Zámotek

• slovenský

Zámotok

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Drama

USA, 1985, 117 min

Parta starých roztomilých dědulů získá nadpozemskou sílu a mládí díky... :-)(24.7.2013)

Zfilmovaná knížka Kolébka od A.C.Clarka, s pozměněnými pár dějovými věcmi a nebo teda náhoda jak svině (přiznání inspirace jsem si nikdy nikde nevšiml), ale je to vážně prakticky totéž - s tím, že knížka je samozřejmě o řád lepší... Film si pomáhá komediální polohou a "Mahoneymu" tu toho nezodpovědnýho kapitána lodi i celkem rád věřím.(1.9.2011)

7 / 10 Veľmi príjemná komédia, ktorá nielenže pobaví a spoľahlivo odoženie nudu, ale aj poskytne nejeden námet na premýšľanie - staroba, pocit zbytočnosti, samota, smrť. Nevravím, že ide o hlboké filozofické dielo, no keď sa posnažíte, môže sa takým vo vašich očiach stať.(29.12.2005)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Na Rona Howarda dost netypická důchodcovská komediální sci-fi, která přinese více než převratné novinky hlavně dobrou náladu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=iU5MHGtgA38(3.1.2009)

V duchu Spielbergovskej rodinnej zábavy a Amblinu s dobrými mimozemšťanmi natočená komédia. Ak už sme pri rodinnej zábave, nevynechajte pri niektorej repríze v tv ani vašich starých rodičov. Bude ich film baviť viac ako vás. Niečo podobné by potreboval deda Simpson. Ten slovenský preklad Záhadné mušle je fakt prdel.(7.6.2012)