poster

Hellraiser

 • český

  Pekelník

 • Velká Británie

  Hellraiser

 • slovenský

  Hellraiser

 • slovenský

  Pekelník

Horor

Velká Británie, 1987, 94 min (Director's cut: 89 min)

Režie:

Clive Barker

Předloha:

Clive Barker (kniha)

Scénář:

Clive Barker

Kamera:

Robin Vidgeon

Masky:

Dave Elsey

Kostýmy:

Joanna Johnston
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  ****

  Jeden z těch zásadních a kultovních horrorů, zakladatel subžánru. Pinhead forever! A jeho intenzivní péči tomu hovadu, co to překládá jako pekelník!!!(21.5.2010)

 • Pilda17
  ****

  Na tak starý horor precizní práce. Hodně slušná atmosféra, příběh a zvládnutý děj. Škoda jen herců, kteří mi místy hodně vadili... 7/10 = 75%(22.8.2011)

 • igi B.
  ***

  Kostka je vržena... . . . Nemůžu si však pomoct, ale přes všechnu zde předváděnou do pekel se beroucí strojenou vážnost je Barkerova celovečerní prvotina poněkud (no spíše dosti) přeceňovaný film. I když chápu, že pro fanoušky tématu i žánru může být tohle dílko kultovní, d.m.s.n. se na filmu značně podepisuje režisérova profesní nezkušenost a navíc i zjevně malý rozpočet nejen na celé natáčení, ale na speciální efekty obzvláště. Místy film ďáblužel působí právě technicky a používaným kečupem, plastelínou, šlemy a jinými >strašidelnými prvky< až trošku nechtěně komicky - i když uznávám, že ryze >ideově< jsou Cenobiti v čele s Pinheadem vskutku styloví. Děj jako takový ovšem klopýtá - i díky hereckým kreacím a poněkud toporným dialogům - bez pointy do pekel vstříc očekávanému(?) pokračování a snad i proto si měl mr. B. každopádně více propracovat scenário a soustředit se na >smysluplně< děsivý příběh a režii přenechat nějaké zkušenější osobnosti žánru! . . . Takže - tři hvězdičky s pekelnou tolerancí a nadhledem i za docela příjemně tísnivou hudbu, jinak ale nemůžu se zbavit dojmu, že jako celek tohle dílko za oněch dvaadvacet let (přes fanouškovskou a povahou věci danou kreaturní nesmrtelnost) od dob natočení notně zestárlo... Mně osobně pak tedy tenhle film navzdory pošetilému očekávání duši vpravdě neroztrhal... ;-/ - - - - - (Poprvé viděno 27.11.2009 na dvd [mimochodem ořezem obrazu na formát 4:3 typicky zpackané edici ignorantů z fy "Řitka video"], komentář zde jako pekelně nefanouškovský mnohý - 28.11.2009)(28.11.2009)

 • obitus
  *****

  Psát komentáře na některé filmy je skoro jako svatokráděž. Jsou perfektní a jakýkoli canc odněkud z Čech nemůže nikdy vystihnout jejich dokonalost. Hellraiser je samozřejmě přesně tím případem. Málokterý film tak skvěle funguje jako právě on. Od prvního tónu Youngovi pekelné symfonie až po poslední titulek jde o naprostou dokonalost. Jeden z deseti nejlepších a nejdůležitějších horrorů všech dob.(17.9.2005)

 • Subjektiv
  *

  Hellraiser má slabých míst tolik, že jeho sláva a kultovnost je k nevíře. Krom nejzákladnějších faktů neskýtá člověku pochopení, oč se v něm vlastně jedná - působí jak prostřední epizoda ze zcela neznámého seriálu. Těmi základními fakty jsou: a) Frank potřebuje přísun mrtvol b) Frank je pronásledován cenobity c) Frank je milován Julií. S tímto a pár nechutnostmi si film vystačí. A člověk dobře ví, že zásobování mrtvolami bude stále obtížnější a osobnější, nechutnosti nechutnější, cenobité se budou blížit až se nakonec přiblíží úplně a nakonec dojde k nějaké té konfrontaci. Jen masky cenobitů a Franka, plus hrátky s kostkou chrání před odpadem.(10.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace