Filmový dokument ROCCO sleduje životní příběh stejnojmenného slavného italského porno herce Rocca Siffrediho. Odhaluje mnohé z jeho bohaté kariéry stejně jako rozebírá hercovo nedávné rozhodnutí opustit porno byznys nadobro. Rocco Siffredi znamená pro pornografii to, co Mike Tyson pro box nebo Mick Jagger pro rock´n´roll: je žijící legendou. Siffrediho přezdívka „italský hřebec" jej dokonale vystihuje – ve své přes 30 let dlouhé kariéře natočil přes 1 500 filmů. Jeho matka chtěla, aby se stal knězem, on však svůj život zasvětil jinému bohu: chtíči. Siffredi se ve velmi otevřeném dokumentu doslova obnažuje a mluví o všem, i když to někdy znamená zboření vlastního mýtu. Ve snímku odkrývá svůj příběh, začátky, kariéru, manželku, děti... a konečně i něco, co navždy změní divákům pohled na jednoho z nejslavnějších porno herců všech dob... (Bohemia MP)

misstake

Dokument stejný jako dnešní porno. Nijaký, falešný, předstíraný a natahovaný. Vezme nás trochu do zákulisí, ale ne tak moc, jak bysme chtěli. Trochu jinak než obvykle poodhalí Roccovo zvrácené nitro. Scény s rodinou jsou naučené fráze, které nejdou uvěřit ani jednomu z aktérů, jeden ze synů odchází se zlatou malinou. Zajímavé je zjištění, že hééérečky všechny ty anály, škrcení, plivání a ponižování prý fakt baví. Jediná nová informace, co jsem se dozvěděl byla vlastně, kam se poděla Bonnie Rotten... Ale Rocco je stejně borec. ()

POMO

Rocco plačúci, konverzujúci so svojimi synmi, i pracujúci. Dobre uchopený, vtipný i vážny dokument s prekvapivou pointou, že “Dirty Anal Kelly” to má v hlave usporiadané viacej než sám Majster (potažmo jeho bratranec Gabi). A že v San Franciscu nesídlí iba Lucasova ILM. Zaujímavá exkurzia do kancelárií, štúdií, áut, domovov a stajní niektorých osobností branže, vrátanie producentského matadora Johna Stagliana. ()

NinadeL

Velký dokument loučící se s legendou porno průmyslu s Roccem Siffredim. Jak se snoubí práce porno herce s italským katolicismem? Lze oddělit práci a rodinu? Je možné najít vykoupení, pokud si v závěrečném filmu své kariéry Rocco zvolí submisivní roli? O pornu je v dnešní době dobré přemýšlet. Nikdy nebylo možné sice porno ignorovat, ale kdy jindy točit dokumenty, než v době, kdy se opět stírají hrany mainstreamu. ()

campix

Dokument o nekorunovaném králi porna, kterému už je přes 50 let a stále je špičkou v tom, co dělá. Dokument se snaží nahlédnout do Siffredova nitra a spíše pokládat důležité otázka, proč on a jemu podobní dělají věci, které dělají. Absolutně zde nejde o žádnou bilanci kariéry nebo tak. Jde především o to, co lidi v této branži pohání. Na druhou stranu, zas tolik hluboké to není a myšlenku mělní neustále hádky hlavního protagonisty s vlastním bratrancem. Zajímavý pohled, který je po technické stránce hodně povedený, ale o nic objevného tu opravdu nejde. ()

BlackTom

Veľmi príjemný, uvoľnený dokument. Rocco je proste pojem, jeho meno poznajú aj tí, ktorí tvrdia, že sa na porno nikdy nedívali a tí, ktorí sa nehanbia a majú o tejto brandži nejaké povedomie vedia, že povahou je to fakt tvrďas, preto zvlášť poteší, že sa dokázal otvoriť aj niekto ako on a bez ostychu hovoriť o svojom "prekliatí" a živote s ním. Uvedomuje si vlastných démonov, miestami sa kajá a predstavuje nám ľudí, ktorí mu boli za tie roky najbližší spolupracovníci, ako aj svoju životnú lásku. Mňa obzvlášť dojal bratranec Gaby, na ktorom vidieť, že má Rocca naozaj rád, no zároveň sa kvôli vlastnej (ne)schopnosti (oprávnene) obáva o svoju budúcnosť po poslednej klapke. Kelly Stafford fascinujúca. A vychádzajúce pornohviezdičky ukážkovo tupé... Prospela by tomu kratšia stopáž, ale zábery mimo natáčania boli krásne a režisér účinkujúcich nezahlcoval priveľa otázkami, preto hodnotím pozitívne. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2016 na Benátském filmovém festivalu. (BMW12)
  • Natáčelo se v USA, Itálii a Maďarsku. (BMW12)