Zámotek

Zámotok

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Drama

USA, 1985, 117 min

• gudaulin

Zámotek je ideální film pro všechny, kteří jsou unavení záplavou negativních zpráv o přírodních katastrofách, válkách, kriminalitě a lidském neštěstí. Je to totiž jeden z mála snímků, kde prakticky absentuje nějaké zlo, je to příjemný film s pozitivním vyzněním, slušným castingem, dobrými hereckými výkony a profesionální režií. Dvě hvězdičky jsou vlastně nespravedlivé, ale dávám je proto, že ten snímek mě vždycky v podstatě nudil. Opravdu mu totiž schází nějaký zásadnější dramatický konflikt, který souvisí s absencí výše zmíněného zla. Snímek o skupině důchodců, kteří díky návštěvě mimozemské civilizace získali zpět ztracené mládí, je vhodný pro všechny, kteří chtějí strávit příjemnou chvíli u dílka, na které nejspíš za pár hodin zapomenou. Celkový dojem: 45 %.(15.3.2010)

Cool komedie s duchodci. Stara herecka garda se v teto hodne podarene komedii dokonale vyradila.(4.8.2002)

Zajímavý filmeček z dob kdy se točili filmu typu Číslo 5 žije apod. Skroo ve všech tou dobou hrál Steve Gutterberg. Tento film o pár mimozemštanech, pár důchodcích a jedné lodi je celkem zábavný avšak svá nejlepší léta má již za sebou.(11.11.2004)

Výběr výmečných herců , takže výsledek je skutečně radost sledovat.Zámotek je úspěšnou komedií pro všechny věkové kategorie.Film si hlavně zaslouží respekt.Jediné co mě na filmu vadilo byl až příliš sentimentální závěr , který si tvůrci filmu mohli odpustit.(15.11.2006)

Důchodcovská komedie (nebo snad pohádka?) pro celou rodinu? Příběh sice patří mezi ty slabší, ale jinak proč ne?(27.12.2008)

• - Všichni delfíni byli umělí. (HellFire)

• - Hume Cronyn a Jessica Tandy byli ve skutečnosti pár let manželé. (HellFire)

• - Wilford Brimley musel být poněkud zkrášlen, aby vypadal starší. V době natáčení mu bylo 50 let. (HellFire)