poster

Blue Jay

Drama

USA, 2016, 85 min

Scénář:

Mark Duplass

Hudba:

Julian Wass

Producenti:

Xan Aranda, Mel Eslyn

Scénografie:

Margaret Box
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flakotaso
  **

  Poněkud nasírací a především ufňukaný film s otravným, sebelístostivým a brečícím Duplassem v hlavní roli, jehož Jim se ani za 20 let nedokáže smířit s docela jasným faktem. Postavy pořád řeší akorát jakousi nepřekonatelnou nostalgii po "zlatých" devadesátkách a vedou u toho trapné "um" dialogy plné výplňových klišé jako "are you ok?", kde jsem nějakou scenáristickou sofistikovanost hledal opravdu těžko. Celé to doplňuje absolutně nenápaditá sladkobolná hudba a rádoby poetické záběry na stromy a listy jako ze špatného kalendáře. Zajímavostí na jinak nepříliš uvěřitelném a poněkud z paty vytaženém filmu, marně se snažícím o cilvilnost říznutou pocitem uniklého mládí, je tak akorát cameo téměř devadesátiletého Clu Gulagera, který je díky mnoha televizním rolím v 60. a 70.letech pro mnohé Američany patrně kultovní osobou.(23.12.2016)

 • emma53
  *****

  Je to tak. Někdy ty nejkrásnější vzpomínky bychom měli nechat uzavřené v komůrkách našich srdcí a pokud možno je často neotvírat, bolí to.(17.11.2016)

 • Morholt
  ****

  Poctivá a opravdová romantika zabalená do černobílého vzpomínání. Kdo něco podobného nezažil na vlastní kůži, může si vychutnávat úžasné představení Sarah Paulson a Marka Duplasse a ten kdo zažil, tak ví. 85%(8.3.2017)

 • mrkt
  ****

  i started out in search of ordinary things(22.1.2017)

 • misterz
  ****

  Krásna trpko-smutná nostalgická dráma, ktorá si zakladá predovšetkým na spomienkach oboch aktérov, čo príhodne umocňuje aj čiernobiely vizuál. Tiež o jednej veľkej chybe, ktorá sa už nedá napraviť, a ktorá bude trpkým spoločníkom po celý zvyšok života. Ó, o koľko je život ľahší, keď sa mladý človek dokáže vyvarovať podobnej hlúposti, lebo inak... potom už je neskoro... už ostáva len ľútosť... až do smrti. Pre mňa aj dosť osobné. 85/100(25.11.2016)

 • - K filmu neexistoval klasický scénář. Herci dostali pouze plánovaný nástřel děje a popis charakterů a zbytek byl čirá improvizace. (novoten)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace