poster

Dům z písku a mlhy

 • USA

  House of Sand and Fog

 • Slovensko

  Dom z piesku a hmly

Drama / Psychologický

USA, 2003, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ****

  Oscar 3 nominace: Herec HR - Ben Kingsley, Herečka VR - Shohreh Aghdashloo, Hudba(1.3.2004)

 • salahadin
  **

  Tak bohužel... nejen vágní architektura domu z písku a mlhy, ale i scénář a celý film vaří z podobných ingrediencí. Dejme tomu, že 3/4 filmu probíhá polopatický souboj o jednu nemovitost a každá strana ji chce. To samo o sobě je vcelku zajímavé, vžijeme-li se do postav. Jejich důvody jsou pochopitelné. Ale dlouho jsem neviděl tak násilně našroubovaný dojácký konec, který nejen že zcela neguje předchodí situace, ale sám o sobě je nehorázně pitomý. Jednání postav na konci jsem těžce nepobral, to nemělo s tímhle filmem nic společného. Uznávám, že Dům z písku a mlhy má své kvality, ale mě nechalo celé dění na plátně chladným, postavy mě nezajímaly a konec mě nechtěně pobavil. Takže bohužel.........40% max. Výborně to napsal uživatel flanker.27.(8.9.2010)

 • Faye
  ****

  Nikdo nechtěl nic cizího, ale nikdo nechtěl přijít o to, co považoval za své. Přestože film dodržuje přesně pravidla antického dramatu: expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa. Stejně jsem se před koncem nadechla aby potom, ten náraz .... byl o to větší.(2.5.2005)

 • Davies182
  ****

  Jeden z nejlepších dramatických snímků, které jsem kdy viděl, a u něhož jsem minimálně pětkrát přemýšlel nad tím, kam ho zařadit do TOP 10, má jednu z mého pohledu podstatnou vadu. Tou je dost podivný konec, kdy se chování několika charakterů promění tak nepochopitelným způsobem, že jsem to prostě nerozdýchal. Názor si musí udělat každý sám, a já nepochybuji, že snímek jako tento si najde tisíce milujících fanoušků, ovšem já se v jeho závěru nestačil divit. Přišlo mi, že inteligence postav si vzala deset minut dovolenou (že by důsledek nervového vypětí všech zůčastněných?), a Perelman najednou neví, jak to celé zakončit. JENŽE. Jak jsem podotknul, žádné jiné nedostatky nenacházím. Film je to bezvadně natočený, s nezapomenutelnými hereckými výkony, a tunami silných momentů. Na Bena Kingsleyho jako tvrdošíjného, ortodoxního arabáka nikdy nezapomenu, a Jenn Connelly se mi svými nebeskými rtíky konečně nastálo přisála k srdíčku. Herečku jsem si tímto snímkem totálně zamiloval, a jsem jí tak okouzlen, až tomu sám nerozumím :-). Connelly má dar jednoho z nejkrásnějších a nejsmyslnějších obličejů Hollywoodu, to nelze přehlédnout. Ale zpět k filmu samotnému: neudělení maximálního hodnocení mne bolí o to více, že jsem byl schopen se rozplakat hned při úvodní scéně, a během dalších 100 minut to nebylo naposledy. Je to doják, ale ne prachsprostý a ne útočící. Takže jak říkám, snad to vyjde příště, protože až na poslední dvacetiminutovku jsem nadmíru spokojen.(26.10.2009)

 • larelay
  *****

  Ked som prvykrat videla tento film, myslela som si, ze uz nikdy nic lepsie neuvidim. Urcite je mnozstvo lepsich filmov, ale pre mna zostava po Leaving Las Vegas jednym z najsilnejsich filmovych zazitkov, ktore som mala tu cest vidiet. Ja som tzv. "dramofil", a cim viac slz na konci, pocas filmu a idealne aj na zaciatku, tym lepsie pre mna :) Takze naozaj vrelo odporucam tym, ktori mate rovnake pocity :)(23.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace