillu vůbec nezajímal, je tu pár záběrů z minulých dílů, které jsou použity rozhodně lépe, než jak to dělal Fukuda, ale co je nejhorší, byly kostýmy. Kostým Gabary je neskutečně špatný a levný, že je to i na Godzillí film dost silná káva. A ty otvory na krku pro oči? Co to mělo být?! Vždyť tohle byl oblek z Power Rangers a nikoliv z japonského "velkofilmu"! Naprostým fiaskem je potom působení Minilly. K tomu už bylo řečeno celkem dost. Piští, mluví, mění velikost atd. Víc k tomu nelze dodat.(21.3.2013)

 • corpsy
  *****

  Áno je to infantilné a keď som to sledoval, aj ja som bol ešte len decko. Ale ostalo to vo mne tak zakorenené, že proste menej ako 5* nemôžem dať. Snímky spoločnosti Toho ma sprevádzali takmer celý školou povinný život.(26.3.2011)

 • xxmartinxx
  *

  Tak tenhle film je mrtvý už po titulcích. Naštěstí to došlo i tvůrcům, kteří tu agónii alespoň nenatáhli přes sedmdesát minut. Asi už chtěli domů. Nedivím se. Nejdivnější na tom je, že nejde o dílo filmařů, kteří původního Godzillu nepochopili, že za tím stojí pořád ten samý Honda, tudíž to podbízení a odklon k rodinné zábavě nemůže být jen tak smetený ze stolu.(24.5.2014)

 • ledzepfan
  **

  No-tohle jsem dloouho odkládal protože zvěsti co se o (ne)kvalitě toho filmu šuškají jsou strašidelné..A ehmmm-co na to říct..? Všechno je to víceméně pravda. Infantilita a nevkus je ještě o level dál než fukudovy blázniviny a člověk vůbec nechápe jak něco takového může mít na svědomí sám mistr Honda. Naštěstí je zde jistá útěcha v tom, že celá ta godzziloidní dějová linka se vlastně odehrává v představách malého kluka, takže to nelze brát jako relevantní a jakkoliv určující součást godziilovské série. Navíc, ta v reálu se odehrávající linka má jisté náznaky dobré filmařiny a co já vím-třeba ta nosná myšlenka filmu je pro děcka přínosná a poučná.... Určitě nejhorší film ve kterém se Godzilla ukázala, ale i tak bych to úplně nezatracoval.(2.5.2014)

 • Max-Wesslo
  *

  Godzilla´s Revenge je mnohými fanoušky této kultovní série považován za vůbec ten nejhorší film. A přestože jsem viděl zatím jen jeden, musím konstatovat, že je to minimálně horký kandidát na tento post. Ichiro je mladý školou povinný kluk, jehož rodiče tvrdě pracují a nemůžou se mu věnovat tak, jak by si sám přál. A tak sní velice živé sny o ostrově Monster Island a příšerách tento ostrov obývajících. Ve svých snech se zkamarádí s Minyou, synem samotné velké Godzilly (který mu mimochodem "zachrání" život). V rámci Ichirových snů uvidíme několik soubojů, které podle mě vypadají ještě o něco lépe než v prvním mnou viděným filmem s dílny Hondy (Kaijű sôshingeki). Ovšem to je snad jediné pozitivum tohoto snímku. Samotný Minya vypadá opravdu trapně, dokonce ani nevyluzuje ty roztomilé "godzillí" zvuky, ale mluví lidskou řečí. A celým filmem se navíc prolíná podle mě dost zbytečný příběh o dvou lupičích, schovávajících se na útěku z banky, se kterými se Ichiro utká, posilněn radami malé godzillky. Je mi jasné, že tenhle film byl určen pro malé děti, ale i tak to nemá na více než jednu hvězdičku. Mimochodem viděl jsem to s anglickým dabingem, který byl naprosto otřesný, takže radím sehnat si to raději v japonském originále s anglickými titulky.(29.9.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace