Dům z písku a mlhy

House of Sand and Fog

Dom z piesku a hmly

Drama / Psychologický

USA, 2003, 126 min

Nemohu dát méně než 5 hvězd. Velice silné a hlavně přirozeně plynoucí Drama s velkým D.(11.1.2012)

Velmi citový film, který vyhroceným závěrem sráží na kolena a dohání k slzám. Ústřední dvojice Connelly a Kingsley je naprosto dokonalá a film je především díky nim nezapomenutelným zážitkem, který v člověku zanechá zvláštní naléhavý pocit.(16.3.2006)

Výborný film .. od námětu, knižního zpracování až po výsledný film. Herecké výkony jsou bravurní - Ben byl opět nesympatický a získal si tím mé sympatie a Jennifer byla překrásná a díky ní řadím onu jednu erotickou scénu k těm vůbec nejúžasnějším, které kdy ve filmu byly ukázány!(29.11.2008)

Rozpočet $16,5miliónaTržby USA $13,040,288Tržby Celosvetovo $16,942,795/70%/(18.5.2005)

House of Sand and Fog je výborným snímkem, který se v první polovině bojí být excelentním. Teda, alespoň mně to tak přišlo. První hodina je vlastně nutnost, která nás má zasvětit do filmu, jenže místy je zbytečně zdlouhavá a nudná. Nicméně pak přichází druhá, tak lepší půlka a tam nemůžu najít ta správná slova pochvaly. Je opravdová škoda, že Benovi unikl Oscar, přitom tohle byl jeden z nejlepších výkonů, co jsem kdy (nejen) u něj viděl. Jennifer mi přišla mnohem lepší, než v Čisté duši (já furt nechápu, za co v tom snímku získala Oscara, ale pochopil bych, za co by ho získala zde). Na režijní debut to nebylo vůbec špatné, vlastně to bylo téměř dokonalé (některé scény ke konci byly opravdu silné) nebýt té první poloviny. 80 %.(1.12.2010)

• - O úlohu Kathy prejavila záujem Shannen Doherty. (Keithe)

• - Většina filmu byla natočena v přilehlém okolí San Francisca. (Ai.ma)

• - Manželka autora předlohy darovala knihu svého manžela "Dům z písku a mlhy" Benu Kingsleymu ještě před tím, než dostal nabídku na roli Behraniho. (Ai.ma)