poster

Hellraiser

 • český

  Pekelník

 • Velká Británie

  Hellraiser

 • slovenský

  Hellraiser

 • slovenský

  Pekelník

Horor

Velká Británie, 1987, 94 min (Director's cut: 89 min)

Režie:

Clive Barker

Předloha:

Clive Barker (kniha)

Scénář:

Clive Barker

Kamera:

Robin Vidgeon

Masky:

Dave Elsey

Kostýmy:

Joanna Johnston
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  Timhle se Barker fakt vytah. Nejde tu o jednoduchej pribeh, ani o to, ze tu jsou nejaky ty hluchy mista, kde se nic nedeje, tady jde o ty pasaze, kde se neco deje, coz je nastesti vic jak pulka filmu, ty jsou krvavy, plny i jinejch tekutin, radne brutalni, po trikovy strance skvele zvladnuty, tela se trhaj na kusy, proste dokonala nechutarna. K uplny dokonalosti pak jeste zbejva, aby pribehla na scenu particka Cenobitu v cele s Pinheadem a prohodila nejakou tu hlasku za zvuku temny hudby. Proste dobry dve tretiny filmu jsou dokonaly a brutalni, ten zbytek ma "pouze" slusnou atmosferu. Celkove spickovej horor.(31.1.2005)

 • Djkoma
  **

  Oproti své pověsti velmi slabý horor. Sledování měnícího se člověka je nuda a když se k tomu nepřidá nic víc je to ještě horší. Nezachrání to ani slušná atmosféra, která je jemně budovaná, ale ve výsledku se vytrácí jako jediné malé plus snímku. Jinak mě překvapila slušná režie spisovatele předlohy Clive Barkera. Od skoro až legendárního hororu jsme čekal mnohem více všeho, co patří ke správnému hororu, tak snad další díl...(5.1.2006)

 • brit84
  odpad!

  Ty hromady slizu už dnes nevyděsí ani pětileté děcko. Další "kultovní" horor mám za sebou a začínám ztrácet iluze o tom, že mě něco z této doby dokáže zaujmout.(29.8.2011)

 • Slasher
  ****

  Magická kostka přivolá zrůdná stvoření a ultimátní dávku slastného utrpení. Je to tak - jeden z nej hororů své dekády, úplně postrádá takovou tu osmdesátkovou nevkusnou blbovitost a až na pár maličkostí vypadá docela ohromujícně. Masky jsou vážně parádní, ať už vychytaní cenobité (I., II., III., IV.) anebo oslizlý a postupně se obalující umrlec Frank, tahle partička bez problému zaujímá i v roce 2010. Dále HELLRAISER boduje prostředím, kde se odehrává, tedy barákem plným špíny, prachu a hnusu. K ději nemám výtek, horší je to s herci. Ti totiž příliš neosloví, ale co se mě týče, tak je to jediná vada na cestě k hororové dokonalosti. [HD](5.12.2010)

 • gudaulin
  ****

  Z dnešního pohledu se samozřejmě Hellraiserovi dají vyčítat slabší triky, které nicméně ve své době měly dobrou úroveň, ale nápad a provedení stojí za to a ať už z hlediska režie nebo hereckých výkonů, tenhle fim se řadí do síně slávy hororové podívané. Celkový dojem: 70 %. Škoda rozmělnění nápadu v pozdějších pokračováních, které vyždímaly z námětu i to, co v něm nebylo...(11.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace