• Japonsko

• Austrálie

• Irsko

Horor

USA, 1982, 114 min

Horor, ktorý svojou atmosférou vedel niektorími scénami nastrašiť aj takého človeka ako som ja. Po zhliadnutí filmu môžem zaručiť príjemné ničím nerušené spanie.(13.5.2011)

Dnes už se dá říct, že Poltergeist je jeden z klasických hororů. Nejen svým námětem a atmosférou, ale hlavně spoustou nevyjasněných úmrtí, díky kterým natáčecí štáb během tvorby všech tří dílů poněkud prořídl. Inu, se záhrobím není radno si zahrávat ... :)(18.1.2003)

Tak jsem konecne videl tenhle klasickej horor a cekal jsem teda vic. Ale porad to neni takove zklamani jako v pripade Exorcisty. Problem je, ze film je zbytecne dlouhej a ke konci uz protahovanej, sice zaverecny sceny patri k tem lepsim, ale s klidem bych to utnul po navratu ditete. Aspon ze ruznejch strasidelnejch scen tu je dost a misty vcelku krvavejch, ale bohuzel jsem se u nich nebal a misty mi to spis prislo jak rodinnej film. Ale pod 4* jit nemuzu, precejen nekolik scen bylo docela pusobivejch a jako celek se mi to docela libilo.(28.6.2006)

Väčší dôraz ako na príbeh je na špeciálne efekty. Vlastne mám taký dojem, že film vznikol iba kvôli nim. A to je škoda. Na svoju dobu sú síce skvelé, no po vyše tridsiatich rokoch ostáva najväčšou prednosťou filmu práve verne zachovaný duch doby: účesy, oblečenie, jemná sociálna kritika (reaganovskí yuppies, televízia...), hmla a modré svetlo a v prvom rade dobové digitálne a praktické efekty. Nič iné už svoju dobu neprežilo (na rozdiel od väčšiny Spielbergom režírovaných i produkovaných filmov z 80tych rokov).(26.5.2015)

POLTERGEIST patrí k tým šťastným filmom, o ktorých sa hovoria legendy, ktoré už nikto nezničí, či už sú alebo nie sú pravdivé (naozaj nakrútil producent snímky, Steven Spielberg, väčšinu scén?). Tento ultimátny duchársky horor si však spokojne vystačí i bez historiek z nakrúcania. Je to dôstojný a sebavedomý kúsok, zaujímavý zvláštnou ale fungujúcou kombináciou „rodinného hororu“ (humor) s plnokrvnou hrôzou (zodieranie kože z tváre, kostry v bazéne, evildeadské znásilnenie stromom) a výborným výkonom maličkej Heather O´Rourkeovej (zomrela v roku 1988 ako trinásťročná po dokončení POLTERGEISTA 3). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/148181/Poltergeist-100.html(21.9.2006)

• - V scéne, kde je malý Robbie Freeling (Oliver Robbins) vtiahnutý klaunom pod posteľ a dusí sa, sa herec skutočne dusil. Vdýchol totiž súčiastku z bábky klauna. Steven Spielberg to považoval za majstrovské herecké umenie. (sugy1)

• - Zvuk, který se ozývá při závěrečném útoku bestie na dům, je řev lva z úvodní sekvence studia MGM. (EcoTec)

• - Dům použitý pro tento film se nachází v Simi Valley v Kalifornii. (Chatterer)