• slovenský

Horor

USA, 1982, 114 min

Od "toho slavného" Poltergeista jsem bohužel očekával mnohem víc. Celkem mdlý snímek, který mě nedokázal téměř ničím výrazným zaujmout. Alespoň ta příjemná "osmdesátková" atmosféra. Čistě průměrný kousek.(9.11.2008)

Horor, ktorý svojou atmosférou vedel niektorími scénami nastrašiť aj takého človeka ako som ja. Po zhliadnutí filmu môžem zaručiť príjemné ničím nerušené spanie.(13.5.2011)

Veliké zklamání pro spielbergovce jako jsem já. Všechnu vinu svaluji na Hoopera :-) Ale vážně. Jako horor film vůbec nefunguje, napětí je totiž úspěšné podrýváno nepatřičnými prvky, mezi které bych zařadil zcela nadbytečnou a táhlou scénu se senzibilkou. Jako nedopatřením vložená část z jiného filmu působí finále s vyskakujícími mrtvolami. Ještě větším průserem je děj samotný - slaboučký a okoukaný! A těch několik vynikajících, Spielbergovsky úchvatných scén? Častečně vyvažují špatné dojmy, ale více než jen lehce nadprůměrný film z Poltergeistu udělat nedovedou.(1.9.2007)

POLTERGEIST patrí k tým šťastným filmom, o ktorých sa hovoria legendy, ktoré už nikto nezničí, či už sú alebo nie sú pravdivé (naozaj nakrútil producent snímky, Steven Spielberg, väčšinu scén?). Tento ultimátny duchársky horor si však spokojne vystačí i bez historiek z nakrúcania. Je to dôstojný a sebavedomý kúsok, zaujímavý zvláštnou ale fungujúcou kombináciou „rodinného hororu“ (humor) s plnokrvnou hrôzou (zodieranie kože z tváre, kostry v bazéne, evildeadské znásilnenie stromom) a výborným výkonom maličkej Heather O´Rourkeovej (zomrela v roku 1988 ako trinásťročná po dokončení POLTERGEISTA 3). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/148181/Poltergeist-100.html(21.9.2006)

• Houdini

Oscar 3 nominace: Hudba, Vizuální efekty, Střih zvukových efektů(4.3.2004)