poster

Texaský masakr motorovou pilou 2 (festivalový název)

 • USA

  The Texas Chainsaw Massacre 2

 • USA

  The Texas Chainsaw Massacre Part 2

Horor / Komedie

USA, 1986, 89 min (Director's cut: 101 min)

Režie:

Tobe Hooper

Kamera:

Richard Kooris

Scénografie:

Cary White

Masky:

Tom Savini

Kostýmy:

Carin Hooper
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  ***

  Tobe Hooper se po 12 letech vrátil ke svému debutu, aby dovyprávěl příběh kanibalské rodinky holdující lidskému masu. Jenže... veškerá syrovost se vypařila a nastoupila maškaráda a lá 80. léta. Což znamená více brutality, krve (všichni víme, že v jedničce krev chyběla a přesto působila drsně), popová hudba a skoro jedovatá sebeparodie. Ani Leatherface totiž nepřipomíná toho vyšinutého řezníka, spíše úchyláckého šaška, který před řezáním obětí dává přednost podivným tanečním kreacím se svou motorovou kamarádkou... Tohle není znásilnění původní Hooperovy předlohy, tohle je osobitá vize cílevědomého maniaka, jenž se svým dílem naložil tak, jak mu to jeho chorobná mysl dovolila. Bohužel se nikdy nevyhne srovnáním s kultovní jedničkou, a díky tomu vždycky pohoří jako toaletní papír. Osobně se domnívám, že házet na něj špínu je chyba, protože film z celkového hlediska (samozřejmě nehledě na to, že se jedná o pokračování) nepostrádá nic z toho, co od hororu očekávám.(11.4.2010)

 • matestlust
  ****

  Stará old school uchylná zábava ve stylu Tromy.Mistr Tobe Hooper rozhodně nešetří na krvi a rozbitých hlav.Celá Leatherfaceho family je dement vedle dementa.V čele s vážně hodně starým dědečkem si plní spižírnu masíkem na zimu.Denis Hopper,kterému zabili bratra a unesli sestru se vydává celé tohle peklo ukončit...sám je ale taky veliký debil,tudíž je o zábavu postaráno.(9.8.2009)

 • T2

  Rozpočet $4,7miliónaTržby USA $8,025,872Tržby Celosvetovo $-(3.4.2010)

 • JohnnyD
  *

  Oukej, takže toto je asi niečo, čo si niekto, kto nemá rád horory, predstavuje pod slovným spojením "Texaský masaker motorovou pílou". Hektický lacný trash s preexponovanými postavami, ktorých do deja ženie účelovosť (tá zápletka s telefonátom do rádia stojí na tom, že speaker nechcel zložiť, veď "oni zložia sami"!) a štylizácia (Dennis Hopper sa ozbrojí motorovkou, aby mohol byť záverečný chainsaw fight). A k tomu jedna z najhorších scream queens ever. Tobe Hooper je mizerný režisér, ktorý akýmsi zázrakom v roku 1974 nakrútil jeden z najlepších hororov všetkých čias.(14.6.2015)

 • JAn
  *****

  Texaský masakr motorovou pilou a černá komedie? Prosím, dobrou chuť! Po dusivé jedničce nám Hooper ukazuje, že i z rozřezané hlavy může stříkat funny blood a že i retardovaní psychopati se můžou zamilovat. Vážně míněné scény jsou o to působivější, čím méně vážně tenhle film berete. Tou nej je jistě ta, kdy se jedna z "polostažených" obětí probudí z bezvědomí a uvědomí si, že její nejlepší přítelkyně má na obličeji její tvář. Rozhodně zde ale nehledejte intenzivní pojetí prvního dílu. Jen se pohodlně usaďte v křesle a příjemně se bavte. Šerif Hopper se jistě postará o své... Teď už záleží jen na vás, jak se rozmyslíte. Sex or the chainsaw? But the saw is family...(17.8.2005)

 • - Film byl zakázán v Německu a Singapuru. (Chatterer)

 • - V rozhlasové stanici můžete vidět na stěně plakát skupiny "Fine Young Cannibals". (Chatterer)

 • - V původním scénáři byla Stretch Levákova (Caroline Williams) nemanželská dcera. (siky25_25)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace