BLEACH

• Japonsko Bleach (více)

Kurosaki Ichigo (Sóta Fukuši) je obyčejným studentem, až na jednu maličkost, dokáže vidět duchy. Tato schopnost se s ním táhne celý život a je na ní naprosto zvyklý, vše se ovšem změní, když ve svém pokoji potká Shinigamiho - Kuchiki Rukiu (Hana Sugisaki). Shinigami chrání totiž svět lidí před Hollow, pojídači lidských duší se silnou duchovní silou. Ichigova rodina je jedním takovým Hollow napadena a sám Ichigo musí přijmout sílu Shinigami od Rukie, aby svou rodinu ochránil. (UncleMorty)

OG_Swifty

Film natoceny podle mangy stejnyho jmena (ktery neznam) - to je vzdycky komplikovany. V serialech ty postavy maji vic prostoru, postupne se charakterizuji a nejak to graduje, zatimco ve filmu maji tvurci hodinu a pul na to, aby predstavili rychle ten svet a jeho pravidla (strucne), nejaky postavy (a vetsinu z nich jen zbezne) a nakonec k tomu namontovali nejaky ten pribeh. Tady se teda bojuje s nakejma bubakama, jsou docela pekne udelany, ale ten zbytek je dost takovej oklestenej. Ichigo ma nejakyho kamarada silaka, ale ve filmu se o nem nerekne nic. Asi bude mit i lasku, ale o ty se nerekne nic. Tichej spoluzak - lucistnik to behem bitky koupi a pak na konci filmu se tam zase prochazi jako kdyby byl naklonovanej. Hlavni Reaper - Kapitan / bratr se stoickym ksichtem nejdebilnejsi postava filmu. Nevim no, bitky fajn, ale zbytek dost velky HM. ()

Rhaegar

Když chcete z komiksu udělat animovaný seriál tak metoda "beru doslova a do písmene tak jak to je" celekm funguje. No, ale nikdy to nebude fungovat když chcete udělat z komiksu hraný film. Tam už se musí myslet a znát filmařské řemeslo. Ale japončíkům to né a né dojít a proto jejich adaptace vypadají tak otřesně ve filmu a dobře v anime. ()

kirmakX6on

Film sice není přesně podle předlohy (jen příklad: film končí dějem dílu 17, ale přesto se v něm stane věc, která se měla stát až díle 111 a to ještě poněkud jinak - Grand Fishera totiž zabil až otec Ichiga) ...ale to vůbec nevadí. Postavy jakoby z oka vypadly seriálovým animovaným předlohám, především nad Rukiou musí žasnout asi každej, kde sebrali takovou herečku, z které vyzařuje to samé jako z její animované předlohy. Důležité je, že atmosféra filmu je velmi podobná atmosféře seriálu - což musí každému fanouškovi Bleach stačit ...navíc kdyby byl i děj víc věrný předloze, člověk by se nudil. Efekty a bitky jsou slušné a závěrečný souboj Renjiho s Ichigem skoro nemá chybu. Celkově velmi povedená adaptace, kterou na rozdíl od některých jiných snad mohou ocenit i ti, kteří anime neviděli (i když pochybuji, že na čtyři hvězdičky). Doufám, že bude pokračování. 78% ()

Maximilianus

BLEACH (anime a manga) je pre mňa trochu zvláštny počin. Približne prvá tretina (po koniec záchrany Rukie) je geniálna, vtipná, napínavá, akčná a má prosto všetko, čo by som od mangy chcel a v čo dúfam. Zvyšok je taký mišmaš, pričom nie zlý, ale skôr neucelený, pozastávajúci z rôznych etáp, ktoré zrazu nastanú a o desiatok strán skončia. Film sa zameriava na možno prvých 60 dielov mangy a robí to podľa mňa super. Je náročné vtesnať takmer 700 dielnú mangu, pričom jeden diel má asi 20 strán, do 110 minút. V tomto to vymysleli tvorcovia výborne. Poctivo predstavili hlavné postavy, prišli s nejakým uceleným dejom, ktorý niekde začína a niekde končí, pričom sa dosť verne pridržiavali predlohy, a taktiež ukázali postavy, ktoré budú mať význam v budúcnosti. Nič nepôsobí lacno, efekty sú na dosť vysokej úrovni, pričom Hollows sú spravení perfektne, je tu akcia ako z anime, kostými vyzerajú dobre, o Zanpakutō ani nehovorím, a kasting je veľmi vydarený. Celé to pôsobí ako filmové anime, ako jeden diel a musím povedať, že veru aj vo mne film vzbudil veľkú túžbu vidieť viac. Veď skončil presne tam, kde to v predlohe začalo byť zaujímavé a začalo sa to priostrovať. Chcem vidieť viac postáv, viac akcie, viac deja, Soul Society, prosto všetko. Dúfam, že pokračovanie bude, a nakoniec uvidíme aj záchranu Rukie. Pretože toto im vyšlo 7,1/10. ()

UncleMorty

Co k tomu dodat? Ja nikdy nepochopim tyhle filmovy adaptace slavných mang a serialových (anime) počinů, které slavily stejný úspěch. Film je v podstatě jen inspirací prvního aktu mangy Bleach, kdy je všechno jinak. Postavy Chada a Inue spíš slouží jako easter egg pro fandom a ne pro děj. Ostatní je už jen protahující se fanservis pro nejskalnější fanoušky, nebo pro lidi co vůbec Bleach neznají. ()

• Film je inspirován slavnou mangou „Bleach“. Děj filmu je ovšem naprosto odlišný od originálu a jde si vlastní cestou. (UncleMorty)