Psychor

Na snímek Broken jsem se těšil hned ze dvou důvodů. Jednak kvůli půvabné Morjaně Alaoui a druhak kvůli své vytříbené hororové intuici, která mi jako již pokaždé moudře našeptala, abych ke snímku upřel pozornost, třebaže se nejedná o klasický horor. A vyplatilo se. Hlavní postava Evie sice místy čelí dotírajícím vzpomínkám či nepříjemnými vizím, ale žánrově má Broken mnohem blíže k tíživému sociálnímu dramatu. Oceňuji pečlivou psychologickou drobnokresbu ústředních postav, která za doprovodu vynikajících hereckých výkonů vytvořila nezbytné podmínky pro výsledné pozitivní hodnocení. Kvitoval jsem rovněž naturalistické pojetí snímku a lehce pomalejší tempo příběhu, které v závěru vyústí v brokovnicovou katarzi. Jakožto zdejší hororový expert jsem si zároveň vědom faktu, že snímek Broken bude pro většinu běžných hororových diváků obtížněji stravitelným soustem, a proto ho ke zhlédnutí doporučuji především náročnějšímu publiku. ()

space weaver

Tak konečně jsem se podíval na tento mysteriózní dramatický thriller. Morjana Alaoui zahrála zlomenou Evie skvěle a její výkon ladil s bezvýchodnou situací, ve které se ocitla. A Mel Raido, coby její klient hrál své postižení dost přesvědčivě. Velkým tahounem snímku byl i povedený soundtrack, kde v momentech ve kterých mohly být úpěnlivé tahy smyčců s perkusovým taktem, byla hudba radostná až podezřelá. Každopádně ne všechny vztahy pacient/pečovatel, se vyvýjejí radostně a doufejme, že žádný neskončí takhle. Netřeba víc prozrazovat. ()