Sežráni zaživa (festivalový název)

Eaten Alive

Horror Hotel Massacre

Horor

USA, 1977, 91 min

• Radko

Pozakrúcaná kosa, drevená noha, nudný šerif a pištiace dieťa v ohrádke pod domom. Zopár odhalených prsníkov a strelení hoteloví hostia. Samé lakocinky. Ľahko sa povie: "No nežer to!", ale kto by odolal, že.(28.4.2009)

Jirka Bartoška morduje kosou nájemníky hotelu, aby nakrmil svojeho konního aligátora vzadu za barákem. Englund za mlada alá Sean Penn pigluje imrvére ve vedlejším pokoji fešný kočičky. Tobe Hooper v plné polní, akorát teda tohle už je krapítko haló. Drsná podívaná za těch 90 minut i stojí. :) 69%(13.5.2013)

• Vodnářka

Velký, očividně gumový krokodýl, který sežere vlastně jen všechny osoby mužského pohlaví, včetně svého velkého kámoše majitele hotelu. Ne, tohle nebyl ani horor a vlastně to nebylo ani nechutný, ani vtipný, ani absurdní...tak nějak prostě...nic...(2.8.2010)

• Kusko.t2

Ťažká ptákovina! Ak by titulky filmu neuvádzali meno režiséra, ani by ma nenapadlo, že za tento umelý a nezaujímavý horor môže práve Tobe Hooper, režisér predchádzajúceho THE TEXAS CHAIN SAW MASSACRE. Podobne ako u tejto Hooperovej prvotiny, aj v tomto prípade sa údajne režisér nechal pri tvorbe filmu inšpirovať skutočnosťou, konkrétne príbehom amerického sériového vraha Joea Balla. Joe mal v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia zabiť 20 žien práve spôsobom, ktorý tak toporne Hooper zrežíroval – t.j. prostredníctvom papule domáceho aligátora. Verte, že ak ste videli plagát filmu, najväčšiu porciu z krvilačného aligátora máte za sebou. Vo filme sa prakticky neobjaví! Hlavnou výplňou lacného hororu s minimom atmosféry a ešte menšou porciou krvavých nechutností, je preto postava Judda, miestneho šialenca vlastniaceho malý hotel s jazierkom, ktorého jediný herecký prejav je postavený na ksichtoch a úškleboch. Judd mi výzorovo trocha pripomínal amerického autora a klasika literárneho hororu, Stephena Kinga :) V tomto prípade teda takého zapraseného, neustále šklebiaceho a vlasatého pošuka, pobehujúceho po svojom malom hotely ako slepý Quasimodo s kosou :) ### Aj to minimum nechutností, ktoré "Eaten Alive" obsahuje, si dokázali všimnúť pozorní cenzori. Vo Veľkej Británii to bola známa BBFC, ktorá už v roku 1978 nepustila do kín nezostrihanú verziu, ale iba Cut. Podobne tomu bolo aj čo sa týka následnej distribúcie VHS nosičov do požičovní (vydanie štúdiom "VCL"). V júli roku 1982 prichádza distribučné štúdio “Vipco“ so svojou Uncut verziou filmu. Cenzori z BBFC to ale nenechali len tak, čoho výsledkom bolo udelenie banu z júla roku 1983, vyplývajúceho z umiestenia filmu na zoznam "Video nasties". Všetky nosiče sa z trhu museli preto stiahnuť. Ban hororu "Eaten Alive", v Británii známy pod názvom “Death Trap“, pominul v decembri 1985, kedy sa zo zoznamu vyradil. Následný release štúdiom “Vipco“ z roku 1992 ošetrený certifikátom BBFC (Rated:18), bolo potreba skrátiť o 25 sekúnd, aby vyhovoval zaradeniu. Uncut je na britskom trhu k dispozícii od roku 2000, kedy je remasterovaná verzia uvoľnená na DVD nosičoch zásluhou distribučného štúdia "Tedderwick" (Rated: 18).(1.3.2009)

Mladej Robert Englund vypadá jak odbarvenej Sean Penn! ... Jediné, co jsem po Hooperovi chtěla, bylo, aby ten malej uřvanej harant zařval. A dáme si 2 až 3*.(11.2.2009)