Divoké vlny 2

Abdul Williams

Toby Chu

Michelle Wong

Mark Yeager

Občas môžu príjemene prekvapiť aj filmy, od ktorých človek nič výnimočné nečaká. "Surf´s Up 2: WaveMania" je jednoznačne jeden z týchto filmov. Bál som sa, či neurobia len lacnejšiu verziu toho, čo už sme mali, ale musím priznať, išiel do tohto filmu aj reálny talent. Okey, klamal by som, keby poviem, že tu funguje všetko, pretože je tu aj veľké množstvo debilných momentov, a veľká časť humoru je neskutočne trápna a hlúpa. Ale na druhú stranu sa mi páči Codyho stretnutie s jeho legendárnymi hrdinami "Hang Five". A musím povedať, že čo tento film zvláda skutočne veľmi dobre je vytvorenie tímového ducha. To je perfektné. Pretože v každom momente som mal pocit, že to je o tom tímovom duchu. Môžeme byť rozdielnej povahy, ale musíme sa naučiť vedieť spolupracovať ako tím. A možno nakoniec ani nezáleží na tom, či budeme môcť byť novým členom "Hang Five." Pretože niekedy môžeme zistiť, že sú dôležitejšie veci. Úprimne, tento film sa mi páči pre jeho príbehovú aj vizuálnu stránku a ani postavy nie sú podľa mňa odfláknuté. Keby si dali ešte trošku viac záležať so svojim humorom a neboli by niektoré momentky skutočne sprosté, mali by sme tu film na úrovni prvého dielu. Takto je to o niečo slabšie, ale stále dostatočne dobré na to, aby som povedal, že som rád, že som film videl. Hodnotenie: B-(19.1.2017)

• lamunopo

Čekal jsem veselý, vtipný film s mluvícími zvířátky. První díl byl dobrý, na pokračování jsem se těšil. Místo toho jsem dostal smutné, dospělé drama a místy horror. Nejlepší co se o tom dá říct, že je to neveselý film, který hodně dobře vypadá. Takže ve zkratce: je to něco na způsob nejnovějších Dob ledových. Za mě obrovské zklamání. Někde mezi jednou hvězdičkou a odpadem. Velký kandidát na nejhorší animovaný film roku, ačkoliv je leden.(22.1.2017)