poster

Texaský masakr motorovou pilou 2 (festivalový název)

 • USA

  Texas Chainsaw Massacre 2, The

 • USA

  Texas Chainsaw Massacre Part 2, The

  (USA)

Horor / Komedie

USA, 1986, 89 min (Director's cut: 101 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JAn
  *****

  Texaský masakr motorovou pilou a černá komedie? Prosím, dobrou chuť! Po dusivé jedničce nám Hooper ukazuje, že i z rozřezané hlavy může stříkat funny blood a že i retardovaní psychopati se můžou zamilovat. Vážně míněné scény jsou o to působivější, čím méně vážně tenhle film berete. Tou nej je jistě ta, kdy se jedna z "polostažených" obětí probudí z bezvědomí a uvědomí si, že její nejlepší přítelkyně má na obličeji její tvář. Rozhodně zde ale nehledejte intenzivní pojetí prvního dílu. Jen se pohodlně usaďte v křesle a příjemně se bavte. Šerif Hopper se jistě postará o své... Teď už záleží jen na vás, jak se rozmyslíte. Sex or the chainsaw? But the saw is family...(17.8.2005)

 • matestlust
  ****

  Stará old school uchylná zábava ve stylu Tromy.Mistr Tobe Hooper rozhodně nešetří na krvi a rozbitých hlav.Celá Leatherfaceho family je dement vedle dementa.V čele s vážně hodně starým dědečkem si plní spižírnu masíkem na zimu.Denis Hopper,kterému zabili bratra a unesli sestru se vydává celé tohle peklo ukončit...sám je ale taky veliký debil,tudíž je o zábavu postaráno.(9.8.2009)

 • Pro-EaZzy
  *

  I přes nekladné hodnocení jsem měl velkou chuť pustit se do tohoto pokračování. Naneštěstí už chápu zdejší negativní ohlasy. Děj je k uzoufání nudný a napětí z prvního dílu je tatam. Je vystřídáno lehkomyslnými vtipy, které ale nemají hlubší opodstatnění. Nudil jsem se a budu dělat, že tento díl nikdy nevznikl.(5.4.2009)

 • Cabal
  *

  První půlka nudná, druhá vlastně, i přes hodně krve a pár zajímavých hlášek taky. Humor ala Troma a žvatlání herců ubíjející. Špatné i jako guilty pleasure.(7.12.2012)

 • Flipnic
  ****

  Tenhle druhý texasský masakr od Hoopera je jednoznačně pohřben prvním dílem. První díl je nepřekonatelný kult. Remake a prequel jsou v pohodě, ale už je to moderní škola, která nikdy nebude tak fungovat jako původní jednička z 1974. Pak tam máme pár odpadů, které dělají původní verzi ostudu. Ale tohle? Znova od Hoopera? Bohužel jsem tuhle verzi viděl až jako poslední. A smůla prostě je, že každý, kdo dřív vidí první díl, pořád třeba jen podvědomě srovnává při sledování tohle s původní verzí. A to prostě nejde. Tenhle film je prostě něco jako filmy od TROMY, to jsem si nakonec uvědomil a nechal jsem ho plynout. Je to prostě neskutečná šílenost, demence, řev, hlášky, zamilovanej Leatherface, maso, krev, Denis Hooper, jekot, řev, hlášky ... a tak pořád dokola. Některý horrorový momenty jsou NESKUTEČNĚ silný, což mě opravdu mrzelo, když je režisér za pár minut pohřbil nějakou vylízanou scénou nebo neskutečnou hláškou ... Chvílemi se to tváří vážně a surově, chvíli jako komedie, chvíli jako parodie sebe sama ... Prostě totální šílenost, výbornej úlet, ale musí člověk úplně zapomenout, že kouká na dílo tvůrce jedničky ... Asi dvakrát jsem se dokonce dost lekl a to se mi fakt už roky u filmů nestává ... Tady to zafungovalo. Některý hlášky jsou naprosto ... nebo mohly by být ... kultovní, hlavně dědkovo srovnávání sexu s pilou "sex vs saw" ... Jo a konečně jsem se dozvěděl, kolik bylo nejstaršímu dědovi z jedničky let!! Ve dvojce čítal 136, ale pořád měl ruku rychlou a silnou ... No mazec ...(14.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace