Navždy a daleko

• slovenský

Navždy a ďaleko

Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 1992, 135 min

Tento film mi docela dlouho unikal. No a když jsem ho už konečně viděl tak jsem si uvědomil, že jsem vůbec o nic nepřicházel. Film to rozhodně není špatný a duo Cruise-Kidman hraje dobře ale chyběly mi ve filmu nějaké zajímavé okamžiky nebo něco co by mě opravdu chytlo. Rozhodně si myslím, že by film dopadl lépe kdyby se celý odehrával v duchu posledních cca 30 minut. Takhle to je "jen" dobrý film, který stačí vidět jednou.(19.11.2007)

Dívál jsem se jen kvůli Nicol Kidman, protože je to moje druhá nejoblíbenější zahraniční herečka po Meryl Streep. Pěkný romantický western postavený na dvou hercích Tomu Cruisovi a Nicole Kidman. Jen by to chtělo trochu zkrátit. Těch 130 min. je docela dost a ke konci už to trochu ztrácí dech a musíte si dávat ruku před ústa kvůli svému zívání. Navždy a daleko jen s tebou Nicole Kidmanová.(26.7.2008)

Docela pěkná červená knihovna s příjemným (nejen) hereckým párečkem. 50%.(11.8.2005)

• flanker.27

Ron Howard mezi režiséry není žádná extratřída, jeho nejlepší film Čistá duše stojí především na hercích a hudbě. Tady se o nic takového opřít nemůže (nic proti Cruisovi a Kidmanové, ale tenhle film mezi jejich špičkové výkony rozhodně nepatří), navíc scénář je docela klišovitý, bez zajímavých charakterů a příběh, který byl už prákrát podán o dost lépe. V Howardově podání se pak film definitivně mění v sladkobolnou přesvícenou učesanou romanci, jak dva lidé z odlišného světa ke hroudě hlíny přišli. Film co vyloženě neurazí, ale znovu vidět mě ho nikdo nedonutí.(21.11.2007)

• Faidra

Patetický Cruise + nerozhodná Kidmanová + hezké krajinky + stopáž, která by sestříháním na hodinu a půl o nic nepřišla = nevídaná nuda.(6.8.2007)

• - Šaty, které Shannon obdivuje ve výkladní skříni v Bostonu, jsou tytéž, které na sobě měla Clara Claytonová (Mary Steenburgenová) v poslední scéně filmu Návrat do budoucnosti III. (Emzet)

• - Tři z pra prarodičů režiséra Rona Howarda se v roce 1893 skutečně zúčastili velkého závodu o pozemky. (CrypzzXD)

• - Od Tronu (1982) první americký snímek, který byl natočen na 70mm film. (Lavran)