Navždy a daleko

• slovenský

Navždy a ďaleko

Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 1992, 135 min

Podle zdejších komentářů jsem se radši připravil na typickou hollywoodskou průměrnou nudu, ale konalo se milé překvapení. Příběh byl vcelku chytlavý, oba hlavní hrdinové dostatečně sympatičtí nato, abych jim po celou dobu fandil, nenudil jsem se(!) ani na chvíli, romantika nebyla přehnaná, dokonce se zde objevil i náznak humoru, Williamsova hudba byla výborná (stejně tak Enya na konci) a klišé přišlo až v úplném závěru, takže slušné 4*, spokojenost.(30.8.2012)

Je zvláštní, že pár let po takovém Rain Manovi nebo Narozen 4. července najednou Cruise vypadá, jako by úplně zapomněl hrát. Proto je taky jeho zemědělský nástup opravdu hrůzostrašným úvodem. Dobrá filmařina tak přichází až s Nicole Kidman, která svým nafintěným haštěřením přináší úsměv a její pohledy na nově příchozího jsou (dle předpokladů) ukázkou toho pravého jiskření. Právě proměnlivý a překvapivě silně působící vztah Josepha a Shannon je tou dějovou linií, která mě bez problémů dovedla až do konce s pocitem, že chci konec opravdu znát. Naopak Cruiseova prohlášení o osudových rozhodnutích a o tom, že každý by měl bojovat o půdu jsou natolik prvoplánově hloupá, že téměř zastiňují vše pozitivní.(31.7.2008)

70%. Šlo to, ale co si budeme povídat, tohle je dost jednorázová záležitost. Vážně nemám chuť dívat se na to znovu, i když minimálně kvůli scéně, ve které dostává Tom Cruise na rypák to stojí za to vidět.(11.4.2008)

Typický hollywood, ktorý sa snažil komerčne vyťažiť zo vzťahu Cruisea a Kidmanovej a zároveň z nej urobiť veľkú hviezdu. Ona to potom dokázala ambicióznejšími úlohami. Solídny priemer na víkendové popoludnie, ale od Howarda očakávame vždy nejakú pridanú hodnotu aj v klasických omáčkach.(7.6.2012)

Dost průměrný film s příjemným hereckým obsazením a naprosto skvělou hudbou (John Williams a The Chieftains)(4.5.2003)