poster

Oheň

 • USA

  Backdraft

 • Slovensko

  Oheň

Akční / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1991, 137 min

 • castor
  ****

  Jeden z chlapců bedlivě pozoruje otce při nebezpečné práci. Ostřílený hasič naposledy zamává a vleze do domu. Hrdina umírá, synové v rodinné tradici po letech pokračují (mimochodem ve skutečnosti je mezi Kurtem Russellem a Williamem Baldwinem dvanáctiletý rozdíl). A Ron Howard vystavil obětavým chlapům, kteří denně bojují s ničivými plameny, solidní pomník. Vsadil na osvědčené téma, spory dvou bratrů jsou místy otravné (rozčílí je opravdu kdeco), ale první housle tu hrají pyrotechnici, kteří se (s ohledem na rok vzniku) náramně vyřádili. Zpomalené záběry ohně představuje skoro až umělecké dílo, tvůrci jsou požáry doslova fascinováni. Herci, kteří podstoupili i hasičský kurz, jsou zabíraní opravdu mezi plameny, výsledek je pochopitelně plný patosu, americké uvědomělosti a hrdinských kroků (Russellova úžasně cukající tvář je nesmírně cool). A Hans Zimmer je tu v plné parádě.(7.1.2016)

 • klerik
  ****

  Skvelý film o hasičoch. Russel a Baldwin hrajú nečakane skvelo, najviac ma však prekvapil De Niro... Rovnako poteší pomiestne pohrávanie sa s hollywoodskym klišé...(10.11.2005)

 • Ruut
  ****

  Jak jen může být vražedný oheň krásný a vzrušující ukazuje mistr vyprávění Ron Howard. Howard i tentokrát natočil velice líbivý a po technické stránce perfektně natočený film pro široké masy diváků. A i tentokrát za asistence nadprůměrných herců v nadprůměrných výkonech. Takže režiserův standart.(18.9.2007)

 • LiVentura
  ****

  Russell likviduje škodu za psychopatickým pyromanem.(27.10.2009)

 • Hakha
  ****

  Nejlepší film o hasičích vůbec, skvělé herecké obsazení, příběh a režijní práce. U tohoto filmu jsem cítil teplo, kouř a napjatě sledoval každou minutu. Největší výtku mám k Baldwinovy, který je mě dost nesympatický a ani zde jsem si k němu cestičku neudělal. Kurt Russell extratřída, do této role si nedokáži představit nikoho lepšího. Silný film se smutným koncem, který i po několika zhlédnutí nenudí, mé hodnocení silné 4 hvězdičky…(23.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace