Zámotek

• slovenský

Zámotok

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Drama

USA, 1985, 117 min

Oscar 2 : Herec VR - Don Ameche, Vizuální efekty(7.4.2004)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Na Rona Howarda dost netypická důchodcovská komediální sci-fi, která přinese více než převratné novinky hlavně dobrou náladu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=iU5MHGtgA38(3.1.2009)

• choze

Neříkám, že jsem jako dítě a puberťák neměl svoje oblíbené rodinné filmy, ale jednoznačně jsem preferoval horory. A se ZÁMOTKEM nastal ten problém, že jsem jej podle názvu a obalu dopředu chybně vyhodnotil jako horor (přání bylo otcem myšlenky) a následné zklamání z toho, že jde o neškodnou gerontofilní taškařici bylo tak velké, že jsem nebyl schopen ten film docenit v jeho žánru. Takže radši nehodnotím - s tímhle filmem jsme na sebe prostě měli smůlu.(23.4.2014)

• Chrustyn

V dnešní době už skoro klasika, která mi v dětství neustále unikala. Nyní si říkám, že asi vím proč. Pro mě neskutečně nudná sci-fi, snažící se svézt na úspěchu sci-fáren pána Spielberga, ale dělá to tak otravným a nudným způsobem, že z toho v mých očích vznikl jeden z nejslabších Howardových filmů.(29.10.2013)

Za dôchodcovské reči hviezda navyše :-)(13.4.2005)

• - Ve filmu se objeví bratr, matka a otec Rona Howarda. (HellFire)

• - Hume Cronyn byl slavný boxer. Ve scéně, kdy uhodí mladého dozorce, jej ve skutečnosti knockautoval. (HellFire)

• - Všichni delfíni byli umělí. (HellFire)