• Japonsko

• Irsko

• Austrálie

Horor

USA, 1982, 114 min

Ozaj prevratné dielo, čo sa týka poňatia mysteriózneho žánru. Nakopol tento žáner a považoval by som to za akéhosi predchodcu známych 'X Files' a im podobných. Na tú dobu určite nevídané, čo sa týka aj vizuálnej techniky, napätia a celkového spracovania si drží slušnú úroveň aj v túto dobu. 80%.(10.6.2006)

Duchařský čajíček, jaký můžete celkem bez výčitek pustit i malému dítěti a snad až na jednu scénu by to na něj nemělo mít výraznější negativní dopady… Přijde mi docela vtipný uvědomit si, jak Hooper ani ne 10 let po ultra děsivém Texaském masakru přišel s něčím takovýmhle, tedy ’rodinným’ hororem vyloženě bez koulí. V současnosti už to nemá šanci postrašit, když je ten (nový!) dům pořád plný lidí a dochází výhradně jen k prostému hýbání věcí a světélkování, (OK, klaun, megalebka a nebožtíci budiž výjimkou). Zastaralé efekty, tak to je další věc, plus celková hloupost… Dobře ale, zase ne že by to byla nějaká katastrofa. Oceňuji absenci takového toho osmdesátkového teen balastu a ne, není to přímo špatný horor. Chcete-li se dneska postrašit a má to být haunted house, koukněte třeba na PARANORMAL ACTIVITY nebo HOUSE OF THE DEVIL, a tohle si nechte až budete jednou chtít postrašit svoje zlobivý fakany. Snad je to zabaví lépe než mě.(24.12.2010)

Spielberg dokázal vytvořit na správných místech pěkně solidní atmosféru. Hlavně zpočátku, kdy se ve filmu zdánlivě nic ještě neděje a já už každým okamžikem očekával věci příští. Trošku škoda že jako horor film přestane po 40 minutách vlastně fungovat. Jestli někdy v budoucnu budu někde stavět, tak chci vidět katastrální mapy minimálně 300 let zpátky. Nehodlám nic riskovat. PS: Dost mě zaskočila závěrečná 20 minutovka, nečekal jsem že by naše filmová rodinka chtěla strávit ještě jednu noc ve strašidelném domě. 60%(28.3.2011)

Misty skutecne drsnej horor, u kteryho jsem treba ja nutne potrebovala plysaka. Pak ale ty desivy sceny vystridaji ty rodinne, kterym se chcete smat, popripade z nich zvracet. Ctyri * nakonec asi za to, ze to je holt klasika. A ze i ta holcicka ze studny vylejzala ze zrnici televize.(22.11.2008)

• Hrabka

Viděl jsem to dvakrát do půlky a jediné, co se mi líbilo byla scéna s jídelním stolem a židlemi. Jinak nuda. Zřejmě špatný rozpoložení. Možná mě to někdy zaujme, ale nevím nevím. 40%(23.12.2007)