Zámotek

• slovenský

Zámotok

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Drama

USA, 1985, 117 min

Vcelku příjemný sci-fi film převážně o starých lidech, jejich různých povahách, problémech a společné touze po mládí. Taková pohodička pro zklidnění nervů. 69%(25.2.2009)

No není to docela zajímavý nápad obsadit partu důchodců jako hlavní hrdiny filmu? A ani nevím, proč mi přijde, že existuje spousta filmů, jež se vizuálně vyrovnávají Spielbergovým Blízkým setkání třetího druhu, ale po jakékoli jiné stránce Blízká setkání pokulhávají již vzadu.(30.12.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $76,113,124Tržby Celosvetovo $85,313,124/85%/(30.6.2005)

7 / 10 Veľmi príjemná komédia, ktorá nielenže pobaví a spoľahlivo odoženie nudu, ale aj poskytne nejeden námet na premýšľanie - staroba, pocit zbytočnosti, samota, smrť. Nevravím, že ide o hlboké filozofické dielo, no keď sa posnažíte, môže sa takým vo vašich očiach stať.(29.12.2005)

Zfilmovaná knížka Kolébka od A.C.Clarka, s pozměněnými pár dějovými věcmi a nebo teda náhoda jak svině (přiznání inspirace jsem si nikdy nikde nevšiml), ale je to vážně prakticky totéž - s tím, že knížka je samozřejmě o řád lepší... Film si pomáhá komediální polohou a "Mahoneymu" tu toho nezodpovědnýho kapitána lodi i celkem rád věřím.(1.9.2011)