Príbeh Billa ''Spacemana'' Leeho,  profesionálneho bejzbalového nadhadzovača, ktorý vyhral sedemnásť zápasov trikrát po sebe.  Bill (Josh Duhamel) dosiahol vo svojich tridsiatich piatich rokoch vrchol a stal sa legendou, ba priam ikonou profesionálneho bejzbalu. Avšak tak, ako bola povestná jeho ľavačka, tak boli povestné i jeho účasti na oslavách a večierkoch, kde sa oddával svojim alkoholovým a drogovým nerestiam, čo vyústilo k očakávanému záveru; k ukončeniu zmluvy v národnej lige a straty opatrovníctva jeho detí. Keďže pre Billa je hra jeho identitou, nedokáže sa zmierniť s myšlienkou, že by mal robiť niečo úplne iné. Po dlhom váhaní preto prijme ponuku hrať za seniorov v menšej lige. (sochoking)

sochoking

Taká pohodovka o týpkovi (Duhamel), ktorý bol hulič a občas i šňupal koks, ale bol pritom najlepším bejzbalovým nahadzovačom medzi profíkmi v národnej lige. Prvotriedna legenda a frajer, ktorý však svojim chovaním bol nevhodný pre biznis v tomto športe, a tak dostane vyhadzov. A kedže bejzbal je preňho jeho vlastnou identitou, nevie si predstaviť, že by mal robiť čosi iné, tak sere na to, aby si hľadal novú identitu, napríklad v baliarni cukroviniek, a miesto toho čaká, že sa ponuky budú chrliť jedna za druhou samé od seba. A čas čakaním na telefonáty si kráti brutálnymi kalbami, samozrejme. O bejzbalu neviem nič, avšak táto snímka je svojou úprimnosťou veľmi presvedčivá a miestami i smutná, takže ma celkom mrzí, že sa ani zaboha nezmôžem na to, aby som udelil o jednu hviezdičku navyše. 65% ()

kaylin

Teda tohle je jeden z nejnudnějších životopisných filmů o baseballu, který jsem kdy viděl. Postava, kterou Josh Duhamel hraje je prostě nezajímavá, klasický ztroskotanec, který chce jenom hrát, a to bez ohledu na to, jak kašle na rodinu. Tady vás ani nezaujme to, že to byl nejstarší profesionál. Prostě nuda. ()