• slovenský

Horor

USA, 1982, 114 min

• Houdini

Oscar 3 nominace: Hudba, Vizuální efekty, Střih zvukových efektů(4.3.2004)

Ono to vůbec nebylo špatné, jako normální napínavej film. Ovšem z čistě hororového hlediska to naprosto nefunguje, opravdu jsem se nebál a to monstroźní finále s kostlivcema mi tam přišlo tak nějak navíc a vůbec celej film má dosti nadbytečnou stopáž. Ale musím pochválit všechny herce.(28.6.2006)

Film má špičkovou technickou stránku (tam je nejvíce vidět práce Spielberga) a nominace za vizuální a střih zvukových efektů je myslím naprosto zasloužená. Konec je doslova smršť režijních nápadů, různých vizuálních vychytávek a po celou dobu filmu můžeme pozorovat mistrně udělané scény se světly. Možná kdyby měl rychlejší tempo, na hodnocení bych přitlačil.(10.4.2005)

Bojím, bojím ...(4.6.2008)

Kdepak, z televize přijde málokdy něco dobrého. Atmosféra první poloviny je milionová (i když strom si mohli pánové Spielberg s Hooperem v klidu odpustit), s druhou už to tak bezchybné není. Člověk musí občas kroutit hlavou nad chováním postav, především, když se dobrovolně rozhodnou v domě strávit ještě jednu noc, a někdy je to až příliš přitažené za vlasy (klaun), ale klady přece jenom vítězí. Moc bych za to nedal, že Spielberg začal scénář připravovat pro Neuvěřitelné příběhy, ale bylo mu líto ho krátit, a tak Poltergeista na chvíli schoval do šuplíku (hehe). Myslím, že na výsledku je velice poznat, které scény točil on (ty nejlepší, jako třeba noční návštěvu) a které Hooper. Co mě mile překvapilo, byl svěží černý humor při příchodu odborníků do domu a výkon malé Jobeth Williams.__P.S. Jerry Goldsmith zase zabodoval a z americké hymny jde ještě větší strach než normálně.(4.5.2013)