Tráva - dějiny hulení (festivalový název)

• Kanada

Dokumentární

Kanada, 1999, 79 min

Ron Mann

Robert Fresco

Režie: Ron Mann. Pěkný a hlavně zábavný "dokument", který má veeelmi speciální střih a zřejmě nenápadně manipuluje s historií a fakty, což mi ale moc nevadí - jde tu především o ty naprosto úžasné scény ze starých filmů. Uplně nejvíc mě dostal paranoidní kuřák marihuany z kultovního filmu Reefer Madness (1936), který se šíleným zábleskem v očích nařizuje ženě u klavíru: Hrajte rychleji...rychleji...ještě rychleji...hrajte rychleji! Já vím co chcete..chcete mě zabít! :D PS: co se týče "kinejova" komentáře: objektivní dokument to teda vážně moc není a film se SNAŽÍ říct názor - jen nám promítá staré materiály, což je ale ještě komentováno Woody Harrelsonem(21.5.2008)

Jo v minulym stoleti to v americe nemeli jednoduchy :)(30.7.2010)

Mám doma dva pytle. V jednom je heroin, pervitin a spoustu jiných sra*ek. V tom druhém skladuji pivo, rum, cigára a trávu. Kdokoliv se může pokusit přesvedčit mě o tom, že bych měl obsahy pytlů změnit.(18.3.2008)

Výbrorný objektivní dokument o hisotrii hulení v Americe. Nejlepší jsou propagační materiály natočené vládou. opravdu výplach, naše československé filmové týdeníky jsou proti tomu hadr. Úplná dikatura. A to nemyslim ironicky. Jsem rád, že v takové zemi jako je Amerika, nemusím žít. Jsem přesvědčen, že jsme momentálně více svobodná země. Obdobím hulení jsem si taky prošel, a mám k němu určité výhrady, ale to co provadí testosteronem přetékající americká vláda je fakt až moc. Film se nesnaží říct žádný názor, jen nám promítá staré materiály.(4.12.2006)

Zajímavý dokument o boji americké vlády proti marihuaně. Dokument je trochu kampaň za marihuanu, ale to mu neubírá na zajímavosti a obsahuje řadu informací. Jsem vcelku rád, že u nás jsem si mohl experimentem s trávou projít bez perzekuce státem. Můj dnešní názor je takový, že marihuana je prostě droga jako všechny ostatní, stejně jako cigarety a alkohol. Její využívání musí být spojeno s hlubokou znalostí a ne módním trendem následovaným fyzickou závislostí. To ale neznamená, že je třeba je třeba je zakazovat zákonem.(19.9.2007)