Klokan Jack

Kangaroo Jack

Klokan Jack

Dobrodružný / Komedie / Krimi

USA / Austrálie, 2003, 89 min

„Všimol som si, že toto vaše lietadlo sa volá Dingo 4. Môžem sa prosím vás spýtať, čo sa stalo s jednotkou, dvojkou a trojkou?“ – „Ha-ha-ha-ha-ha!“ Jerry Bruckheimer je frajer na produkciu akčných trhákov (SKALA, VEREJNÝ NEPRIATEĽ). Ako každý ambiciózny tvorca, i on samozrejme „skúša“ aj menej prebádané vody. V roku 2000 produkoval DIVOKÉ KOČKY a o tri roky neskôr poveril ich režiséra nakrútiť trikové rodinné dobrodružstvo o dvoch smoliaroch (Jerry O´Connell a Anthony Anderson), ktorí sa v Austrálii zapletú do... nuž, do skutočne všeličoho. Mafia, nájomní vrahovia, prdiace ťavy (na ktorých v dávnych časoch dobrodruhovia skutočne dobývali nepreskúmanú Austráliu), prepití domorodci... a jedna blond kráska (Estella Warrenová z remake PLANÉTY OPÍC) s počítačovou kengurou v červenej vetrovke s päťdesiatimi tisícami dolárov v jej vrecku. Snímka osciluje medzi 40% a 60%, ale výborná výprava (Austrália je Austrália), milé herecké obsadenie (Walken), pesničky, svižné dialógy a komediálne scénky (WC v lietadle, fotenie s mŕtvym národným symbolom Austrálie, fatamorgána), plus vtipy na pokračovanie (Blue), v mojom prípade stvorili 60%.(4.6.2006)

• Tommassi3

"Zbavte nás konečně těch klokanů !!"(20.7.2015)

• SexyAjinka

To není ani vtipný, ani napínavý ani poutavý a ani pro děti. Tak kdo a proč tohle vlastně točil? A kdo vůbec vymyslel takovou blbou zápletku? A víte co.. já to vědět nechci. Odpověď by stejně nevyřešila proč je to tak hloupý a k ničemu.(8.11.2012)

Vždycky se u toho skvěle pobavím. Vypnout mozek, otevřít pivko a čumět !(4.10.2007)

• Nancy

Nudné, trapné, nevtipné, neuvěřitelně špatné herecké výkony, bez nápadu, žádné dobrodružství, téměř žádný děj, žádná myšlenka a zmiňovaný klokan se na obrazovce skoro neobjeví. Smutné...(9.2.2005)