Many Faces of Christopher Lee, The

všechny plakáty
Velká Británie, 1996, 60 min

Christopher Lee

SOLOM.

Christopher Lee je legenda a najde se jen opravdu málo lidí, kteří by neviděli alespoň jeden film, v němž by účinkoval. My máme šanci díky tomuto dokumentu shlédnout celou škálu jeho slavných rolí (od Drákuly, přes Sherlocka Holmese až po … „Sarumana“ – a mnoho dalších). Mimo to se dozvíme několik příhod z natáčení, „špeků“ ze soukromí a rad. Ta hodina utekla jako voda a přestože bych měl pár výhrad (určitě to mohlo být lepší), byl jsem v rámci možností spokojený. ()

Nautila

Monolog Leeho k divákům o jeho rolích a různých perličkách z natáčení. Lee je sice skvělý herec, ovšem vypravování mu moc nejde. Dokument je těžkopádný, Lee vypráví příliš zdlouhavě a nezajímavě o naprostých zbytečnostech, kromě příběhu jeho babičky se divák vlastně nedozví nic. No dobrá, dozvíme se, že má kopii prstenu Lugosiho, že se setkal s dcerou Rasputina, jak se správně drží zbraň, co že to má s kolenem, co pro něj znamená herectví, že Lee je čínské jméno, ...ale všechno je to takové...k ničemu...a o ničem. Nic, co by jste se nemohli dočíst jinde, rychleji a zajímavěji (příkladem: proč je potřeba říkat, že Transilvánie existuje?! WTF? Snad nepředpokládají, že se na tenhle typ dokumentu zrovna o tomto herci budou dívat amíci, baštící brambůrky a nevědící nic o zeměpise). Samozřejmě, dokument má podle názvu být o jeho rolích, ale i tak by šlo jít víc do hloubky. Jestli máte rádi Leeho, vypráví lépe snad v jakémkoliv interview z nějakého festivalu, či v našem pořadu Na polvárně. Tady ne. Ale abych tomu pořád jen nekřivdila, skalní fanoušci přecijen ocení jakoukoliv malou historku, ať je podaná sebehůr. Včetně mě. ()