poster

Godzilla - Útok z neznáma

 • Japonsko

  Kaijű daisenso

 • anglický

  Godzilla Vs. Monster Zero

 • anglický

  Invasion of Astro-Monster

Sci-Fi

Japonsko, 1965, 93 min

Režie:

Iširó Honda

Hudba:

Akira Ifukube
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JFL
  ***

  V pořadí šestý film v němž se objevil legendární ničitel japonské zástavby Godzilla představuje pro vývoj žánru japonských filmů s monstry zásadní změnu. Filmy se stávají především nenáročnou únikovou zábavou, kde prim hrají speciální efekty a fantastická prostředí nepoznaných (v tomto případě mimozemských) světů. Hlavní atrakcí však stále zůstávají monstra. V Útoku z neznáma producenti postavili Godzillu a taktéž populárního Radona proti strašlivé tříhlavé příšeře nazvané King Gidora (všichni tři se utkali již v o rok starším filmu). Godzilla samozřejmě ze všech tří monster dostává největší „herecký“ prostor. Útok z neznáma pro ni znamenal obrat od hrozivé příšery k miláčkovi převážně dětského publika. V mnohých scénách gigantický ještěr figuruje coby vlastenecký artikl (obzvláště v záběrech s horou Fudži) a současně se stává i objektem soucitu a vlídnosti ze strany lidských hrdinů. Měnícímu se věkovému průměru diváků odpovídá komiksová stylizace chování, pohybů a mimiky Godzilly převzatá z dobových animovaných seriálů. (původně napsáno pro obal DVD společnosti Filmhouse)(14.8.2008)

 • Xeelee
  ****

  Na tomhle zábavném zábavném béčkovém dílku mě asi nejvíc překvapily propracované a často i mechanické kulisy a rekvizity a záběry letu lodi vesmírem vypadaly kupodivu velmi realisticky. Příběh je neuvěřitelně překombinovanej, herci toporní a nějaký hlášky naprosto stupidní, ale jako celek to překvapivě funguje. Naprosto mě odrovnal vtípek(?) s obrácením lodi o 180 ° ve stavu beztíže při prvním letu na planetu X :-D No a pak ten ochránce dam, svíjející se Xané, geniální monstra v čele s Gojirou a jejich bránici cupující bitky… Perfektní!(7.9.2009)

 • Orlau32
  ***

  Tato Godzilla měla to štěstí, že se natáčela v r.1965, takže trh ještě nebyl tak přesycen různými kravinami. Navíc filmové triky zde byly lepší než u Godzilly z pozdějších let.(29.9.2007)

 • BigDeal
  ***

  Otrasní 60's mimozemšťania (prečo si vtedy všetci mysleli, že mimozemské civilizácie nemôžu mať vkus?) boli nakoniec znesiteľnejší ako som čakal, no napriek tomu ma mrzelo, že odobrali značný čas Godzille a jej kamarátom. Lebo síce ničenie superinteligentnej formy života zvukom je fajn, no ten záverečný boj monštier, to je jednoducho zlato!(5.4.2015)

 • Lima
  ***

  7) GODZILLA vs MONSTER ZERO (1965)__ORIGINAL SHOWA SERIES 1954-1974__Lehce do sci-fi hávu laděná Godzilla. Téměř veškerý děj se tentokrát točí kolem mimozemšťanů z planety X (nacházející se u Jupitera), kteří jsou terorizováni Kingem Ghidorahem (zde Monstrum Zero), trojhlavým drakem, šlehajícím paprsky a ničícím vše, co mu přijde do cesty. Za návod na superlék na všechny nemoci "půjčí" pozemšťané X-anům na pomoc Godzillu s Rodanem, kteří se utkají ve velké "historické" bitvě. Ta spočívá v komickém metání šutráků po sobě, Ghidorah je poražen a Godzilla může spustit TANEC VÍTĚZSTVÍ. Kdyby vás zajímalo, jak takový tanec vypadá, nuže: Godzilla skáče, při jednom skoku překříží nohy, při tom jedna ruka bouchne do břicha, druhá zamíří ke spánku, jako když salutuje voják. Při druhém skoku si nohy a ruce vymění strany atd. V ději nastane ještě několik zvratů a nakonec ke slovu přijde i vynálezce Tetsuo a jeho přístroj, jehož zvuky zparalyzují mimozemšťany. Pokud Vám ničení mimozemšťanů za pomocí jim nepříjemných zvuků něco připomíná, pak ano, máte pravdu - film Tima Burtona MARS ÚTOČÍ. Celkově vzato: málo Godzilly, hodně ufounů a méně zábavy na účet tvůrců.(9.12.2010)

 • - Tento film je v chronologickom poradí šiestym filmom s tematikou Godzilly. (dyfur)

 • - Tento film sa stal jednou z hlavných inšpirácii režiséra Tima Burtona pre jeho film Mars útočí! (1996). (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace