Westernová parodie těžící ze zmatků plynoucích ze záměny osob. Skvělí Josef Kemr a Jindřich Plachta a výborný Rudolf Hrušínský. Jinak jsem se ale moc nenasmál a třeba s Limonádovým Joem, který je tedy samozřejmě o dost novější, se film vůbec nedá srovnat.(27.8.2007)

Hrušínského herecký i tvůrčí vrchol na přelomu osudových časů československé kinematografie. Vkusná i vtipná parodie amerických westernstory s vůní mexického západu nabízí přehršel komických eskapád a doslova plejádu vynikajících hereckých výkonů v hlavních i vedlejších rolích; asi nejvýrazněji se do paměti zapisuje sličná Vlasta Matulová, výborný Rašilov i Plachta a především třiadvacetiletý Josef Kemr v nadmíru půvabné figurce přihlouplého nápadníka na věčných cestách napříč prériemi. Brdečkův a Lipského Limonádový Joe, patrně nejslavnější česká filmová parodie, vzniknuvší ovšem až v šedesátých letech, patří zcela určitě k výrazným reminiscencím tohoto neprávem pozapomenutého díla, v němž divák narazí na nebývale svěží humor a smích.(18.5.2009)

K tomuto snimku jsem se dostal jako Jirka do Bushe, ale vubec jsem nelitoval - film v kulisach dividla s opravdovou spoustou vybornych hercu a jeste lepsich zapichu - vyborne(16.1.2006)

Skvělá podívaná s výbornými herci. Nutno také vyzvednout kostýmy, hlavně s klobouky si vyhráli. Co se týká příběhu, není špatný, ale ani převratný. Prostředí a hlavně ti herci z toho ovšem dělají věc hodnou shlédnutí. :-)(14.2.2009)

• Radek99

Slabounká westernová parodie, hodně kulhavý předchůdce fenomenálního Limonádového Joea...(20.12.2014)

• - V 56 letech filmový debut Jarmily Kurandové. (M.B)

• - Jedná se o první domácí parodický snímek vůbec. (007.)

• - Druhý a poslední režijní pokus Rudolfa Hrušinského nejstaršího byl natočen na sklonku roku 1944, ale na plátna se dostal po úpravách až v roce 1946. (JARDAHONDA)