poster

Texaský masakr motorovou pilou 2 (festivalový název)

 • USA

  The Texas Chainsaw Massacre 2

 • USA

  The Texas Chainsaw Massacre Part 2

Horor / Komedie

USA, 1986, 89 min (Director's cut: 101 min)

Režie:

Tobe Hooper

Kamera:

Richard Kooris

Scénografie:

Cary White

Masky:

Tom Savini

Kostýmy:

Carin Hooper
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  ****

  Ani jsem nečekal, že se mi bude tohle pokračování TCM až tak líbít. Chápu, že od originálu se tenhle druhý díl svým pojetím hodně liší, ale mně to na rozdíl od některých až tak nevadilo. Leatherface je tady sice vyobrazenej jako jeblej permoník, ale zas má namakaný sparing partnery, a já už vím, kde se Rob Zombie inspiroval pro svůj geniální Dům. Celkově jde o úlet s lookem béčka, který si však svoji dávku pohoršitelnosti drží velmi slušně. Spokojenost. 80%(9.5.2013)

 • matestlust
  ****

  Stará old school uchylná zábava ve stylu Tromy.Mistr Tobe Hooper rozhodně nešetří na krvi a rozbitých hlav.Celá Leatherfaceho family je dement vedle dementa.V čele s vážně hodně starým dědečkem si plní spižírnu masíkem na zimu.Denis Hopper,kterému zabili bratra a unesli sestru se vydává celé tohle peklo ukončit...sám je ale taky veliký debil,tudíž je o zábavu postaráno.(9.8.2009)

 • Flipnic
  ****

  Tenhle druhý texasský masakr od Hoopera je jednoznačně pohřben prvním dílem. První díl je nepřekonatelný kult. Remake a prequel jsou v pohodě, ale už je to moderní škola, která nikdy nebude tak fungovat jako původní jednička z 1974. Pak tam máme pár odpadů, které dělají původní verzi ostudu. Ale tohle? Znova od Hoopera? Bohužel jsem tuhle verzi viděl až jako poslední. A smůla prostě je, že každý, kdo dřív vidí první díl, pořád třeba jen podvědomě srovnává při sledování tohle s původní verzí. A to prostě nejde. Tenhle film je prostě něco jako filmy od TROMY, to jsem si nakonec uvědomil a nechal jsem ho plynout. Je to prostě neskutečná šílenost, demence, řev, hlášky, zamilovanej Leatherface, maso, krev, Denis Hooper, jekot, řev, hlášky ... a tak pořád dokola. Některý horrorový momenty jsou NESKUTEČNĚ silný, což mě opravdu mrzelo, když je režisér za pár minut pohřbil nějakou vylízanou scénou nebo neskutečnou hláškou ... Chvílemi se to tváří vážně a surově, chvíli jako komedie, chvíli jako parodie sebe sama ... Prostě totální šílenost, výbornej úlet, ale musí člověk úplně zapomenout, že kouká na dílo tvůrce jedničky ... Asi dvakrát jsem se dokonce dost lekl a to se mi fakt už roky u filmů nestává ... Tady to zafungovalo. Některý hlášky jsou naprosto ... nebo mohly by být ... kultovní, hlavně dědkovo srovnávání sexu s pilou "sex vs saw" ... Jo a konečně jsem se dozvěděl, kolik bylo nejstaršímu dědovi z jedničky let!! Ve dvojce čítal 136, ale pořád měl ruku rychlou a silnou ... No mazec ...(14.1.2008)

 • Cabal
  *

  První půlka nudná, druhá vlastně, i přes hodně krve a pár zajímavých hlášek taky. Humor ala Troma a žvatlání herců ubíjející. Špatné i jako guilty pleasure.(7.12.2012)

 • T2

  Rozpočet $4,7miliónaTržby USA $8,025,872Tržby Celosvetovo $-(3.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace